Jump to content

Precenjeni i potcenjeni bendovi


Recommended Posts

Ono sto hocu da kazem je, da kada uporedim Fince i Nemce, skapiram da su ovi prvi uglavnom dobri muzicari, ali ne preterano kreativni, dok je kod Nemaca obrnuto, uglavnom nisu neke zveri na instrumentima, ali prave takve albume da mozes da ih pustis i uzivas, za razliku od Sonate i Stratovariusa koji za album naprave 3-4 hita a ostalo da popuni prostor.

 

Jesu, jesu, i Nemci su zveri na instrumentima, itekako. Vokali su posebna priča - nijedan Finac ne može da priđe nemačkim pevačima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo, ja mislim da bend Angel Dust, koji je izdao remek delo poput albuma To Dust You Will Decay, zaslužuje da puni stadione, isto kao i Maideni i Metallica, a slično se može reći i za niz drugih bendova.

Slažem se. :pivopije:

 

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iron Maiden, Judas Priest, Metallica - old days, Black Sabbath - објективно.

 

blek sabat i mejdeni nisu losi bendovi uopste ali nemozes da ih poredis sa slejerom jer kao prvo slejer sviraju ekstremniju varijantu metala.a i slejer je bolji.navedi molim te jedan bend koji je u tom fazonu zvuka kao slejer a bolji je

 

 

 

Judas Priest, recimo. Ali, to je moje mišljenje. Oni koji više vole thrash od mene se neće složiti sa mnom, mada bih ja rekao da i u okviru thrash metala ima zanimljivijih bendova od Slayer-a. S druge strane, mnogi će reći da u heavy metalu ima dosta zanimljivijih bendova od Judas Priest-a.

 

judas prist su druga prica,ne mogu da se porede bendovi iz razlicitih pravaca jer je muzika drugacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe izvini ali govorimo o metalu na ovoj temi,znaci ako neko misli da je neka pop grupa potcenjena neka otvori lepo temu o tome na ostala muzika

Predlog: poslušaj album The Monsterican dream. Verovatno nećeš i dalje tako misliti. :mrgreen:

 

:blink:

Potcenjen od strane onih koji ne slušaju nu metal u globalu. Slipknot je jedini nu metal bend koji slušam i poštujem, i mislim da su daleko kvalitetniji, profesionalniji i ozbiljniji od većeg dela te scene. Svakako ne zaslužuju pljuvanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potcenjen od strane onih koji ne slušaju nu metal u globalu. Slipknot je jedini nu metal bend koji slušam i poštujem, i mislim da su daleko kvalitetniji, profesionalniji i ozbiljniji od većeg dela te scene. Svakako ne zaslužuju pljuvanja.

 

Problem je to što pljuvanje često prelazi u vrijeđanje i to je jako ružno. Svako ima pravo da da kritiku ili pohvalu na neki bend, ali vrijeđati npr. Dani Filtha zato što je nizak ili Alexi Laiha zato što je navodno gay, je stvarno bezveze. Mi možemo reći da je neki bend precjenjen ili ne, ali nikako ne smijemo vrijeđati bendove i članove bendova. Ko smo mi da ih vrijeđamo?

 

Da se razumijemo ja poštujem svačije mišljenje i ne mislim se prepirati ko' kakva budala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

precenjeni: Pantera

potcenjeni: Sculptured , Edge of Sanity, Maudlin of the Well...... mnogo grupa.

edge of sanity, naravno. uz atheist i cynic, najbolji death metal bend koji sam ikad chuo. zasluzuje puno vishe slave i fanova od vecine drugih dm bendova. po meni je dan swano u evropi isto shto i schuldiner u americi, npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predlog: poslušaj album The Monsterican dream. Verovatno nećeš i dalje tako misliti. :mrgreen:

 

slusao sam taj album i zvuce kao neka nova jos vise gej verzija kisa

 

Problem je to što pljuvanje često prelazi u vrijeđanje i to je jako ružno. Svako ima pravo da da kritiku ili pohvalu na neki bend, ali vrijeđati npr. Dani Filtha zato što je nizak ili Alexi Laiha zato što je navodno gay, je stvarno bezveze. Mi možemo reći da je neki bend precjenjen ili ne, ali nikako ne smijemo vrijeđati bendove i članove bendova. Ko smo mi da ih vrijeđamo?

 

ma ako hocu da ih vredjam ja cu da ih vredjam i mogu da mi puse.mene bas briga dali je dani nizak ili aleksi gej ili kakve gace nosi ovaj iz him.mene to ne zanima niti to ima veze sa njihovom muzikom.a muzika im je realno gej

 

 

Testament!

 

ma daj bre,testament ni u jednoj pesmi nije uspeo da proizvede toliko agresije.sve su to meksi bendovi od slajera

 

Predlog: poslušaj album The Monsterican dream. Verovatno nećeš i dalje tako misliti. :mrgreen:

 

slusao sam taj album i zvuce kao neka nova jos vise gej verzija kisa

 

Problem je to što pljuvanje često prelazi u vrijeđanje i to je jako ružno. Svako ima pravo da da kritiku ili pohvalu na neki bend, ali vrijeđati npr. Dani Filtha zato što je nizak ili Alexi Laiha zato što je navodno gay, je stvarno bezveze. Mi možemo reći da je neki bend precjenjen ili ne, ali nikako ne smijemo vrijeđati bendove i članove bendova. Ko smo mi da ih vrijeđamo?

 

ma ako hocu da ih vredjam ja cu da ih vredjam i mogu da mi puse.mene bas briga dali je dani nizak ili aleksi gej ili kakve gace nosi ovaj iz him.mene to ne zanima niti to ima veze sa njihovom muzikom.a muzika im je realno gej

 

 

Testament!

 

ma daj bre,testament ni u jednoj pesmi nije uspeo da proizvede toliko agresije.sve su to meksi bendovi od slajera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Precenjeni: Iron Maiden, Dream Theater, Children Of Bodom, Behemoth (posle Demigod-a), Cynic ( mrzim i sve ove nove "progresivne" i "tehničke" bendove, otprilke sve što Lunar voli :) ), Kok, Watain, Immortal... :D

 

 

Podcenjeni: Decapitated, Dying Fetus, Deeds Of Flesh, Deadborn, Naglfar, Nile, Sacramental Blood :D

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

slusao sam taj album i zvuce kao neka nova jos vise gej verzija kisa

 

 

 

ma ako hocu da ih vredjam ja cu da ih vredjam i mogu da mi puse.mene bas briga dali je dani nizak ili aleksi gej ili kakve gace nosi ovaj iz him.mene to ne zanima niti to ima veze sa njihovom muzikom.a muzika im je realno gej

 

 

 

 

ma daj bre,testament ni u jednoj pesmi nije uspeo da proizvede toliko agresije.sve su to meksi bendovi od slajera

 

 

 

slusao sam taj album i zvuce kao neka nova jos vise gej verzija kisa

 

 

 

ma ako hocu da ih vredjam ja cu da ih vredjam i mogu da mi puse.mene bas briga dali je dani nizak ili aleksi gej ili kakve gace nosi ovaj iz him.mene to ne zanima niti to ima veze sa njihovom muzikom.a muzika im je realno gej

 

 

 

 

ma daj bre,testament ni u jednoj pesmi nije uspeo da proizvede toliko agresije.sve su to meksi bendovi od slajera

 

A koja je tebi najnaj ali naj agresivnija pesma od Slayera, ali zaista da kad je čuješ, da ti opne bubne prokrvare od jačine te iskonske agresije?

Aggressive Perfector?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aggressive Perfector?

:)

 

 

Meni War Zone definitivno jedna od najagresivnijih njihovih :da: Ditto head,Angel,Necrophobic,War Ensemble pa i ova nova Psychopathy Red je bas aggressive sa onim prskanjem Arayinog vokala pred zadnji refren. Uh. Kraljevi.

 

on topic:

 

Talvi ima jedan bas fini post,mrzi me da ga trazim :D 

 

Potcijenjeni su: Blue Oyster Cult je jedan od najpotcjenjenijih rok bendova,a sto se metala tice:Deadsoul Tribe,Disillusion,Wolverine,Nevermore,Threshold,Godgory,At The Gates...

 

Precijenjeni: Amon Amarth,Dimmu Borgir,Paradise Lost,Dark Tranquillity(ATG su bolji 3 puta),Iced Earth,Destruction...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Precenjeni: Iron Maiden, Dream Theater, Children Of Bodom, Behemoth (posle Demigod-a), Cynic ( mrzim i sve ove nove "progresivne" i "tehničke" bendove, otprilke sve što Lunar voli :) ), Kok, Watain, Immortal... :D

 

 

Podcenjeni: Decapitated, Dying Fetus, Deeds Of Flesh, Deadborn, Naglfar, Nile, Sacramental Blood :D

bra'o,samo nikako se ne slazem za Immortal,ipak je to najsmjesniji bend u metalu.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

MANOWAR su pocenjeni i to previše baš,a oni što skaću s onim maskama,ima ih pun kurac u grupi i svi nešto kao skaću,ali ne znam im ime više.oni su prcenjeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je, pobogu, Nile potcenjen? Spotovi na MTV-ju, naslovne strane, headlinerske turneje po US i Evropi, svaki klinac danas zna ko su Nile... Ne razumem sta podrazumevas pod potcenjenoscu. :confused:

 

Dosta ljudi koje ja znam ne znaju ko je Nile. Dođu u skc i to prilično jakom pratnjom ne skupe ni 1000 ljudi. Kad dođu ovde i napune arenu onda oni za mene neće biti potcenjeni jer su po mom mišljenju tako dobar bend :D

 

Ne mislim samo na ug dobar, nego na dobar dobar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta ljudi koje ja znam ne znaju ko je Nile. Dođu u skc i to prilično jakom pratnjom ne skupe ni 1000 ljudi. Kad dođu ovde i napune arenu onda oni za mene neće biti potcenjeni jer su po mom mišljenju tako dobar bend :D

 

Ne mislim samo na ug dobar, nego na dobar dobar :)

 

znaci,ti nista ne brojis dok ih ne obradi indira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...