Jump to content

Studio & Recording


Ranis

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dobar je,al ako slushas njegove mixove cuces da svi zvuce isto :)Fora je razumes sta se tu deshava (zato se to uchi)i onda mozes da uradis na milion nachina.Recimo ima i par loshih saveta,koristi distortion pedalu kao tone shaping je meni licno prilicno glupo,sto em ti sjebava singal/shum odnos ,em se za to koristi graficki ekvilajzer od pamtiveka itd.Al sve to imas na andy sneapovom forumu hiljadu puta recheno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...koristi distortion pedalu kao tone shaping je meni licno prilicno glupo,sto em ti sjebava singal/shum odnos ,em se za to koristi graficki ekvilajzer od pamtiveka itd.Al sve to imas na andy sneapovom forumu hiljadu puta recheno.

 

Jel Sneap snimio bilo koji Nevermore album bez tubescreamera ispred pojacala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristi Tubescreamer kao boost, da utajtuje pojacalo, bez dodavanja dista same pedale (samo digne volume). Ontopic, Kolin je ok covek, overite mu blog, vredi procitati:

http://www.imperialmastering.blogspot.com/

 

Davno sam gledao ovaj video, ne mogu sad tacno da se setim, ali se secam da je preporucio strogo EMG magnete, sto je sranje, posebno ako ovo gleda neki apsolutni pocetnik koji sve uzima zdravo za gotovo.

 

 

Sem toga, sam video je vrlo koristan. thumbs-up.jpg

Edited by Џ.P.K

Share this post


Link to post
Share on other sites

starsuter:

 

beginer cake,brale,beginer.ovo za ozvucavanje je stvarno mnogo dobro objasnio,svidja mi se princip da prvo najvjernije preneses zvuk iz kabineta u konzolu,pa se posle zajebavaj,trazi dlaku u jajetu...

 

ts je spomenuo kao varijantu otvaranja snimka,tu je u pravu,mozda se tebi ne svidi ali to je princip,koji je savrseno ispravan.meni se licno vise svidja od varijante sa ts-om oldskul varijanta koliko god da imas ritam gitare traka na snimku,da svaku ponovo snimas,pa i da ih je 4,i da pokusas da je sve iz jednog tejka.ja bih licno prije zrtvovao da mi ima jedna-dvije greske nego da mi je sve sterilno,lupovano,lijepljeno,gubi se ta emocija,flow,kakolivec...da brate cujes ako te rif izvuce da jedes zicu ti je i izjedes majku mu jebem,to je metal oca mu jebem.

 

 

 

edit:

 

drzk,daleko od toga da je preporucio emg,popljuva' ih je najstrasnije,i sve je bio u pravu.preporucio je dimarzio evolution bridz magnet,i ja se sa njim tu slazem,ja bih jos dodao podjekoji simor,ali opet,to je moje misljenje.

 

 

Edited by IvoryCrownOfficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da, znaci obrnuto. I rekoh da sam davno gledao...

Svejedno, nije trebao tako pristrasan da bude. Ja licno nisam ljubitelj EMG-a, ali svejedno.

A posebno sto preporucuje Evo, tj. sto uopste preporucuje odredjeni model. Ja konkretno - uopste ne nalazim upotrebu tom magnetu za sebe. Ne treba imati presete.

Ali, dobar je blog, i video.

Edited by Џ.P.K

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa upravu si sto je samo taj jedan izabrao,a popljuvao i emg 81, i emg 85,i dimarzio x2n i dimarzio super distorsion na koji se cak i nasmijao (i ispao totalna budala,prica o modernoj produkciji i metal tonu,najvise o extreme metal tonu a u pricu ubacuje vinage magnet,karakteristican za osamdesete jer tada i nisi imao izbora,il' super distrozn ili stock magnet).

 

kao sto rekoh,ja bih,kao sto je pobrojao glave,pobrojao nekoliko modela vise proizvodjaca,o nekima o kojim imam lijepo misljenje prozborio dvije-tri zasto tako mislim i to je to.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to, to. Inace, ne znam da li sam vec stavljao, ali ima jedna mnogo dobra stranica na netu. Tu se nalaze sabrani postovi lika sa jednog foruma, radi se o dz gitarama, tj. snimanju i obradi u mixu iste. Lik je pritom vrlo duhovit. Tu se nalaze sabrani postovi koji su postovani tokom perioda od preko godinu dana, ako ne i vise. Citajte, mnogo je dobro.

 

 

http://www.badmuckingfastard.com/sound/slipperman.html

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzrk:

 

kakav car.

 

ovakav sam i ja kad udje neki pizdalj sa mt2 i js dzeksonom i nabode se u drive kanal pa me pita zasto sve pisti.ili kad udje isto neka picka u studio sa procesorom od 500 e kojem je output namjesten na "mixer" i nabode se u pojacalo.ili neki basista koji udje za jeftinom kopijom presizna ili dzez basa i nabode se u litl mark sa bassman pro kabinetom i kaze mi da je pojacalo sranje.

 

ILI LIKOVI KOJI NEZNAJU DA UPALE POJACALO,NAGAZE PEDALU,PREBACE KANAL NA POJACALU (ovo je vec visa matematika) ILI NASTIMUJU JEBENI INSTRUMENT.I TO SA STIMEROM.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i 99% metal bendova sa lampaskim pojacalima... zar to ne kaze i taj lik u klipu?

Da, ali kao sto rekoh, gledah ovo davno. Nesa je napisao "upotreba distorzije da se oblikuje ton", sto je vec druga stvar. Licno se ne secam sta je sve rekao lik u klipu.

Edited by Џ.P.K

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma rekao je - ts za tajtovanje jachala...to sam npr. video da radi i peter iz vadera...na jednoj gitari samo propusti signal sa dzitre kroz ts - pa dual rectifier, a na drugoj samo strejt rectifier

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nigde nije spomenuo tajtovanje nego oblikovanje :) ,a to sa tube skrimerom ili sto recimo Tray radi sa skroz podignutim signalom na ekvilajzeru je upravo ono sto je gosm imperial objasnjavao sa bbe maksimajzerom.Taj tube ili nesto sluzi da ti poveca ulazni signal u recimo marshall neki koji nema dovoljno gaina,i onda dobijes prirodni gain power ampa,i taj postupak nema nikakve ama bash nikakve veze sa kacenjem distorzije pre preampa.Uostalom naglasio sam da je to moje misljenje da je glupo,jer u zvuku sve moze:)

Isto sto mi cudno je sto je dao hiljadu evra za onu aurelex akusticku penu da stavi sa strane pojacala a ispred stavio spavacu prostirku,sto ,eto da znate ne valja,jer obicni sudjeri imaju strukturu pojedinacnih malih rupica i odatle se zvuk isto odbija,a recimo accustic foam ima spojene komore tih rupica pa se signal gubi dok prolazi i ne vraca se.Drugo u onim sound klipovima ja cujem zujanje koje se meni javlja kad prikljucim na loshu struju,dakle nije napomenuo najvazniju stvar a to je FURMAN POWER CONDTIONER.Ne kazem da je losh ali bolje da vam je objasnio sta je jedenje faza nego sto pricha praksu(jer u praksi vi necete imati 70% varijabli kao on)A da vam je rekao sta se tu deshava sami bi mogli da probate u praksi.

SLIPPERMAAAAN JE ZAKON!!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobio si plus od mene,sta god da bih sad rekao bilo bi proseravanje.svaka ti je njegoseva.

 

nijesam obratio paznju na klipove toliko detaljno,ali snimak bez power peglaca stvarno je besmislen,vi's to bi mogao da pazarim sledece.e sad sjecam se da su neki matori gitaristi valjali pricu da su koristili peglace od starih televizora (ei nis) ne znam koliko je to istina,a koliko urbane legende.imam cini mi se kuci u nk bar 2 komada,sigurno rade,onome nema smrti bez sjekire.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne seri dzrk,bio sam mrtav ozbiljan,znam da su peglali za stare cijevne televizore,ali ne znam da li su peglali tacno na 220v ili su samo drzali u okvir nekog napona tipa od 217 pa do 237 v,i ne znam koliko je jedan takav stabilizator uopste primjenljiv na npr gitarsko pojacalo.znam samo da mi je vise od jednog matorog drkosa u zivotu mlatilo tu pricu a ja sam uvijek bio u fazonu da je tako,koj' kurac bi svi ganjali furman onda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pazi,sto se tice njihovog kvaliteta to je neprevazidjeno,i dan danas moj otac drzi sve bitnije aparate u svojoj radionici na njemu jer po njegovoj prici vise nego jednom se desavalo da u udaru groma sve pocrkava sto nije bilo prikopcano na njega,a on i aparati na njemu netaknuti.e sad,jedina je caka da li to pegla tacno na 220v ili na neku odredjenu voltazu ili na plus-minus 20 ili 30 volti,i koliko je u oba slucaja to primjenljivo na npr gitarsko pojacalo ili da uopste svu struju za opremu peglas na njemu a da imas beneficiju "dobre" struje tj da eliminises sav sum zbog razlike i oscilacija u naponu.

 

jos kad bi se neki elektricar a pride iskusan u ovom polju javio...ili da saljemo mail mythbustersima.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi imali normalne uslove u Srbiji sto se tiche struje,to je jedino moguce ako prostorija gde svirate ima svoj brojach i uzemljenje,a ne da je prikljucen i frizider i sporet i kafe kuvarica.Treba ti stabilizator,ispravljac napona,cistac ac buke,i sve to da mozes da prikljucis vishe uredjaja a da ti ne ispadne osigurach,nekako je meni najbolje reshenje furman,jer zvao sam nekog Tanovica u bgu sto pravi to i trazi mi 250 evra bzv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...