Jump to content

Cain's Offering


Thirin

Recommended Posts

Finska super metal grupa :

 

Timo Kotipelto - Vocals (Stratovarius)

Jani Liimatainen - Guitars (Ex-Sonata Arctica, Altaria...)

Mikko Harkin - Keyboards (Ex- Sonata Arctica, Mehida, Random Eyes)

Jukka Koskinen - Bass

Jani "Hurtsi" Hurula - Drums

 

 

Ovo je kompletno cedo genija Limatainena.Potrazite na tubu ima postovanih pesama? Sta mislite o bendu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

prijala bi ta bonus pesma...

 

Album mi je odlican, bas se nisam nadao ovako dobrom power albumu, totalno neocekivano...

Ima da napravim neku kompilaciju sa ovog i zadnjeg Stratovariusa, da izbacim par pesama koje su bzvz...

 

Jedino mi smeta los rip, krci i susti tu i tamo, valjda ce uskoro neka bolja verzija...

 

Za sada definitivno u top10 prog/power za 2009

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da l ovaj bend zasluzuje temu posle jednog albuma ne znam, ali je bolji od poslednjih par Stratovariusa, Revolution Renesansa, i dosta ovogodišnjih power izdanja. Nešto ne mogu da se setim nekih extra power albuma ove godine tako da ovo može da ide relativno visoko za neki ovogodišnju top listu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Po mom misljenju, na ovom albumu Timmo je objasnio kako se peva... Nikad bolje nije pevao po mom misljenju. A najvishe mi se svidja sta mu radi Mikko Harkin, jer je covek ludak :D Sve u svemu, prvo sam skinuo Sonatu nov album, preslusao ko da slusam jbem li ga sta, razocarao sam se skroz, i onda pustio Cain's i odusevio se...(po narodno, svrsio od srece :P)... Mnogo extra band, pravi best off... Jbg, Sonata me je razocarala nevidjeno, a i ocekivao sam to... jbg to je sto je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shto vishe slusham ovaj album, sve mi je bolji. Apsolutno mislim da je ovo delo mnogo iznad Stratovog 'Polarisa', Sonatinog 'Days of Grays', i Tolkkievog 'RR'a. Slusham sada onu baladicu "Into the Blue", prava default power metal finska skola balada, ali sabija koliko je dobra pesma. I iako mislim da Kotipelto opet moze bolje, mislim da od Infinity-a nije ovako dobar bio na nekom albumu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 years later...

1430438256_cains.jpg

 

http://www.mediaboom...ition-2015.html

 

Ima tema pa da je ozivimo, pre par meseci izleteo novi album koji je meni i bolji od prvenca. Ne znam da li je do proleca ili sta, ali radi radnju ovo, Finska by the book u najpozitivnijem smislu reci. Sonata Arctica nazalost moze samo da sanja da izda ovako kvalitetan album danas. U susnim godinama za power metal ovakva izdanja su kao dah svezeg vazduha.

Edited by Grobodan
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...