Jump to content

2009.10.18. *Beogradska arena, Beograd* ZZ Top


crusader84

Recommended Posts

Ma majstori su objasnili neke stvari! Najjače je kako oni ležerno sviraju, zezaju se, uživaju... Trio, a tako pun zvuk. Billy je stvarno legenda, raznovrsan i, kad hoće, odlično prlja, a s druge strane i precizan kad zatreba. Mene je oduševio onaj deo kad su svirali onih par blues stvari! Sve ostalo sam očekivao a taj blues je bio iznenađenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert je bio OK, ja zadovoljan, moglo je da se skace uz par pesama, iznenadila me je (pre)puna Arena, zvuk je pozadi (u parteru) u pocetku bio malo los (vokali nerazumljivi), publika (pozadi) klasicno pozorisno-penzionerska, svideo mi se deo sa "je l se provodite dobro" koje je naucio od "prijateljice Ane" i sesirom, iako se drugi deo toga sto su pricali nije razumeo.

 

Pivo 180 :violent:, koncert je mogao da potraje jos malo...

 

 

 

Pitanje za one koji su bili napred - ucinilo mi se da je Billy u jednom trenutku od nekog iz publike uzeo (pretpostavljam) dinar da koristi kao trzalicu. Da li je to neko video?

 

Mislim da je setlista bila (ne znam da li je ovo sve):

 

1. Got Me Under Pressure

2. Waitin' for the Bus

3. Jesus Just Left Chicago

4. Pincushion

5. I'm Bad, I'm Nationwide

6. 2000 Blues

7. Cheap Sunglasses

8. Mexican Blackbird

9. I Need You Tonight

10. I Need You Tonight

11. Foxy Lady (Jimi Hendrix)

12. Party on the Patio

13. Just Got Paid

14. Gimme All Your Lovin'

15. Sharp Dressed Man

16. Legs

Encore:

17. La Grange/BBQ

18. Tush

Encore 2:

19. Tube Snake Boogie

 

uz najavni deo (pesma Dreadmonboogaloo) pred poceta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na predgrupu nisam stigao (jebeni voz kasnio)...mada mi nije ni zao sto sam taj deo propustio.

Takodje.

Al se na kraju ispostavilo da je dobro,posto mi je,kad sam 'dotrcao' do Arene,uletela karta za parter ispod cene :bigblue:

 

 

Ko sto je neko rekao,nisam bas neki fan blues-a,al' bilo je dobro :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzeo je novcic provereno, ja video, a bio sam 2-3m od njega... e sad da li je dinar, dva ili 5 pojma nemam :) posle ga je stavio medju svoje stvari i zadrzace ga kao suvenir... koncert je bio super, par zamerki su: mississipi je prekinut posle prve strofe, nisu bacali trzalice i palice, a najvise su me iznerirali klinci koji su pusteni iz partera i koji su krenuli da se drekenjaju... to ne mogu da vam opisem, jedan lik se toliko drao da sam ja bio u zestokom iskusenju da ga zabodem i da krenem da ga sutiram, ali u tom slucaju bi izgubio mesto u prvom redu... verujte mi u tim trenucima ja nisam cuo uopste muziku samo tog mentola i njegove drugarice kako se deru, a usi su me bolele... ali dobra sta je tu je, uvek ima klosara. neizivljenih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam sad ove slike u PopBoksu i vidim da je trzalica crvena, tako da se nadam da je neko ipak napravio foru sa dinarom (nije bitan apoen). Primetio sam da je to nesto (sta god bilo) stavio u džep :smile:.

 

Nego, da li je neko pronasao negde setlistu posto u PopBoksu pise da su svirali i Beer drinkers, Hell raisers, a ja je se nesto ne secam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije je bilo sigurno.

 

BTW, jedina moja veća zamerka sa koncerta je činjenica da je Frank Beard bio vidno smoren, rekao bih da je otaljavao samo tako, a koliko se sećam, na kraju svirke se nije ni poklonio ni mahnuo publici, već se samo okrenuo i zapalio. Nije mu fora. :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW, jedina moja veća zamerka sa koncerta je činjenica da je Frank Beard bio vidno smoren, rekao bih da je otaljavao samo tako, a koliko se sećam, na kraju svirke se nije ni poklonio ni mahnuo publici, već se samo okrenuo i zapalio. Nije mu fora. :confused:

Beard je inache takav na koncertima. Ako si gledao neki njihov nastup na divx/dvd-u primeticesh da je uvek vidno "smoren".

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzeo je novcic provereno, ja video, a bio sam 2-3m od njega... e sad da li je dinar, dva ili 5 pojma nemam icon_smile.png posle ga je stavio medju svoje stvari i zadrzace ga kao suvenir... koncert je bio super, par zamerki su: mississipi je prekinut posle prve strofe, nisu bacali trzalice i palice, a najvise su me iznerirali klinci koji su pusteni iz partera i koji su krenuli da se drekenjaju... to ne mogu da vam opisem, jedan lik se toliko drao da sam ja bio u zestokom iskusenju da ga zabodem i da krenem da ga sutiram, ali u tom slucaju bi izgubio mesto u prvom redu... verujte mi u tim trenucima ja nisam cuo uopste muziku samo tog mentola i njegove drugarice kako se deru, a usi su me bolele... ali dobra sta je tu je, uvek ima klosara. neizivljenih..

 

 

Za Mississippi se slazem,a to sam vec(prvi) i pomenuo,ne znam koji vam je to trip za palice i trzalice,neki bendovi to rade ukljucujuci i teatralne pklone publici i uz obilato frljanje gore dva pomenute rekvizita.Perfektan primer su Whitesnake,ali to je njihov stil.ZZ to ne rade,AC/DC to nikad nisu radili,zavrsi se koncert i cao-zdravo.Meni je i jedno i drugo okej.Za klince i urlanje,jednostavno nisi imao srece.Ja sam bio u savrsenom okruzenju,ispred mene malo stariji par(zagrljeni riba otkida i bacaka se na ZZ),pored mene desno,grupa bajkera,cool momci,ispred levo jos jedna grupa bajkera sa zanimljivim imenom "Glibari",iza mene grupa mladjih momaka,ocigledno fanova jer znaju stvari,pevaju,levo pored mene mladji par(takodje zagrljen i klinka se takodje bacaka i otkida na ZZ).Ja sve vreme djuskam,skoro pa ne stajem,upijam riffove,pevam,uzivam u magiji 3-ice legendi.A Ana i Teknicari i urucivanje blues hat-a je meni bas simpaticna fora.Nisu svirali ni Brown Sugar(odakle ti bato to) ni Beer drinkers & Hell raisers.O,da Mr.Reverend Willie G i comp,vrhunsko uzivanje.Gledacu ih kad kod mogu i gde mogu,kao i Whitesnake,Iron Maiden,Judas Priest i naravno AC/DC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tip sa PopBox-a nema pojma, tu pesmu nisu svirali!

Ceo popbox nema pojma :haha: 

 

 

 

 

 

By the way,bio sam na parteru,zao mi je sto se nisam progurao u prve redove,a vidim da su neki pisali da je moglo... :(

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...