Jump to content

2009.12.13. *SKC, Beograd* Juno Reactor + Laibach


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

Ne mora 100e, platis VIP kartu koja kosta 2500 dinara, i imas ulaz na galeriju...Aparat moze samo digitalac...Novinari ne idu na Galeriju kada se prodaju VIP karte...U ovom slucaju izuzetak je samo generalni medijski sponzor, svi ostali su dole...

 

Ja se izvinjavam, a ko je generalni medijski sponzor? Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pozdrav,

podsecamo vas da je sutra ( 13.decembar ) koncert Juno Reactor-a/Laibach-a .

Evo satnice :

21h ulaz

22h Laibach(80-90min set lista)

00:00 Juno Reactor

01:30 afterparty

05:00- kraj afterpartija

 

Karata jos ima u prodaji, sutra mogu da se kupe samo na blagajni SKC-a tokom celog dana .

 

Vidimo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh fenomenalno je bilo sinoc. I Laibach i Juno Reactor su bili fantasticni. Prvo je nastupio Laibach svirali su skoro sat i po vremena. Prvo su izvodili pesme iz perioda od 1980-1984 u potpuno novom ruhu i ja sam odusevljen iskreno taj deo njihovog koncerta mi se najvise dopao i bio mi je najzanimljiviji, Mi kujemo bodocnost, smrt za smrt. ti ki Izzivas, drzava, stvarno fenomenalno. Posle su sledile himne po meni odlican izbor redjale su se America, Anglia, Francia, Turkiye. Posle su sledile pesme iz perioda 1994-2003 na Alle gegen Alle totalni odlep, inace vratili su se i na bis i odsvirali God is God odusevio sam se. Ovo je bio 5 put da slusam Laibach i opet su me odusevili sto samo govori kakvi su oni profesionalci i umetnici.

 

Posle je usledilo jedno 20tak minuta pauze i onda na binu izlaze Juno Reactor. Iskreno nisam bas neki ultra fan Juno Reactora ali koncert je stvarno bio dobar. Koncert su poceli sa Conquistador I i II i to je bilo super ali onda je bas po meni krenuo jedan smorni deo. Smarao me je MC a Ben Watkins je preterao sa gitarom. Iskreno u tim trenucima sam se cak mislio da zapalim kuci ali onda je krenula God is God i od tad pa do kraja je bilo fenomenalno. Redjale su se sve sami hitovi Inca Steppa, Pistolero, Mona Lisa Overdrive, Masters of the Universe, Angels and men i Conga Fury za kraj. Stvarno fenomenalno ali po meni highlight njihovog nastupa je bio Pistolero kako je dobro zvucalo :) .

 

Ljudi je bilo taman SKC je bio fino popunjen ali opet nije bilo ko u konzervi. Iskreno cini mi se da je vise ljudi bilo za vreme nastupa Laibacha i da je dosta njih otislo kada je Laibach zavrsio svoj nastup. Sto se tice ozvucenja bilo je sasvim ok a prostor nema sta da komentarisem jedan je SKC za mene cu uvek ostati omileni prostor.

 

Sve u svemu jedan od boljih koncerata ove godine, ko nije bio bas se zeznuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ukratko:

 

Lajbah je bio tih. Stare pesme koje su prearaznirali zvuce jadno, Smrt za Smrt?? Nije nego! Ona klinkica iz Melodroma pre izgleda kao da je iz GreenDaya izasla. Prvih 30 min su zvucali kao neki mracniji San Remo. Zatim sledi Volk, koji je djenedjene, vec toliko puta slusamo taj koncert (vec zasigurno 6-put) da je vec bio ocekivan red pesama. Zatim, po meni, najboljih 30 minuta - od momenta kad krece "Tanz Mit Laibach" i zadnji deo sa obradama. To je zazvucalo malo Lajbahovski. Kasnije izasli Juno Reactor i stvarno imali sjajan pocetak svirke, ostadoh jos par minuta. Ono sto sam od njih video bilo je 10 puta energetski nabijenije od Lajbaha. Sramota da bend koji slavi 30 godina postojanja 70% svirke vrti sa matrice. Iskreno, ne zelim vise da gledam Lajbah uzivo. Ono sto su uradili sa Brat Moj, Mi kujemo bodocnost, Smrt za Smrt i Ti ki izazivas je uzasno. Nema tu vise ni L od Lajbaha, sve je to sad Melodrom, Silence i Siddharta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...