Jump to content

Resident Evil 5


MissionVao

Recommended Posts

Svi se slazemo da horor u ovoj igrici vise nije ono sto je nekada bio ali mislim da zasluzuje posebnu temu zbog novina koje je donela. Pri tome mislim na co-op mod.

 

Koga zanima da se informise o osnovnim elementima evo teksta: RE5 Wikipedia

 

Juce sam ugrabila malo vremena da je probam (sama) i evo prvih utisaka:

 

1) grafika je sjajno uradjena al to smo znali i pre igranja

2) kamera ili kako se vec to zove je lose tj nezgodno uradjena jer se stice utisak da nemate levo oko :) da biste videli sta je levo morate da se okrenete za 90 stepeni sto je vrlo nezgodno

3) od samog pocetka je zaje*ano - imate protivnika od 3m i 400kg vec u drugom rush-u a prvi rush je par minuta posle pocetka igre

4) uzasna podrska za Controllere - predodredjeno je da koristite XBOX360 controller for Windows :( Ja imam Saitek Rumble i trebalo mi je neko vreme da provalim sta su ekvivalentne komande. Za razliku od RE4 nemoguce je menjati komande - imate 4 preseta. Ne zna se koji je gori. Narocito me rastuzuje cinjenica da Saitek ima 4 prelepa velika tastera koji vam dodju taman pod kaziprste koji na Xbox controlleru ne postoje pa neke uzasno vazne akcije morate da birate preko sitnih dugmica pod desnim palcem, sto je u akciji pain in the ass.

5) 10min posle pocetka igre vec imate boss-a koji uzasno podseca na onog sto treba da zamrznete u tunelu, iz RE4, tu sam izasla iz ige i rekla 'Ma daj zajebi' :)

6) nova fora sa inventarom koji ne pauzira igru je uzasna, kao sto se i ocekivalo ali Sheva zato ne gubi vreme i bode vas Health-om cim zatreba :)

7) Municije stvarno ima na pretek ali igra je tako nabijena akcijom da 80% nje ne stizete da pokupite pa na kraju Sheva ostane samo s nozevima

8) Novi udarci su sjajni (ono kad je incapacitated ili blizu)

9) obicni protivnici umiru lakse (na Normal modu 2-3 metka)

Probacu ovih dana co-op pa javljam.

 

P.S. 1Gb nikako nije dovoljan za Vistu tj Win7. Sa 2 lepo tece samo na 800x600 i sl a sa 4Gb ne mozete da igrade na maksimumu bez pada sistema.

 

Jel ima neko svoj utisak?

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi se slazemo da horor u ovoj igrici vise nije ono sto je nekada bio ...

 

Што се мене тиче, више бих волео да су само правили гомиле мишн пекова за кеца, двојку или тројку. Не свиђа ми се концепт четворке и петице, па сам и од једног и од другог дигао руке већ после пола сата игре. Више ми се свиђала она строго прорачуната употреба муниције него Рамбо фазон. Није ово ни х од хорора :icon_ne:

 

Али, ето, кратак осврт на читав серијал, сада наставите о петом делу...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe nisam jos igrala, ali malopre sam se videla sa bratom od ujaka, drustvo zdruzilo pare i kupilo mu ovu igru na poklon, i on i ortak seli i od pet popodne do osam ujutru igrali i presli je :) legende, ne ispustaju dok ne predju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ni ja ovo ispustala da mogu :D Jednostavno je zabavno, ne mora da bude ni horor ni nista slicno. Mada je jebeno strasno kad te u po bela dana juri crnja od 400kg sa maljem od 200kg :haha: I s njim horda regularnih. Pre je bila fora da stanes i pobijes sve a sad se ocekuje da bezis unaokolo (posto se desava na samom pocetku kad nemas municiju), sto me je iznenadilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja sam se nadala da cu igrati na TVu od 30" al kaze 'Mode not supported' :udri:

jel neko probao u dvoje? ja jos nisam imala priliku da probam na ne-krsh kompu pa ne znam, kazu da je malo misteriozno kako se pokrece taj mod, kazu 'just plug in the second controller and jump in' sto mi ne zvuci kao da je za PC igrace :D mada mozda je i za nas prosto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa trebalo bi da mu ne treba patch, po defaultu ima split screen ako ste na istom kompu a moze i preko etherneta i interneta :haha: radije bih to prvo jer mogu misliti koliko je tek nepregledno kad se podeli... ni ovako ne vidim nista. Ako ne upali ukljucivanje 2 controllera skidam patch :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 years later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...