Jump to content

Van der Graaf Generator


Totamealand

Recommended Posts

Evo jednog finog progressive rock benda za koga ne bih mogao da kažem da liči na neki drugi bend, skroz su nekako specifični. Lično, gotivim ih mnogo više od Emerson, Lake & Palmer, a možda i od Gentle giant.

 

Preporuke - albumi H to He, who am the only one, i Pawn hearts. Ta dva predstavljaju nezaobilazno štivo za prog rockere, s tim što je i Godbluff fino albumče, i sadrži moju omiljenu VDGG stvar - The Undercover man. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se za preporuke, H to He je nenadjebiv, ali Goldbluff ipak ima moju omiljenu VDGG stvar - "The Sleepwalkers" :D Siguran sam je smisao zivota sakriven negde izmedju onog saksofonskog soloa, samo nisam dovoljno muzicki potkovan da razumem tu poruku...

 

I da, mislim da je tu i glavna genijalstina i prednost ovog benda - saksofon. I bez njega bi ovo bio odlican bend, ali ovaj toliko doprinosi na trenutke da je to jezivo i toliko je dobro iskoriscen... Neki put tako mocno (gorepomenuti solo), neki put cisto da se stvori kul jazzy-prog atmosfera, neki put kao potpora riffu... To, a i Hammilov glas mi se puno svidja, fali mu malo jacine sometimes, ali vrlo enjoyable vokal, super ide uz muziku.

 

Od mene, sve preporuke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Složio bih se sa vama dvojicom, s tim da bih dodao i veličine poput "Still Life", "Quiet Zone" i naravno "Pawn Hearts". Poslednje njihovo ostvarenje,"Trisector" je vrlo dobar album. VDGG je esencijalan bend. Za Peter Hammil-a slobodno mogu reći da je jedan od mojih omiljenih vokala. Jackson-ove deonice na saksofonu su zaista ono što njihovim albumima daje posebnu draž.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaistinu mocan deo :da:

 

Ali ipak:

 

Tonight, before you lay down to the sweetness of your sleep

Do you question your surrender to the drop from Lover's Leap

Or does the anaesthetic darkness take hold on its very own?

Does your body rise in service with not one dissenting groan?

 

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

In his wake he leaves scorched earth and work in vain,

smoke drifts up behind him, he is free again,

free to run before the onslaught of a deadly foe,

leaving nothing fit for pillage, hardly leaving home...

 

Dammit! :rockdevil:

 

Btw, Jackson nastupa sa italijanskim prog rock bendoma Osanna, ovih dana. Preporuke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam samo taj i "Milano Calibro 9", baci mi linke za ostale ovde ili na PM ako imas.

 

Hvala za preporuke, skinuce se, pa kad-tad preslusati :haha:

 

Moje cizmaste preporuke: Biglietto per l'Inferno i Il Balletto di Bronzo.

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

troje ljudi postuje na temi o ovakvom bendu :S

 

imam par albuma, pwn hearths i the least we can do is wawe to each other, i kul su, nisam znao da im to nisu najbolji, kad se smislim moracu i H to He da skinem, vidim da ste ga nahvalili

 

 

bilo bi kul kad bi se iskominovalo nesto da se napravi neki progrock podforum, propadaju ovako dobre teme ove na rock&hard rock, moglo bi se to lepse srediti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ono realno mnogo je logicnije da postoji progressive rock/metal podforum, nego prog/power(mada i ovo drugo dvoje cesto ide zajedno danas, ima koliko hoces onih prog/power festivala (a i bendova jel'te)) ali mi se nekako cini da bi na ovom forumu(yumetalu) mnogo bolje funkcionisao prog rock/metal podforum. sad jbg modovi ako se ne sloze nista, mada koliko znam king crimson tema je u prog/power podforumu zavrsila azalovom inicijativom, tako da ga treba iscimati za ovo mozda pristane. jer stvarno je steta da teme o gomili progrock bendova budu otvarane na ovom podforumu, samo propadaju bzvz :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...