Jump to content

Info:GBOB, Novi Sad, Route66 - Neprofesionalnost


Guest Svarun Gleb Veleslav

Recommended Posts

Guest Svarun Gleb Veleslav

Poštovani,

 

Posle jučerašnjeg nastupa na GBOB takmičenju, u razgovoru sa onima koje smatramo merodavnim saznali smo za poražavajuće činjenice koje su pratile naš nastup, a tiču se isključivo kvaliteta zvuka na bini kao i u publici: monitoring na bini nije bio adekvatan za sastav te veličine, što se pre svega poražavajuće odrazilo na vokale, dalje: loš ekvilajzing klavijatura, dupla bas pedala koja je glasnoćom gutala ostale komponente, pre svega potpuno odsustvo jednog od vokala tokom čitavog našeg nastupa, što je uzrokovalo odsustvo čitavih strofi u pesmama, u šta smo se uverili pregledanjem snimaka sa tri fotoaparata koja su zabeležila čitav događaj i koje ćemo takođe uskoro okačiti na internet, kao dokaz o tome šta pričamo.

 

Iz razgovora sa publikom od poverenja, kao i, što je još važnije, pregledom video snimaka, došli smo do zaključka da je naš nastup bio neadekvatno realizovan, u najmanju ruku. Takođe, u potpunosti smo sigurni da je čitav problem mogao biti rešen njihovom napomenom da nemaju iskustva sa postavljanjem ovolikog benda, u kom slučaju bismo mi prosto poveli svog tonmajstora koji sa nama već dugo sarađuje i zna svoj posao vezan za nas.

 

Na kraju, svrha ovog pisma je naše nezadovoljstvo povodom realizacije nastupa grupe Svarun na ovogodišnjem GBOBu. Razlog je u potpunosti profesionalne prirode: mi smo profesionalni muzičari, rešeni da izgradimo karijeru u ovome što radimo. Imali smo poverenja da će nas predstaviti u najboljem mogućem svetlu, dok se desilo upravo suprotno. Nemamo nameru da ostavimo onaj deo publike koji je došao nas da čuje u uverenju da je Svarun grupa koja najbolje zvuči onako kako je zvučala tokom svog nastupa na GBOBu, iz prostog razloga što to nije istina.

 

Zahvaljujemo se svima koji su bili i podržali nas i izvinjavamo se na lošoj realizaciji nastupa od strane organizatora.

 

Svarun

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda nema šta da se komentariše posebno, ali ovakve stvari i treba da se čuju-pročitaju. Iz razloga da se organizatori iscimaju da rade svoj posao kako valja kad ga već rade, a ne da se uvek otaljava. I to na domaćim bendovima pogotovo na festivalu ovakvog imena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

˙˙˙oʞɐdoɐu olsod oʇsǝu ʇǝdo ǝɾ ɐp ɐpǝlƃzı 'ʍoʍ

˙˙˙sɐu poʞ oʇ ǝɾ ıʇ oʞɐʇ 'ıpɐɹ ǝs ɐp ɐʇs

icon_smile.png

 

Evo ja se javljam, neka svaki bend da po 20 eura i ja cu da napravim spektakl, u suprotnom ko jebe domace bendove, ionako su sranje, haha.

Ziveo SLAYER!

Share this post


Link to post
Share on other sites

˙˙˙oʞɐdoɐu olsod oʇsǝu ʇǝdo ǝɾ ɐp ɐpǝlƃzı 'ʍoʍ

˙˙˙sɐu poʞ oʇ ǝɾ ıʇ oʞɐʇ 'ıpɐɹ ǝs ɐp ɐʇs

:)

 

Svega ovog ne bi bilo da je Pera otisao pravo u policiju. Meni je taj GBOB uvek bio govno i sranje.

Edited by SATAN-iz Batajnice
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani,

 

Posle jučerašnjeg nastupa na GBOB takmičenju, u razgovoru sa onima koje smatramo merodavnim saznali smo za poražavajuće činjenice koje su pratile naš nastup, a tiču se isključivo kvaliteta zvuka na bini kao i u publici: monitoring na bini nije bio adekvatan za sastav te veličine, što se pre svega poražavajuće odrazilo na vokale, dalje: loš ekvilajzing klavijatura, dupla bas pedala koja je glasnoćom gutala ostale komponente, pre svega potpuno odsustvo jednog od vokala tokom čitavog našeg nastupa, što je uzrokovalo odsustvo čitavih strofi u pesmama, u šta smo se uverili pregledanjem snimaka sa tri fotoaparata koja su zabeležila čitav događaj i koje ćemo takođe uskoro okačiti na internet, kao dokaz o tome šta pričamo.

 

Iz razgovora sa publikom od poverenja, kao i, što je još važnije, pregledom video snimaka, došli smo do zaključka da je naš nastup bio neadekvatno realizovan, u najmanju ruku. Takođe, u potpunosti smo sigurni da je čitav problem mogao biti rešen njihovom napomenom da nemaju iskustva sa postavljanjem ovolikog benda, u kom slučaju bismo mi prosto poveli svog tonmajstora koji sa nama već dugo sarađuje i zna svoj posao vezan za nas.

 

Na kraju, svrha ovog pisma je naše nezadovoljstvo povodom realizacije nastupa grupe Svarun na ovogodišnjem GBOBu. Razlog je u potpunosti profesionalne prirode: mi smo profesionalni muzičari, rešeni da izgradimo karijeru u ovome što radimo. Imali smo poverenja da će nas predstaviti u najboljem mogućem svetlu, dok se desilo upravo suprotno. Nemamo nameru da ostavimo onaj deo publike koji je došao nas da čuje u uverenju da je Svarun grupa koja najbolje zvuči onako kako je zvučala tokom svog nastupa na GBOBu, iz prostog razloga što to nije istina.

 

Zahvaljujemo se svima koji su bili i podržali nas i izvinjavamo se na lošoj realizaciji nastupa od strane organizatora.

 

Svarun

 

Da sam se ja bunio svaki put kada sam hteo da budem profesionalan, a zajebala me je oprema, ili tonac, a da ne pominjem da je...

 

GBOB uvek bio govno i sranje.

 

...i, pre svega NAMEŠTEN. :lol:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svega ovog ne bi bilo da je Pera otisao pravo u policiju. Meni je taj GBOB uvek bio govno i sranje.

 

Слажем се са Сатаном...

 

Ocete reci da Super Confusion i Groove Orchestra nisu zasluzili da pobede ? Totalno su se razlikovali od ostalih bendova i najoriginalniji su.

 

Јел ти читаш о чему се овде ради? Ко је спомињао оригиналност? Људи причају о ЛОШОЈ РЕАЛИЗАЦИЈИ. Ако су ови горепоменути бендови звучали далеко боље него рецимо Сварун, и то у техничком смислу говорећи, ( за вас који НЕ УМЕТЕ ДА ЧИТАТЕ постове овде па онда после модератор мени даје warn зато што они који НЕ ЧИТАЈУ О ЧЕМУ СЕ РАДИ спамују по теми, а то је, цитирам: Тонац и организатор су неадекватно озвучили бенд!!!", што је бољка сваког од тих надри-такмичења) то је онда предмет за неку другу много гаднију тему, која отвара проблем неадекватности свих тих такмичења уопште, не само овог конкретног, и о горепоменутим "намештаљкама". Ово је ипак Србија, мада ни преко није другачије, јер "битанге су свугде исте".

 

Хвала на пажњи и пријатно!.

 

п.с. Сваруни, одлични сте, немојте се бринути због будалаштина, овде ће их вазда бити.

 

Svaka Cast momcima iz Super Confusiona i Groove Orchestra. Zasluzeno su prosli dalje. Kod njih je zvuk bio savrsen.

 

 

Хм...Ово само по себи намеће пар питања:

 

1. Зашто су они имали савршен звук, а Сварун не?

2. Да ли је то твој субјективни утисак или има још њих који то исто мисле?

3. Уколико је ово што си навео да су горепоменути бендови имали савршен звук, а Сварун није имао ни половично добар звук, и ако је то објективна чињеница (не знам шта Сваруни мисле о томе), због чега се то десило као прво, а као друго, ко је одговоран због тога?

 

Рекох.

 

п.с. Иде ово мало даље од пуке непрофесионалности, јер је непрофесионалност у србији Пандемија која сатире све редом.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kratko ali jasno ;).

 

pričala sam juče sa jednim članom komisije (da ne imenujem, neumesno je) i dotična osoba mi je rekla za neke prethodne dane da su neki bendovi, totalno nezasluženo prošli jer su imali veliku podršku njihove publike i tu se njihov glas, koji bi trebalo da je ipak više profi, praktično "ubija". Za ovu osobu garantujem da je poštena, ali po onome što sam čula, da sada ne prepričavam ceo razgovor, ko pobedjuje, tj ko prolazi je stvarno diskutabilno. Po mišljenu dotičnog/ne neki bendovi su zasluženo prošli, neki stavrno nezasluženo i neki veoma oštećeni. Zanima me nešto ... po čemu se misli da je GBOB "namešten"? Da li zbog ovoga što pomenuh, a to mi deluje samo kao loše osmišljeno procentualno bodovanje, da tako nazovem, ili mislite da iz žirija neko "gura" nekog svog (meni je malo teško da poverujem u to, al' ae, ne znam kompletan žiri, ili znam, nego nisam pitala ko je sve u njemu)

(na žalost, a koliko vidim moguće i na sreću (ne svidja mi se ovo što čujem, a šteta je) ili nisam bila ovde, ili nisam bila u mogućnosti da prisustvujem ovom event-u :glare:, pa mi ne uzmite za zlo, u smislu da nekog pljujem ili branim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je bolji bend logicno je da ce biti i vishe fanova. Dah.......

 

A ako je po tome da prodju bendovi jer imaju vecu podrsku publike onda ce pobednik finala u Beogradu biti Beogradski bend.

 

Sta vam ja mogu sto Svarun nema vishe fanova , jel do kvaliteta benda ili neceg drugog na vama je razmislite, i dont care.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuh od ljudi samo jednu stvar,da su osteceni jer svako dovede svoje ortake pa oni glasaju za njih inace cuh da je ziri ok.Znaci samo da smanje udeo koji nosi glas publike i sve ce biti ok :)

 

pa kapiram i ja da je tako negde možda pravednije, ali i da ne bude velika procentualna razlika ... neko možda dovuče ljude, a neki su možda baš i dobri pa ih ljudi podržavaju (ja sam čula da su da tako kažem neki i opet ne imenujem koji bendovi prošli na osnovu "dovučenih fanova", i to ne pričam o sinoćnjem dešavanju) - ne smem da sudim pošto nisam prisustvovala i ne znam, ali je logično tako nešto

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja provereno kazem da su momci iz Kikinde poveli jednu osobu kao fana , tj druga . I sta sad ?

 

 

Puni ste govana o teoriji zavere i namestanjima.

 

Не говоримо о теоријама завере и намештаљкама, већ се говори о непрофесионалности екипе која је организовала евент ГБОБ-а. С обзиром да тај ГБОБ важи за неко "престижно" такмичење (мада бих више волео да чујем мишљење неког из неке друге државе који у томе учествује), сходно томе и организација треба да буде, нећу рећи професионална, јер ово је ипак Србија, али да накнади онај трошак који бендови плаћају (1000 динара по члану бенда ако се не варам) обезбеђивањем адекватне опреме. Када је прошле године Т-брејк победио на ГБОБ, причало се да такође звук није уопште ваљао. Верујем да се доста бендова пријавило на овогодишњи ГБОБ, и то је вероватно велика пара организатору истог. Е па, ако јесте тако (нек ме демантују ако грешим), због чега онда лоша опрема? Ја разумем да се демо мастерс 202ке фура са 2 мала маршала, али то је опрема адекватна за такав евент. А ако ГБОБ важи за престижно такмичење, и на њему учествују бендови који су мало више од потпуних жутокљунаца, онда срамота лошег звука пада на организатора. Али авај, ово је Србија, и све је могуће овде, јер се и најлепше ствари које су другде смишљене и као лепе ствари и функционишу, али овде се и најлепше претвори у ругло...

 

Хвала на пажњи и пријатно.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta god i kako god, "takmicenja" ovog tipa ce samo da srozaju i ovako jadnu scenu... Ja ne znam u kojoj vi svi bajci zivite, ali status ROCK/METAL/PUNK/HC nikad nije bio tako katastrofalan, a sto je najgore, ima nikad boljih bendova... E sad pozdrav za sve vas organizatore i upozorenje da pripaze DOBRO sta radite i sa cime se zajebavate ubuduce..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shto se bg-a tiche:

 

Pojachala u livingu su ok (marshall mg100, a vecina nas to vidja po studijima i zna kako lepo moze da se nabudzi), bas pojachalo takodje na mestu, bubanj malo kilaviji, ali se ne raspada.

 

Realno, standardna oprema sa svih nashih svirki i, lichno, ne vidim shta je tu problem i kako neko moze da se zali na to (mozda ako misli da je MT-2 ili procesorski drajv mnogo zajeban kod njega u sobi, ali ga tonac u klubu ne voli).

 

Shto se nameshtanja tiche... jbg, moj bend je proshao dalje, a bili smo poslednji po glasovima publike. Ja nisam nikako ochekivao da cemo proci, shto zbog belih pogleda iz publike, shto zbog toga shto su isto veche svirali neki bendovi za koje mislim da su bolji od mog. No, eto, dogodi se i poneko chudo :)

 

Medjutim, sa bendovima poput Rain Delay, Mortero (na njih tipujem), Monera i Rare koji su vec poznati ljudima + bendovima koji imaju jaku podrshku u drushtvu sumnjam da mozemo da se takmichimo :haha:

 

Ako nishta drugo, popice se pivo sa nekim drugarima i bice zezanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam Fuxodlache na prolazu dalje za GOC, ali si omasio malo temu... Godinama se provlace razni "takmicarski festivali" na kojima neki tamo "strucni" ziri ili ko-dovede vise-drugara-pa-on-glasa-za-drugara-koji-svira odlucuje ko je pobedio? Sto umesto pseudo takmicarskih"biranja pobednika" ne dovedu predstavnike izdavackih kuca da oni izaberu ko im treba, ili da se obezbedi prenos na nekoj od televizija? Ovako nesto moze i neupuceno dete od 13 godina da organizuje, mozda cak i bolje da uradi od ovih "organizatora"... Inace, clanovima Vukovog benda vise prilici da budu u ziriju nego ovima sto su sad u ziriju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: da se zafalim na chestitkama ;)

 

oroginalni post:

 

Ovo je bukvalno moje prvo takmichenje u koje sam upao sa bilo kojim bendom ikada, te ne mogu da sudim o tome kako je nekom sudjeno.

 

Mislim, sama tema je zapocheta jer se jedan bend pozalio na to da nisu dobili jednak tretman od strane tonca kao neki drugi bendovi. Niko nije prichao o tome ko je u ziriju i ko koga gura. Takodje videh i da su se ljudi iz dotichnog benda izvinjavali (potencijalnoj) publici i rekli kako oni, inache, uzivo ne zvuche onako kako je to bilo predstavljeno na GBOB-u i za to okrivili organizaciju.

 

Mi smo imali problem jer nam se pevach jedno 3-5 minuta nije pojavljivao dok smo uveliko bili spremni na bini, ali nam to niko (valjda :) ) nije uzeo za zlo. Osim ako nisu isti ljudi bili u NS i u BG organizaciji, sumnjam da je iko dobio losh tretman (mada se Boske (GEC) posvadjao sa gospodjom koja je izgleda bila jedan od glavnih :haha: ).

 

Jbg, izdavachi nemaju vremena za metal i zabole ih djoka da ulazu pare i vreme u neshto shto u 95% sluchajeva u Srbiji ne prolazi. Trebalo bi sa yobom da snimam treci album, a za drugi vec 3-4 godine nismo nashli izdavacha. Ok, verovatno smo nedovoljno komercijalni ili jednostavno loshi.

 

Shta je sa boljim bendovima?

 

GBOB je dobro takmichenje jer se nash bend shalje strancima na takmichenje, pa ako je dovoljno dobar, dobija svoju shansu na globalnom nivou. Mi smo i dalje zemlja treceg sveta i niko od nas ne moze da utiche na to da ljudi o nama ne misle tako. Klasichan primer - ja sam vama ovde francuz :)

 

U Francskoj sam ljudima srbin, iako sam se ovde kasnije doselio. ;)

 

Tako i jedan daggerspawn ili draconic ne mogu nishta da urade (o matorim bendovima koji su nekad bili jaja da ne pricham), a iz sveta se probijaju imena koja su, po meni, slabija. :/

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...