Jump to content

Amon Amarth


Empty

Recommended Posts

A tek što je Borknagar viking metal...

Destroyer Of The Universe ima valjajući rif kao Unleashed, a najbolja je zasad A Beast Am I :rockdevil:

Novi album ima stvarno dobrih pesama Doom over Dead Man je super legla za kraj, For Victory or Death je extra, The Last Stand of Frej je isto tako dobra. Ma svaka pesma ima nesto zanimljivo da ponudi.

U pocetku vam se cini da su sve pesme slicne, ali nakon par preslusavanja jasno se vidi da postoje razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drmaju bogami i to opsno. Novi album mi je mozda i najbolji do sad njihov.

Videcete kad budete imali priliku da ga presluate na tenane zašto to kažem. Album nema sad neki veliki hit koji se izdvaja, već svaka pesma je extra sama za sebe.

Inače sad, nakom jednog dana preslušavanja, mogu sa sigurnošću d apotvrdim da je ovo nihov najmelodičniji album do sad bez ikakvom izuzetka. Mnoge pesme imaju čak i klavijature i to ne smao u backgoundu.

U svakom slučaju pretenduje da mi bude najbolji album u ovoj godini.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drmaju bogami i to opsno. Novi album mi je mozda i najbolji do sad njihov.

Videcete kad budete imali priliku da ga presluate na tenane zašto to kažem. Album nema sad neki veliki hit koji se izdvaja, već svaka pesma je extra sama za sebe.

Inače sad, nakom jednog dana preslušavanja, mogu sa sigurnošću d apotvrdim da je ovo nihov najmelodičniji album do sad bez ikakvom izuzetka. Mnoge pesme imaju čak i klavijature i to ne smao u backgoundu.

U svakom slučaju pretenduje da mi bude najbolji album u ovoj godini.

Odlicno,ovo mi je drago da cujem!Samo melodija :rockdevil:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno,ovo mi je drago da cujem!Samo melodija :rockdevil:

Pa ja mislim da je ovo realno i bend i album za ljude koji više slušaju recimo Blind Guardian nego Death Metal. jedino vokal tu menja stvari, inače sve ostalo je hiper melodično. Smešno možda sad zvuči ali verujem da ima ljudi koji u isto vreme slušaju i Hammerfall i Amon Amarth.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro imas dosta i Death Metala koji zvuci jako jako melodicno uzmi na primer Dismember,Death,Hypocrisy,Unleashed,At The Gates sve su to bendovi koji imaju dosta melodicne radove.

 

Ali se slazem sa tim da medju Blind Guardian publikom vise prolaze...

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prilično uveren da Amoni imaju više fanova među Blind Guardian publikom nego među Morbid Angel publikom, videlo se to dobro i kad su svirali ovde.

pa zato sam to i reko. Ustvari, činimi se da je Pagan Metal prilično rasprostranjen među Blind Guardian, čak i power metal populacijom. A, u suštini, je nastao kao derivat black metala. Dobar primer za to su bendovi poput Ensiferuma i Finntrolla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i ja dozivljavam Amon Amarth, kao neki epic power death metal. :haha:

A i tekstovi vuku na tu stranu, uopste ih ne poredim sa Morbid Angel i kompanijom. Cak je i vokal slican nekom vikinskom skrimu, poziv na boj i te fore, a ne death growl.

Mislim da ce vremenom biti sve popularniji (mada vec jesu neka vrsta super zvezda u metalu) a posebno zbog ovih obrada, i biti na nivou Dimmu Borgir-a danas (po popularnosti, kinti itd)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i ja dozivljavam Amon Amarth, kao neki epic power death metal. :haha:

A i tekstovi vuku na tu stranu, uopste ih ne poredim sa Morbid Angel i kompanijom. Cak je i vokal slican nekom vikinskom skrimu, poziv na boj i te fore, a ne death growl.

Mislim da ce vremenom biti sve popularniji (mada vec jesu neka vrsta super zvezda u metalu) a posebno zbog ovih obrada, i biti na nivou Dimmu Borgir-a danas (po popularnosti, kinti itd)

Ama nije to Wintersun ili Norther pa da ima power-a, melodik det, vikinzi, epicno i cao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...