Jump to content

2009.01.19. *SKC, Beograd* Vader + Marduk


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

Za to imamo da zahvalimo određenoj (nezanemarljivoj) količini srpskih black metalaca koji su umesto da viču "we want more" ili "Marduk" počeli da pevaju Đurđevdan, viču "Funeral Mist" i dobacuju na slične načine.

Zezash? Pa gde to da propustim :no::haha: :haha:

Mastic Scum mi se nisu bas svideli. Verovatno zbog tih metalcore delova.

Meni se to bas dopalo.

Čisto sumnjam da zbog toga nisu svirali bis, vidim kad si pisao post, jednostavno je bilo kasno i bili su umorni.

Ne znam zasto kod nas svirke, narocito one sa vise bendova, ne mogu lepo da pocnu u 20h kao bilo gde u svetu tako da svi odsviraju svoj deo u neko normalno vreme. Radni dan je i smara do basvesti sto je sve trajalo dovoljno dugo da ode poslednji nocni bus.

i da, bio je isti onaj tonac u pitanju :D ali ovog puta nije smarao, bio je prilicno zadovoljan svime.

Korektan zvuk, pohvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pobednici, dali 1500 dinara da odu na koncert, odgledali pola ili 2/3 i onda ispali face sto su napusili Marduk zbog toga sto je Mortuus "pokrao" nesto, a ne znaju ni sta je kradja po definiciji, ni cije je vlasnistvo to sto misle da je ukrao.

 

E, mene interesuje, posto Nevena ima Maranathu, jel pise u bookletu, da su za Anti-Flesh Nimbus korisceni delovi koji nisu njegovi, i odakle su uzeti?

 

edit: njegovi - mortuusovi, ne njegovi - nimbusovi xD

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do jaja je ustvari shto 90% metalaca smatra da su 80% metalaca govna i niko nikada ne ubraja sebe u njih icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Ja ne ubrajam sebe u metalce uopšte, pa samim tim ni u onih 20%.

 

E, mene interesuje, posto Nevena ima Maranathu, jel pise u bookletu, da su za Anti-Flesh Nimbus korisceni delovi koji nisu njegovi, i odakle su uzeti?

 

 

Ne piše, stoji samo "all music and lyrics by Arioch". Ali po tom principu je "pokrao" početak Sword Of Faith jer je iz nekog filma i pokrao kompletan govor koji ide u toku Blessed Curse. Pička, krade i muziku i filmove :no:

  • Upvote 4
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu reci da je Vader bio standardno na nivou i jedino je bilo pitanje da li ce nova postava da zvuci dobro a zvucala je jako dobro. Bilo bi bolje da je setlista duza i da su ubacili jos neke pesme koje bi mislim vecina ljudi zelela da cuje ali sta je tu je.

 

Sto se tice Marduka, jasno je svima da bend nije ono sto je nekad bio, dosta ljudi je doslo da vidi Vader i onda su otisli kad je poceo Marduk sto je razumljivo ako ne zele da slusaju nece ni slusati. Zvuk je bio dosta dobar, izbor pesama ok i jasno se vidi kako su nove pesme lose i smaraju uzivo vise nego na albumu. Jednostavno nema puno ljudi kojima se to sto oni sad rade svidja. Sto se tice bisa i pevanja Djurdjevdana, bilo je generalno jako malo ljudi koji su bili stvrano zainteresovani za Marduk i onih pravih fanova benda, veliki deo ljudi ih je jednostavno odslusao bez neke velike euforije. Zato je i logicno da ne bude bisa ne vidim sta je tu cudno. Mislim da ako ne dodju ponovo u skorije vreme nece biti velika steta.

 

Sve u svemu Vader je sinoc bio headliner.

 

 

Pa čekajte, šta je tačno bilo, da li im je vikala šačica ljudi ili pola sale? I šta ima veze što su pevali Đurđevdan, ne vidim što bi ih to vređalo? Ne mogu baš tačno da skontam šta se desilo...

 

Sacica ljudi je bilo pola sale :haha: Odsvirali su sve sto i inace sviraju - 1 pesma a Throne of Rats su dosad svirali samo u Rumuniji cini mi se jer je mesto bilo skoro rasprodato.

 

Dajte slike ako neko ima.

Aj ziveli svi koji ste bili na koncertu :pivopije:

Edited by Svart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predgrupe nisam odgledao,jednostavno,ne gotivim taj zanr,i umesto da stojim u sali sa prekrstenim rukama,izblejao sam napolju do kraja poslednje predgrupe [zaista ne znam kako se zovu],i nisu ostavili nikakav utisak na mene,ali se po publici videlo da je energija na mestu.

Vader necu da komentarisem jer takodje ni oni nisu bili razlog zbog kojeg sam dosao,a cudilo me je da nije bilo slejera za bis,ali je zvuk ubio koliko je bio dobar.

Po mom misljenju,ovo je najslabiji Marduk nastup od 3,koliko su ovde odradili.Slazem se da je zvuk bio dobar,ali je set lista mogla biti puno bolja,ali svakako su oni sasvim pristojno odradili koncert,i ici cu i na naredne koje budu svirali u Beogradu,to je sigurno,izbegavanje izlaska na bis me ne interesuje,Marduk je Marduk,i to treba postovati.

 

A ,,fanovi" u sasvim druga prica.Ne znam u kom trenutku su koncerti postali svratiste tolike kolicine idiota koji zapravo nemaju kulture i ne umeju da se ponasaju na koncertu.Od lomljenja staklenih flasa i srce po sredini sale po kojoj su padali ljudi iz sutke,preko ponasanja koje nije svojstveno ni zivotinjama,urlanju i smaranju svakoga ko je dosao da na miru odgleda bendove.Video sam i ppar ,,intelektualaca" kojima bih ja zabranio da budu u okolini skc-a najmanje 10m,jebes 4500 za recimo 3 karte,kad,sto je neko rekao,to su kreteni koji ni ne vole bend,i ne treba ni da budu tamo.Takodje,one scene spavanja po stepenicama[sem onog lika koji je tresnuo glavom o pod i oko koga su se svi vazda cimali da li je dobro[a niko se od dusebriznika nije setio da ga recimo izvede i eventualno pozove hitnu jer je lik sigurno dobio potres mozga,ja sam pod nogama 3 reda dalje osetio njegov udaac glavom]su krajnje jadne,ja razumem da je radni dan,i ja sam u utorak ustao u 6,pa se nisam nasljokao kao stoka i legao da umirem tamo u skc-u.Idi kuci da spavas,necu da gledam da li cu da ti zgazim na glavu svaki put kad izletim iz sutke.

 

Pohvale Frubiju za ideju za ovaj cert.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

publika sinoc je uglavnog bila ekipa iz mentalne ustanove ne ekskurziji. dugo nisam video toliku koncentraciju dijabola. izgleda da su na sanku davali staklene flase, skoro svi su pili iz stakla...

Edited by djuk
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bi ljudima koji imaju 2 i vise metara visine zabranio da idu u prve redove..sta ce oni tamo? sve odlicno vide i iz treceg-cetvrtog-petog reda...pola vejdera nisam ni video jer je neki lik od 2 i nesto metra stojao ispred mene,a ne bi se pomerio nema teorije.na kraju mi je jedan decko ustupio mesto pred marduk,ako je na ovom forumu hvala jos jednom!

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj sad bi svako sve zabranio...sta,ljudi od 2+ metra ne vole headbanging niti bend kao oni nizi... :lol:? sve se moze kad se hoce,pa i u prve redove,a i ne treba bas ceo koncert provesti u prvom redu,debilno je.

Moguce da je bilo sa sanka,nisam obracao paznju,ali mislim,bas bezveze ponasanje u svakom slucaju,ono,bila je masa nekih sitnih likova koje su bacali okolo,100% su se do jaja proveli na podu xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bi ljudima koji imaju 2 i vise metara visine zabranio da idu u prve redove..sta ce oni tamo? sve odlicno vide i iz treceg-cetvrtog-petog reda...pola vejdera nisam ni video jer je neki lik od 2 i nesto metra stojao ispred mene,a ne bi se pomerio nema teorije.na kraju mi je jedan decko ustupio mesto pred marduk,ako je na ovom forumu hvala jos jednom!

Ko te jebe, kepecu.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mortuus je klasicna picketina shvatite. Klasicni pozer kojeg boli rac za fanove, cak i gora verzija Abbatha. Jedini bend koji je izasao medju masu i pio,zajebavao se,pricao sa rajom bez kompleksa je Suffocation, zato sto su raja i sto nisu jebeni pozeri koji dizu nos i imaju stav: ja pravim muziku na koju vi drkate, mi smo iznad vas....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je sinoc bilo dobro, a bilo bi jos bolje da se na kraju nije desilo to sto se desilo. Dosao sam prvenstveno zbog Marduk-a i ovo mi je bio prvi put da ih gledam uzivo i zaista mi je zao sto sam ostao uskracen za bis. Ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim zasto je to bilo tako, samo znam da sam bio zaprepascen kada sam video da ljudi masovno napustaju salu posle regularnog dela nastupa. Osim toga, koncert je bio sasvim dobar, proradile su emocije, Mortuus dokazao da je sjajan frontman itd. I na Vader-u je bilo ok. Sve u svemu, nije mi zao sto sam potegao iz Zrenjanina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mortuus je klasicna picketina shvatite. Klasicni pozer kojeg boli rac za fanove, cak i gora verzija Abbatha. Jedini bend koji je izasao medju masu i pio,zajebavao se,pricao sa rajom bez kompleksa je Suffocation, zato sto su raja i sto nisu jebeni pozeri koji dizu nos i imaju stav: ja pravim muziku na koju vi drkate, mi smo iznad vas....

 

ja nikada nisam ni cuo marduk ali je definitvno picketina,ko mu jebe mater

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nikada nisam ni cuo marduk ali je definitvno picketina,ko mu jebe mater

Tešo, prekini više, na osnovu čega si to shvatio? Vidiš da svi hvale čoveka. Jeste kralj i tačka.

 

@Gojko- hahaha, sa Markom. :lol: Da. Prvi put 'ajde, ali nakon nekog 3-4. je postalo sumnjivo. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...