Jump to content

2009.01.19. *SKC, Beograd* Vader + Marduk


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

Mortuus je klasicna picketina shvatite. Klasicni pozer kojeg boli rac za fanove, cak i gora verzija Abbatha. Jedini bend koji je izasao medju masu i pio,zajebavao se,pricao sa rajom bez kompleksa je Suffocation, zato sto su raja i sto nisu jebeni pozeri koji dizu nos i imaju stav: ja pravim muziku na koju vi drkate, mi smo iznad vas....

 

Samo Suffocation? Druže, znaš na kolko sam ja koncerata bio gde su momci iz benda slobodno izašli i pričali i zezali se sa fanovima. Ako je neki bend najkonkretniji tu, to je definitivno Cynic. A i Abbath je neviđeni car, to što ne želi da izlazi među publiku je skroz ispravan stav, ako sviraš takvu muziku, ko zna kakav pijani idiot može te sačeka i napravi neko sranje. Kako vidim, Mortuus je izašao malo među fanove i nije pravio nikakve probleme kada su tražili da se slikaju sa njima ili da potpiše disk, uopšte ne vidim zašto je ispao ''picketina''.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje,one scene spavanja po stepenicama[sem onog lika koji je tresnuo glavom o pod i oko koga su se svi vazda cimali da li je dobro[a niko se od dusebriznika nije setio da ga recimo izvede i eventualno pozove hitnu jer je lik sigurno dobio potres mozga,ja sam pod nogama 3 reda dalje osetio njegov udaac glavom]su krajnje jadne,ja razumem da je radni dan,i ja sam u utorak ustao u 6,pa se nisam nasljokao kao stoka i legao da umirem tamo u skc-u.Idi kuci da spavas,necu da gledam da li cu da ti zgazim na glavu svaki put kad izletim iz sutke.

Taj lik je bio pijan kao majka, a udarac u glavu ga je samo ošamutio na trenutak i naterao ga da sedne. Da je seo i bez udarca, svejedno bi zaspao. Ja sam hteo da ga iznesem, ne znam da li si video koliki je lik, sam nisam mogao, jedina opcija je bila sa još nekim, a njegovo društvo je bilo u kurcu koliko i on. Da je mogao da se makar minimalno pridigne, to bi bila druga priča, ali stoka pijana je stoka pijana.

 

Što se tiče svirke:

Sinate su bli generički, default, nazovite to kako hoćete... ali smor.

Mastic Scum su bili prijatno iznenađenje, momci puni entuzijazma i solidna svirka. Onaj ko je to nazvao grind-om greši, gomilu stvari sam čuo u njihovom zvuku sinoć.

Vader svirali iznenađujuće kratko, valjda da bi se sve to što pre završilo... svakako, bez greške i ubitačno.

Marduk su imali odličan zvuk, bas se lepo čuo, par promašaja u listi (pesme koje jednostavno nisu za svirku); voleo bih da jednom čujem Mortuus-a da zvuči kao na albumu, uživo sve odvrišti više i bez njegovih prepoznatljivih fora.

 

Poseta je bila slaba, pogotovo na Marduku, ali kapiram da je to zbog publike podeljene na dva dela. Takođe, nije teško pretpostaviti da gomilu ljudi zabole da dođu u Beograd da bi se svirka završila u sred noći i za to ih ne krivim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au jeb'o zeca, vi 'ladno o Djurdjevdanu kukate 3 strane... Doduse, sad mi i malo zao sto ne ostah do kraja da vidim to :haha:

 

Vader necu da komentarisem jer takodje ni oni nisu bili razlog zbog kojeg sam dosao,a cudilo me je da nije bilo slejera za bis,ali je zvuk ubio koliko je bio dobar.

 

E da, potpuno zaboravih na to, prvi Vader koncert koji gledah a da nisu opalili "Raining Blood" :haha: Pohvale za to :da: Cak se i neko drao Slayer na pocetku cini mi se...

 

Merch je bio OK, jedino sto me nervira sto Vader nije imao nista od starijih izdanja, "Necropolis" sam vec imao priliku da pazarim, al' ne zuri mi se s tim izdanjem, blah... Al' bih "Art" uzeo samo tako.

 

A populacija...pa zar nije malo tuzno da bude onol'ko ljudi? Mislim, bilo je 150-160, recimo, od toga je (ocigledno) pola doslo na Vader, pola na Marduk, mogu misliti kakva bi posetica bila da su zasebno dolazili bendovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo Suffocation? Druže, znaš na kolko sam ja koncerata bio gde su momci iz benda slobodno izašli i pričali i zezali se sa fanovima. Ako je neki bend najkonkretniji tu, to je definitivno Cynic. A i Abbath je neviđeni car, to što ne želi da izlazi među publiku je skroz ispravan stav, ako sviraš takvu muziku, ko zna kakav pijani idiot može te sačeka i napravi neko sranje. Kako vidim, Mortuus je izašao malo među fanove i nije pravio nikakve probleme kada su tražili da se slikaju sa njima ili da potpiše disk, uopšte ne vidim zašto je ispao ''picketina''.

 

Evo,Sakis se kod nas raspituje koliko ima km do Bukuresta,potpisuje diskove.Skroz opusten covek.Moja tadasnja devojka je pricala sa njim jer je najbolje znala engleski od nas koji smo bili tu :haha:

http://www.youtube.com/watch?v=bNnV7Ae7JmU

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cak se i neko drao Slayer na pocetku cini mi se...

Ako do sada ne znaš da se viče "Slayer" na apsolutno svakom koncertu, stvarno ne znam šta da kažem. Možda ti je ovo bila prva svirka, onda je u redu. :P

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mortuus je klasicna picketina shvatite. Klasicni pozer kojeg boli rac za fanove, cak i gora verzija Abbatha. Jedini bend koji je izasao medju masu i pio,zajebavao se,pricao sa rajom bez kompleksa je Suffocation, zato sto su raja i sto nisu jebeni pozeri koji dizu nos i imaju stav: ja pravim muziku na koju vi drkate, mi smo iznad vas....

Jbg. mnoge moje "ikone" koje sam stvarno smatrao i gledao na njih su ispale picke , pa sta da radim... takodje mnogo bendova/clanova bendova su ispali vise ok nego sto sam mislio ( e.g David Vincent ) i tako ... ko da je to bitno ... :) Valjda ljudi idu da gledaju svoje emiljene bendove , a ne da gledaju sta ko radi iz benda pre/posle koncerta itd.

 

Elem, hvala svima sto su dosli, nisam se "druzio"sa bendovima jer sam begao od njih ko djavo od krsta ( sta ce mi to u zivotu ) , Piter me je zvao da ga podsetim samo pre nastupa kako se bese kaze dobro vece , picka materina i ostala sranjca :) hahha ...

 

Da kazem da ste bili svedoci poslednjeg koncerta Legacy-a u maloj sali skc-a , tako da ono .... bice nesto mnogo mnogo bolje u bliskoj buducnosti za sve nas ^^ ! : )

 

Vidimo se drustvo do sledeceg koncerta ...

 

:twisted::muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo,Sakis se kod nas raspituje koliko ima km do Bukuresta,potpisuje diskove.Skroz opusten covek.Moja tadasnja devojka je pricala sa njim jer je najbolje znala engleski od nas koji smo bili tu :haha:

 

Rotting christ su svirali kod nas 3 x iako ih je gledalo u proseku po 50 ljudi, i opet ce ako bude srece, a Sakis je zaista fin covek... e to su elitni bendovi i ljudi. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg. mnoge moje "ikone" koje sam stvarno smatrao i gledao na njih su ispale picke , pa sta da radim... takodje mnogo bendova/clanova bendova su ispali vise ok nego sto sam mislio ( e.g David Vincent ) i tako ... ko da je to bitno ... :) Valjda ljudi idu da gledaju svoje emiljene bendove , a ne da gledaju sta ko radi iz benda pre/posle koncerta itd.

 

Elem, hvala svima sto su dosli, nisam se "druzio"sa bendovima jer sam begao od njih ko djavo od krsta ( sta ce mi to u zivotu ) , Piter me je zvao da ga podsetim samo pre nastupa kako se bese kaze dobro vece , picka materina i ostala sranjca :) hahha ...

 

Da kazem da ste bili svedoci poslednjeg koncerta Legacy-a u maloj sali skc-a , tako da ono .... bice nesto mnogo mnogo bolje u bliskoj buducnosti za sve nas ^^ ! : )

 

Vidimo se drustvo do sledeceg koncerta ...

 

:twisted::muzicar:

 

Sto posslednjem certu u maloj sali?

 

Juce je sala bila taman za onoliko ljudi itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tešo, prekini više, na osnovu čega si to shvatio? Vidiš da svi hvale čoveka. Jeste kralj i tačka.

 

pa ljudi lepo kazu da je lik ispao picketina sto znaci da je lik ispao picketina i ko hvali lika sem tebe?? niko jer je lik klasicna picketina i ko mu jebe mater

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zbog čega je ispao tako? Ljudi su samo pretpostavili da zbog njega nisu izašli na bis, misliš da se stvarno on pita? :haha:

 

ma nije bitno zbog cega je ispao picketina to pitaj ljude koji su bili tamo i koji su razocarani njime,cinjenica je da je ispao picketina i to se ne moze poreci

 

edit evo sada sam procitao na temi da je taj lik iz marduka rekao da japanski bendovi ne valjaju.ja kao veliki fan japanskog hardcora sam zgorzen njegovim rasizmom i nedostatkom informisanosti.tek sada necu ni da cujem marduk.picketina jedna

Edited by Теша Тешановић
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Između ostalog i Marduk. Na prethodnim koncertima su blejali poprilično sa fanovima. Dobro, sem Morgana, on je već posebna priča.

 

Njega sam video u McDonald's-u pre koncerta.

 

 

 

Da kazem da ste bili svedoci poslednjeg koncerta Legacy-a u maloj sali skc-a , tako da ono .... bice nesto mnogo mnogo bolje u bliskoj buducnosti za sve nas ^^ ! : )

 

Vidimo se drustvo do sledeceg koncerta ...

 

:twisted::muzicar:

 

Ajde nek bude i nesto bolje za metal u nas konacno :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje ne mogu da verujem da metal ne moze u Dom Omladine. Samo dzez i tako to. Gluposti. I gde odose nase pare, dragi prijatelji koji placate porez? Na dzez. Serem vam se u kulturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...