Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Oni imaju svoj studio na kome na licu mesta naprave pesmu i snime je, pa ako im se svidja ostave je, a ako ne DELETE... :D Tako sam makar video na Some Kind Of Monster-u.

 

Stvarno se nadam da ce biti do jaja. Uzeleo sam se Metallice. I fala Bogu da imaju solaze. To je olaksavajuca okolnost... :smajli-koji-brise-znoj-maramicom:

Sustina i dalje ostaje ista. To se zove krpljenje: snimis gomilu ideja, pa onda strpnes sa jedne strane, pa malo sa druge, pa se nadas da ce krpara da ispadne lepa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde realno...nabroj neki bend (sigurno ih postoji mnogo samo ja ne mogu da se setim ni jednog trenutno) koji je usao u studio bez ikakve ideje i poceo da drnda instrumente i sve to snima a nakon toga od toga napravi i album....

 

A sto se tice studija

 

Studio se nalazi u njihovom "HQ-u"...to su samo dve male prostorije od celog skladista (neki od vas su ga videli u SKOM-u i dodatnom dvd-u na st.angeru) gde se nalaze sve sto je povezano sa metalicom.Od poslovnih kancelarija do prostorija gde drze stvari koji su im fanovi poklonili do kuhinje itd...likovi su napravili takav ambijent da je potpuno retardirano nazvati njihov "HQ" studijom.

 

I jos jedna stvar...snimanje novog albuma je pocelo pre 2-3 nedelje...oni su sve vreme pisali pesme do sada...zajedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Celtic Frost. Ceo "Into The Pandemonium", po Tomovim recima, je napravljen tako. samo sto je ovo usamljeni primer dobrog albuma koji je proizasao iz ovoga.

Metallica je drugi takav. Njima se moze, pa ih bas briga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo kako bilo ali Metallica je jedini bend koji je i dalje po mom ukusu i svaki album mi je zanimljiv i ponajmanje lici na neki od predhodnih.Tako da Metalllicu mogu slusati non stop da mi ne dosadi kao racimo Iron Maiden kog mnogo volim ali se mnogo ponavljaju sto kod Metallica nije slucaj.

Oni koji je vole,vole je sta god da oni uradilil a i oni koji je nevole dzaba,sta god da metallica napravi njima je sranje,jednostavno preovladava pitanje ukusa.

Oni su ponajvise po mom ukusu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metallica je najveci metal bend svih vremena i stvarno ne bi bilo dobro da se brukaju jos jednim neuspehom. Momci imaju talenta, to se vidi na prvih 5 albuma, samo ne znam koji im je. Stvarno se nadam da ce ovaj album biti do jaja, pa da jos jednom svrate u BG kao sto su obecali na proslom koncertu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro po pravilu kada bend provede toliko dugo vremena u studiju, nista ne ispadne. Pesme se ne prave u studiju, one se u studiju SNIMAJU, i samo to!

 

 

 

u pravu si, ali izgleda kad zaradjujes 1.453.262 € po satu na dan zaboravis sta se gde radi...mislim gde se radi a gde samo snima :) :) :) :)

 

 

@ oske : GOD REALLY HATES US ALL !!! :rockdevil:

 

SLAYER!! SLAYER!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metallica je najveci metal bend svih vremena i stvarno ne bi bilo dobro da se brukaju jos jednim neuspehom. Momci imaju talenta, to se vidi na prvih 5 albuma, samo ne znam koji im je. Stvarno se nadam da ce ovaj album biti do jaja, pa da jos jednom svrate u BG kao sto su obecali na proslom koncertu. :D

 

 

Neko ovde na forumu reche da s godinama postajesh mekshi, izgleda da je to istina.. Mada, sa druge strane, Judasi su snimili Painkiller dosta kasno..

Poslednjih par dana slusham verziju Mastera snimljenu ove godine (pesme sviraju relativno noviji bendovi, ne znam kako se album zove u originalu drugar skinuo sa neta pa prosledio :bigblue: ) i sve vishe uvidjam koliko je to veliki album, ako ne najveci onda medju 5 najvecih metal albuma svih vremena. Metallica je fantastichan bend i znam da ce pre ili kasnije morati da se raspadnu ali se nadam da ce se oprostiti dobrim albumom.

 

@ MegaDex

:rockdevil::rockdevil::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smučilo mi se više da slušam ove debile kako pričaju gluposti... Load loš album???

 

Nabijte sebi metal u bulju!!! Ovde je očigledno merilo dobrog albuma, što je metalnije, to je bolje...

 

Load je, po mom mišljenju, najbolji album Metallice uz Ride the Lightning, ali zato takođe ni po kakvom objektivnom mišljenju ne može biti loš. St. Anger jeste sranje, ali meni se i to ponekad svidi, pa smatram da i tu ima dobrih stvari, a sigurno sam St. Anger slušao više, detaljnije nego osoba koja je napisala ovaj kvoutovani post.

 

Trok... Ne znam više šta da kažem.

amen to that,my brother!!!slazem se za load,genijalan mi je album!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trivium je prilichno dobro odradio Mastera, Machine Head je otkinuo Battery a Mastodon je odlichno preradio Orion. Dopada mi se shto je svaki bend uneo u pesmu malo svog stila.. Sanitarium mi se najvishe dopada (ipak mi je to omiljena pesma) iako je dosta izmenjen. Za one koji nisu upuceni u "sadrzaj" albuma

 

Machine Head - Battery

Trivium - Master Of Puppets

Mendeed - The Thing That Should Not Be

Bullet For My Valentine - Welcome Home (Sanitarium)

Chimaira - Disposable Heroes

Fightstar - Leper Messiah

Mastodon - Orion

Funeral For A Friend - Damage, Inc.

 

Odlichno odradjeno.. Preporuchujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...