Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Ja mislim da je metallica totalno pukla i da joj nema vise povratka na stari kolosjek de su przili neko vrijeme.Ali mislim da je vrijeme da se ljudi pomire sa tim da metallica vise nista nece dobro napravit,I ubijeden sam da ce reload i load bez obzira kolko ih "volim" biti lijepi albumi kakvi ce biti zadnji album.Kad su dva tri repera rekla da ce metallice album biti strava a oni se ka razumiju u metal.A pored toga ce i ja rule ili kako li se zove ono govno od repera gostovat na album.Nevidim nijedan razlog zasto bi album ista valja.Ali cu ga bez obzira na sve preslusat vise puta kad izade(ako izade posto ih ocigledno boli kurac oce li ga izbacit,a to ce definitivno ucinjet kad kirku fali para za novo versaci odijelo)i da cu mu tu sansu i to samo zbog prva 4 donekle i 5 album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je metallica totalno pukla i da joj nema vise povratka na stari kolosjek de su przili neko vrijeme.Ali mislim da je vrijeme da se ljudi pomire sa tim da metallica vise nista nece dobro napravit,I ubijeden sam da ce reload i load bez obzira kolko ih \"volim\" biti lijepi albumi kakvi ce biti zadnji album.Kad su dva tri repera rekla da ce metallice album biti strava a oni se ka razumiju u metal.A pored toga ce i ja rule ili kako li se zove ono govno od repera gostovat na album.Nevidim nijedan razlog zasto bi album ista valja.Ali cu ga bez obzira na sve preslusat vise puta kad izade(ako izade posto ih ocigledno boli kurac oce li ga izbacit,a to ce definitivno ucinjet kad kirku fali para za novo versaci odijelo)i da cu mu tu sansu i to samo zbog prva 4 donekle i 5 album.

 

Pa ti "Load" i "Re-Load" ne smatras lepima,ali ima i nas koji ih smatramo predivnim,bozanstvenim bicima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto su radili pesme sa reperima svakako nije za pohvalu,ali mora im se ipak odati priznanje za sve sto su uradili za metal.Uglavnom 80-ih su bili pravi thrash-speed metal bend a 90-ih su poceli zalaziti u neke druge vode.Evo sad na njnovijem albumu koji objavljuju vec duze vreme pojavljuje se Ja-rule sto me je u prvom trenutku totalno razocaralo ali ako ipak nisu totalno zanemarili cisti metal mozda im oprostim.U svakom slucaju volim Metallicu pogotovo njihov S&M album koji je stvarno neprevazidjen a sto je najvaznije orginalan je.Nisam cuo da je posle Metallice iko od metal bendova svirao sa simfoniskim orkestrom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Neverovatno je da se ja dosada nisam setio da ostavim post na temu koja se tice mog omiljenog (jos uvek) benda. Ali stvarno imam sta da kazem, jer mislim da nije bogzna sta erceno na prethodnih 20-tak stranica. Svaka cast mom velikom prijatelju i cenzuratoru mojih tema Lmmyju na ovakvoj ideji!

 

Smatram da oni koji vole Metallicu, tj. ako je zaista vole, treba uvek da cene njihov rad, ma sta oni radili. Bez mnogo foliranja Load i ReLoad jesu sranje, ali na prvo slusanje. Ali kada ih preslusate X puta, vec vidite da tu neceg ima. 'aj' sad da se ne vracam na metallicine pocetke, i na njihov demo, zatim album prvenac: "Metal Up Your Ass" ("Kill'Em All").

Metallica je, bar po meni, i nekim jos drugima, sa kojima sam pricao, neki dosta originalni i specificni metal. Poceo kao Speed, zatim lagano preko Thrasha i, recimo obicnog, Metala, presao na Modern-Rock produkciju. a ne vidim sta je tu lose. cime god da su se bavili, bili su najbolji, i hteli to neki ovde ili ne, oni ce zauvek, uz Iron Maiden, Manowar i Black Sabbath, biti Kraljevi metala. Pa sam Kerry King je rekao da je najveca cetvroka u thrashu: Metallica, Megadeth, Anthrax i Slayer.

 

*Ko se vec smorio nek ne cita dalje.

 

Kill'Em All: album prvenac, nesto novo u metalu, ali sasvim uobicajeno za pocetak osamdesetih, kada je pravac Thrash i Speeda izasao iz Heavy-Metala. Tu su "4 Horsemen" usli na velika vrata svetske Metal scene. Mislim da ne treba vise pricati o ovom prvom albumu.

 

Ride The Lightning: strasan album, i prvi Thrash metal album za Metallicu, i mesanje sa drugim pravcima metala. (Npr. "Fight Fire With Fire" ima klasican Death-metal rif). Ostavstina ovog albuma je prva Metallicina balada, jedna od njaboljih metal balada ikada napravljenih "Fade To Black", a i Dave Mustaine je napravio i fantasticni "When Hell Freeses Over" ("Call Of Ktulu").

 

Master Of Puppets: po mnogima najbolji album metallice, kao i istoimena pesma, po mnogima najbolja od Metallice. Tu takodje imamo presmu sa Death-metal rifovima ("Damage, INC."), iako je album cist thrash. Osim remek dela poput "Mop" i "Disposable Heroes", imamo i Cliffordovo remek-delo "Orion".

 

...And Justice For All: verovatno najumetnicikiji album od Metallice, sa najmanje hitova, i sa svim dobrim pesmama. Da li treba pominjati simfonijsko delo po kome album nosi naziv. Zatim imamo "One" (najbolja thrashmetal balada!!!), "Harvester Of Sorrow", i epski instrumental "To Live Is To Die". Ovo je posle "Blacka" najbolje isproduciran album Metallice. Zaboravio sam da pomenem dve najthrasherskije moguce pesme: "Blackened" i "Dyers Eve", ali verujem da ce mi fanovi oprostiti.

 

Metallica (The Black Album): najbolje isproduciran i najbolje studijski uradjen album Metallice, ali iskoracava iz Thrash voda i samo Thrash metal drzi u ponekim malim bitovima pesama (npr. "Holier Than Thou", "Thrpugh The Never" i "The Struggle Within"). Ovaj album je nama ostavio, po meni, najbolju metal baladu "The Unforgiven", kao i malo komercijalniju, rock baladu "Nothing Else Meatters".

 

Load: prvi Metallicin rock album, posle n-tog slusanja zvuci odlicno. Sve se promenilo, znate i sami, cak i Hetfieldov vokal. Ali neke stvari su ostale iste, npr. Metallica je ostala na vrhu metal scene. Meni je ovde najbolja pesma "Hero Of The Day", ali i dve MEGA-balade "Bleeding Me" i "The Outlaw Torn". Mnoge fanove je verujem razocarala kantri-balada "Mama Said" i west-rock stvar "Ronnie", ali verujte to su sajne pesme. Takodje mi se svidja i "King Nothing", koja je u stvari kopija "Enter Sandman".

 

ReLoad: recimo da je "Load" dupli album, tacno bi ReLoad predstavljao njegov drugi disk. Vecina pesama sa Loada ima svoj ekvivalent u pesmama sa ReLoada (npr. ako vam se svidela "Ain't My Bitch", svidece vam se i "Better Than You"; ako vam se svidela "The Outlaw Torn" svidece vam se i "Fixxxer", ako vam se svidela "Torn Within" svidece vam se i "Carpe Diem Baby"). Toliko o ReLoadu.

 

Garage, INC: najbolji Rock'n'Heavy album 1998. godine. Sjajno obradjeni, u teskom metal stilu bendovi poput Black Sabbatha, Glena Danziga i The Misfitsa, Boba Segera, itd. Najvece remek-delo ovog 1-og diska je "Mercyful Fate Medley", nacinjeno od 5 pesama benda MF, koji je uz Diamnod Head, omiljeni bend clanova Metallice. O drugom disku ne vredi mnogo pricati, osim da su na njemu najbolje thrash obrade ikada ("The Wait", "Helpless", "Small Hours", "Crash Course...", "Breadfan", "Last Caress"), zatim nesto iz 1984, npr. "Am I Evil". I Mot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam celi post,i recimo da se sa 90% stvari recenih u njemu slazem.Oko opisa albuma nemam sta reci posto je sve odavno prozvakano,ali se slazem sa konstatacijom da je Metallica uvek bila najbolja,ma sta radila!!!

Jedino recimo da se neslazem sa onim Load-ReLoad komparacijama.Sve pesme sa Load koje su navedene mi se svidjaju (obozavam ih!!!) dok mi se njihovi navodni ovde navedeni ekvivalenti nimalo ne svidjaju.Jebiga,to je opet subjektivnost i opet dolazimo do zakljucka da niko o njima ne misli isto.Mozete ih voleti/ne voleti,ali morate priznati da to sto rade,rade fenomenalno.

 

P.S. - Johnny,ja ne cenzurisem tvoje teme.Poneke su stvarno besmislene pa ih naprosto moram zatvoriti.Nista licno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa oni su uvek bili puni argumenata...da se useres od njihovih argumenata.

Ali nije ni bitno sta oni misle,who gives a fuck!Ako nemogu realno sagledati njihova poslednja ostvarenja,onda ih zalim.Kada bi rekli:"Meni se to nesvidja,meni je to sranje,ali to rade kvalitetno i postujem ukus ljudi koji to slusaju" onda bi bilo ok.Ali ovako...ma nije ni bitno.Zabole me za misljenje tako nekih new wave-ovaca kada ja znam da :LOAD RULES!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad, Nikola, ti znas da ja volim Metallica-u, i da mi je to omiljeni bend.

Slazem se s tobom sto se tice prvih 5 albuma i u vezi toga da je u redu sto su poceli da se bave drugom vrstom muzike, ali smatram da bi trebalo bar da promene ime. Oni jesu medju najboljima u svom zanru (rocku). Medjutim ja ne slusam rock (postujem i mozda volim par pesama) ali zato obozavam metal, a metal je daleko savrseniji od rocka (objektivno, estetski gledano). I onda mi je veoma zao kada znam da su bili jedni od najboljih bendova u metalu, i da su mogli mnogo toga da postignu, pre svega da naprave jos nekoliko neprocenjivih albuma za nas, obozavaoce thrasha, a oni su se presaltovali na nesto sto nije toliko zahtevno u muzickom smislu, a ne mogu se pohvaliti ni textovima. Jednostavno pocinju da lice na milion drugih rock bendova. A bili su posebni.

Garage mi je prilicno dobar album, volim neke pesme koje su ranije uradjene tj. sa Garage Days. Ni ove ostale nisu lose, ali opet, to nisu njihove pesme.

A za S&M mislim da je sranje. Super je odsviran, ali Hetfieldov glas nije za komentarisanje.

 

Ja i dalje obozavam staru Metallica-u, ali su me razocarali kao ljudi. Smatrala sam ih metalcima, a izgleda da nikada nisu to ni bili, ili mozda jesu na kratko, pa su to "prevazisli"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slazem se s tobom.Kao prvo,zbog cega bi menjali ime?To je tako glupo!

Mnogi bendovi su kroz svoje karijere transformisali svoj zvuk,pa bi sada svi trebali menjati ime?To je bezvezna konstatacija.

Kao drugo,pravi rock je mnogo zahtevnija muzika od metala.Realno gledano,pesme Jimi Hendrix-a,Deep Purple-a,Led Zeppelin-a su mnogo komplikovanije od recimo Kreatora,Morbid Angela ili Cannibal Corpse-a.Ali o tome je i glupo trositi reci zbog toga sto je pravi rock n' roll kao muzika nastao mnogo pre,pa ni ne cudi sto je metal kao njegova modernizovana grana sazreo i postao kompleksniji (u nekim slucajevima).Npr.jedan pravi komercijalni rock bend kao sto je Extreme ima mnogo komplikovaniju i savrseniju formu od recimo Sodoma.I to je objektivno.

Kao trece,Metallica ne lici ni na jedan rock bend.Ajde mi reci barem jedan kojima su oni slicni?Najveci Metallicin adut oduvek je bila originalnost.

Slazem se da je Hetfieldov glas na S&M bezvezan,ali je album u globalu fascinantan.Stvarno je prelep!!!

Oni su bili metalci i to ce i ostati.Zauvek!!!Ako nista drugo,pogledaj par pesama sa Garage INC.Zbog cega su ih bas uradili?Zato sto je to komercijala i zato da zarade brdo para?Naravno,Merciful Fate,Black Sabbath,Lynyrd Skynyrd...kakva komercijala!!! :ne: .Jednostavno,ljudi su godinama sazrevali i svakim albumom dokazivali da su uvek,ma sta radili,NAJBOLJI!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja njih mnogo volim, iako su komercijala. So fucking what? Recite mi da Iron Maiden nisu komercijala? Slayer? Pantera? Pa dajte molim vas, mislim da su ovi bendvoi vec davno izneli neke svoje stavove, pa ih sad ponavljaju ne bi li napunili dzepove.

James Hetfield ne moze da napravi los album. To smo se slozili. I Tic'o, ne bih se slozio s tobom da bi trebali ime da promene. Zasto? Mozda ne sviraju metal, ali kako Bora kaze, uvek ce biti metalci. To bar ne moraju javno da pokazuju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smatram da treba da promene ime jer sada sviraju drugu vrstu muzike. To bi bio najpametniji potez, i sigurna sam da nekadasnji fanovi Metallica-e ne bi bili toliko iznervirani njihovim prelaskom u rock vode. Po meni svaki bend, koji pocne da svira neku drugu vrstu muzike treba da promeni ime, pa makar bili i bolji u toj drugoj vrsti. Tako nece dolaziti do 'mesanja' fanova. Da su promenili ime, ja bih mogla lepo da kazem da sam fan Metallica-e, a da me neki maloumnik ne upita ' je l' da da im je najbolja pesma Mama said'.

Ja svrstavam Hendrixa, Zeppeline i Purple u hard rock, u svakom slucaju, oni su najbolji u pravcu, i slazem se da su bolji od navedenih thrash i death bendova, ali nema vise takvih bendova kao sto su bili oni. To je bio onaj pravi rock n' roll. A danasnja Metallica nije ni blizu recimo Zeppelinima. Oni sviraju neki moderni rock. Meni su melodijski njihove 'nove' pesme prosecne, sto se ne moze reci ni za jednu pesmu sa prva 4 albuma. A textovi su, vec sam rekla, neuporedivo losiji od textova pesama starih albuma.

Garage INC nije bio komercijalan potez, slazem se, i taj mi je album u prilicnoj meri simpatican, ali draza su mi remek dela poput Master of Puppets,...And Justice for all, Ride the Lightning, Kill 'em all...

 

Nikola, niko ni ne kaze da ne treba da ih volis, ali moras da priznas da su bili milion puta bolji nekada...

Maideni i dalje sviraju metal, ma koliko ja mrzela Brave New World, The X-Factor i Virtual XI. Pantera nije komercijalizovana u toj meri kao Slayer (ovaj novi hc trend), ali opet ni Maidene, ni Slayer, ni Pantera-u ja ne volim toliko kao Metallica-u. Zato im i posebno prebacujem sto su posle nekoliko legendarnih albuma snimili Load i ReLoad. Cudno je to, ali uznemirava me misao da su mogli da naprave jos albuma kao Master of Puppets. A ja svaku notu svake njihove pesme sa prva 4 albuma obozavam.

Ja iskreno mislim da su oni izgubili snagu kad su se osisali. Pa sad zavisi sta podrazumevas pod terminom 'metalac'. Ja smatram da metalac, naravno, slusa metal, ali mora i da ima neke posebne karakterne osobine, kao sto su iskrenost, direktnost, i da ne treba da prati trendove, da ne juri samo lovu, i da postuje umetnost. Oni iskreni nisu bili, jer su izneverili sve principe o kojima su pevali ranije. Direktni su samo kada treba da kazu fanovima stare Metallica-e da se nose (a pritom su uz njih telohranitelji). Trendove prate, i to svi vidimo, a na stranu to sto su postali tako fensi, cak i vise od nekih fensi decackih bendova. Lovu jure, to je takodje evidentno. A ko god se usudi da kaze da ce novi album biti bolji cak i od Master of Puppets (kao Hetfield sto rece), a svi znamo da su poceli da rade rap pesme, taj je ili nepoznavalac umetnosti, ili je gluv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo oko promene imena necu da komentarisem zato sto je apsurdno.

Ti svrstavas navedene grupe u hard rock a ja ih svrstavam u rock n' roll kao sto svrstavam i Destruction,Carcass,Warlock,Dimmu Borgir...sve je to rock n' roll!!!Ali to sada nije bitno.

Meni je "Mama said" fenomenalna pesma.Da li sam ja po tebi maloumnik?

I nisi mi odgovorila,navedi barem jedan bend koji svira slicnu muziku sadasnjoj Metallici!Ondasnja Metallica je imala mnogo ekvivalenata (sto naravno ne umanjuje kvalitet ondasnjih fenomenalnih albuma) ali ova sada nema!To ti se zove originalnost!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Metallica je, bar po meni, i nekim jos drugima, sa kojima sam pricao, neki dosta originalni i specificni metal. Poceo kao Speed, zatim lagano preko Thrasha i, recimo obicnog, Metala, presao na Modern-Rock produkciju. a ne vidim sta je tu lose. cime god da su se bavili, bili su najbolji"

 

Cime god su se bavili bili su najbolji TACKA

Share this post


Link to post
Share on other sites

tehnichki, muzika im se vremenom poboljshavala (naravno)

 

ako menjaju stil zato shto im se sada svira neshto drugo, to je neshto shto apsolutno podrzavam.

 

Ako rade ono shto rade iz chisto komercijalnih razloga, mogu da kazem da mi se to ne svidja, ali ko me jebe pa i sve vas koji imate tome neshto da prigovorite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Aj' da se niko ni sa kim ne posvadja, da niko nikog ne napusava, i da niko ne shvati licno sledece sto cu reci. Ja moram da se vratim na mog prijatelja Thorn Withina i njegovu sjajnu konstataciju. Vidim da su se od 3-19 strane ljudi slozili, da je Metallica bila Metallica zakljucno sa Master Of Puppets albumom. To stvarno znaci da ljudi koji su poceli da slusaju Metallicu sa MoP-om i ranijim albumima smeju da pricaju kako se prodala. Ali neko ko je prvo npr. cuo S&M ne treba da se cuje.

Imam ortaka kome je prvi metal album bio Garage, INC. (CD1). On je to slusao i lozio se, i onda, kada je cuo ranije albume, poceo je da prica kako su se prodali. Sada slusa Black metal, i dalje pljuje Metallicu. A dali sme da se cuje uopste? Ja moram da priznam, evo, sada, javno, 1996, u 4-om razredu sam na "Radio 202" cuo najavu voditelja, i pustena je pesma "Jump In The Fire", koja mi je jedno godinu dana ostala u secanju, i sto sam se vise secao na nju, sve mi se vise svidjala. Mor'o sam da odem da kupim nesto od njih, i sredinom '97 sam kupio, za divno cudo, Black. I tako je pocela moja opsesija Metallicom. Do '99 sam skupio sve sto je ovaj bend ikada uneo u Jugoslaviju (osim kompilacija). A mogu da se opkladim da jedno 99,99% 'pljuvatelja' Metallice je prvo culo npr. ReLoad, pa, sta ja znam, And Justice For All, pa S&M, pa MoP, i onda krenuli sa onim: "Prodali se!!!"

 

A, sad posto je ovo tema o Metallici, mislim da bi prica o njihovoj navodnoj 'prodaji' trebala ovime da se zavrsi, i da pricamo o necem drugom vezanom za Metallicu, da se bavimo analizom albuma i pesama, koncertima, svirkom, zatim da izrazimo svoje zelje da nam dodju i u Beograd... Slazete li se?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...