Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Good Bye...

 

 

 

Maybe forever....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIISTINAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Share this post


Link to post
Share on other sites

St. Anger ima odličnih ideja. Pesme bi bile savršene da je aranžman bolje odrađen, i, NARAVNO, produkcija...

 

Load je nešto neverovatno...

ni to

load je prihvatljiv, mada ako moram da biram izmedju load i reload, nekako mi je reload bolji

 

bilo kako metalika prestaje posle blek albuma

i pochinje smejuritalika

 

Овај Срнде је болестан.

:da: :DDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black album je po mom ukusu najgore ostvarenje u metal muzici IKADA. Load je moj omiljeni album Metallice.

 

Kada bi baba imala točkove, bila bi baba s točkovima, a ne autobus.

 

Kada bi St. Anger imao lepši aranžman i bolju produkciju, bio bi odličan, a ne dobar album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znachi ne znam kako neko moze da smatra TBA najgorim ostvarenjem u metalu... da nije bilo Black-a pola ljudi ovde ne bi ni znalo za metal tako da nemojte da lupate gluposti... Load je ok, ne smatram ga metal albumom ali je dobar album... isto vazi i za Reload... St. Anger volim jer je pun besa i mnogo mi prija u trenucima kad sam nervozan (na stranu produkcija i aranzmani, da ga je neki drugi bend napravio, St. Anger bi se smatrao odlichnim albumom)... meni je najjachi MOP jer je neverovatno slozen, ali volim i sve ostale albume i zato sebe smatram fanom Metallice... nove pesme sam chuo ali necu nishta da komentarishem dok ne izadje album... pozdrav svima i nek mi ne zamere oni koji misle drugachije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaki album metallice ima sasvim drugu pricu i prvo ih treba saslusati i dobro razmisliti sta muzika govori, a onda kenjati sta valja a sta ne valja !!!

 

ja sam uz metallicu odrastao i tad sam mislio da su najbolji bend, kao i sto sad to isto mislim i moje misljenje se nikad nece promeniti !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

znachi ne znam kako neko moze da smatra TBA najgorim ostvarenjem u metalu... da nije bilo Black-a pola ljudi ovde ne bi ni znalo za metal tako da nemojte da lupate gluposti... Load je ok, ne smatram ga metal albumom ali je dobar album... isto vazi i za Reload... St. Anger volim jer je pun besa i mnogo mi prija u trenucima kad sam nervozan (na stranu produkcija i aranzmani, da ga je neki drugi bend napravio, St. Anger bi se smatrao odlichnim albumom)... meni je najjachi MOP jer je neverovatno slozen, ali volim i sve ostale albume i zato sebe smatram fanom Metallice... nove pesme sam chuo ali necu nishta da komentarishem dok ne izadje album... pozdrav svima i nek mi ne zamere oni koji misle drugachije...

 

 

svaki album metallice ima sasvim drugu pricu i prvo ih treba saslusati i dobro razmisliti sta muzika govori, a onda kenjati sta valja a sta ne valja !!!

 

ja sam uz metallicu odrastao i tad sam mislio da su najbolji bend, kao i sto sad to isto mislim i moje misljenje se nikad nece promeniti !!!

 

 

TAKO JE

 

U pravu ste 100%

 

:muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Oske

Justice je složeniji od Mastera. Svaki album Megadetha je složeniji od Justica.

 

@billsheehan

Da... Metallica je najbolji bend... Bubnjar koji NA STUDIJSKOM SNIMKU ispada iz ritma sve do četvrtog albuma. Gitarista koji je poznat kao najlošiji gitarista ikada, sa VEOMA ograničenim sviranjem... Jedino James zaslužuje svoje ime, samo mu treba malo pomoći da izađe iz preterane jednostavnosti. Cliff je do jaja... Samo što je on svirao gitaru na basu. Jason je pešovan, Robert je najbolji basista Metallice.

 

Zatucani likovi kao ovaj billsheehan me UVEK nateraju da ispljujem bend koji toliko volim... C, c, c...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kirk Hammett: Yeah, it’s our eleventh studio album, but it feels like our sixth. It’s just a really spectacular range of songs. This time we’re not afraid to refer to our past music in order to create future music. People will see that we’ve kind of embraced our old vocabulary again and are using that vocabulary to express new things. I’m super excited to make this album, finish it and release it – ‘cause then we can go out and play it to the people. We might have stretched our cores a little too much in the last fifteen years, but we’ve always came back to what we originally are and have been. I think with this album we’re definitely going a little more back into our roots.

 

Kirk Hammett: Yeah, it’s super raw! There are some songs on that album that are so fast, that James and I kind’a look at each other and go: “Ouch! Our wrist are gonna fall off.” There are a lot of really, really fast songs, a whole lot of really heavy stuff. We changed our approach to writing the songs, all of us were working on the material this time. We also changed our tuning. With Saint Anger we had the guitars really low. This time, we tuned the guitars back up to what they originally were for the first five albums. Because we’ve done that, James’ voice sounds more like it did in the 80ies than it did in the 90ies. There’s a lot of changes that we’ve made, but I believe that they are all for the better.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Oske

Justice je složeniji od Mastera. Svaki album Megadetha je složeniji od Justica.

 

@billsheehan

Da... Metallica je najbolji bend... Bubnjar koji NA STUDIJSKOM SNIMKU ispada iz ritma sve do četvrtog albuma. Gitarista koji je poznat kao najlošiji gitarista ikada, sa VEOMA ograničenim sviranjem... Jedino James zaslužuje svoje ime, samo mu treba malo pomoći da izađe iz preterane jednostavnosti. Cliff je do jaja... Samo što je on svirao gitaru na basu. Jason je pešovan, Robert je najbolji basista Metallice.

 

Jebe mi se ko kako svira... Vazno je da imaju ideje. kao njih cetvorica na prva 4, bogami i 5 albuma... oni su za 7 godina napravili, toliko vrhunsku muziku, da jebeni Megadeth ne moze da im prismrdi... evo sad JA pljujem bend koji volim, zbog likova koji samo gledaju prste i traze greske na svirkama, a ne slusaju muziku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebe mi se ko kako svira... Vazno je da imaju ideje. kao njih cetvorica na prva 4, bogami i 5 albuma... oni su za 7 godina napravili, toliko vrhunsku muziku, da jebeni Megadeth ne moze da im prismrdi... evo sad JA pljujem bend koji volim, zbog likova koji samo gledaju prste i traze greske na svirkama, a ne slusaju muziku...

 

ljudi ne mogu da shvate neke stvari... po tom principu, "gitarista chije je sviranje ogranicheno", Bitlsi su najvece sranje u muzici svih vremena... a nisu...

@ Tower... Justice jeste komplikovaniji od Mastera, ali nije slozeniji... preslushaj ih jedan za drugim pa pokushaj da uvidish raznolikost pesama koje ima Master u odnosu na relativnu jednostavnost pristupa u Justice-u.. na Justice-u su pesme duze i progresivnije, to je tachno, ali album nije slozeniji.. pronadji uticaje drugih bendova na oba albuma i videcesh... NIJEDAN album Megadetha nije bolji od Mastera...

ja sam bubnjar... reci mi, majke ti, gde je to Lars ispao iz ritma na prva 4 albuma???

a i ako toliko volish Metallicu nije mi jasno zashto pljujesh po njima... u chemu je tvoj problem?

aj pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Oske

Slušaj Seek 'n' Destroy. Na toj pesmi se najbolje vidi kako svaka kontra činela kasni za bas bubnjem i dobošom... Jer nije mogao da ih udari u isto vreme, tj. kasni mu desna ruka. To možeš videti i na live nastupima... A, da ne pričamo o onoj duploj u The Four Horsemen... Kasnije je Lars to malo regulisao, pa je to dodalo čak šmek njegovom sviranju, ali tu je katastrofa...

 

a i ako toliko volish Metallicu nije mi jasno zashto pljujesh po njima... u chemu je tvoj problem?

aj pozdrav

Valjda je moj problem u tome što Metallicu svi priznaju kao ultimate band, a MegadetH je, kao, drugorazredan... To nije tačno, oba benda imaju nešto svoje i potpuno su u rangu. Meni lično se više sviđa šta Dave ima da ponudi, pa sam se opredelio za 'Deth...

 

@ Geozee

Imaju oni ideje, ali su im ideje primitivne zbog nedostatka muzičkog znanja i tehnike... Cliff je punio tu rupu, doduše... I, jedno je TRAŽITI greške na svirkama, a drugo je kada ti se greške NABIJAJU U FACU, jer Hammett nije seo da vežba pesme deset godina, a Lars ih nikada nije ni vežbao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...