Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Zadnji put sam ih gledao 93'e godine u Budimpesti ..... od tada sam imao prilike da ih vidim par puta ovde u Kanadi ali

nisam isao na koncert .

 

Prvi put sam ih gledao 1988 e godine u Budimpesti na MTK stadionu pun stadion (45000) Ljudi ..Moram reci da je to bio jedan od mojih najboljih koncerta koji cu pamtiti dok sam ziv . Koja thrash ludnica . Tada smo prvi put culi ONE i , justice for..

 

Zadnji album koji sam kupio je black album kada je izasao kod nas ,Da i box set live shit sam uzeo jer mi znaci nesto .

 

to je to Met88.jpg

 

 

 

 

 

 

Metalica2.jpg

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta, ja sam ih gledao 31 avgusta 1985 godine u Kaliforniji. :razz:

 

A uskoro ću postovati i deo snimka sa tog koncerta, samo da ga iskopam - tu mi je negde, na nekom od DvD-jeva.

 

Ti si tada jos srao u pelene !

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono što sam čuo na njihovom sajtu, vuče na stare dane, ali osećam da će tako zvučati samo jedna ili dve pesme, a ostalo...verovatno neki trivium,slipknot,avenged sevenfold-like shit. ionako je lars pričao kako su ga ti bendovi očarali svojim zvukom i stavovima...

 

Američka posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jebem ga, 'oce li ovaj novi album opet da bude neki shit kao prosli?

 

Krljanje u nu metal stilu i to...

 

Ja sam čitao neke najave da se "vraćaju korenima", tj da je ovaj novi album naslednij "And justice for all", i sve mi nesto miriše na to, ali sam skeptik po tom pitanju....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

metadm.jpg

 

 

Američki metal veterani Metallica obelodanili su izgled naslovne strane budućeg albuma Death Magnetic, čiji je izlazak najavljen za septembar.

 

Očigledno, iskusni rokeri su se pri izboru likovnog rešenja rukovodili direktnom slikovitošću, ali nije isključeno da su imali još neke asocijacije na umu.

 

Među onima koje su pale na pamet redakciji Popboksa prilikom posmatranja slike je i ključaonica.

 

Frontmen James Hetfield rekao je kako je inicijalna ideja za naslov nastala kao posveta ljudima koji su "pali" baveći se rokenrolom, poput lidera grupe Alice in Chains Laynea Staleyja, dugogodišnjeg narkomana koji je preminuo pre šest godina.

 

Prema Hetfiledovoj izjavi jednoj norveškoj televiziji, neke ljude smrt privlači poput magneta, dok je se drugi plaše i protive joj se.

 

Podsetimo, Death Magnetic je producirao Rick Rubin.

 

Biće to prvi album Metallice na kom je svirao basista Robert Trujillo.

 

http://popboks.com/vest.php?ID=7846

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam čitao neke najave da se "vraćaju korenima", tj da je ovaj novi album naslednij "And justice for all", i sve mi nesto miriše na to, ali sam skeptik po tom pitanju....

 

Nece to biti povratak korenima...ali ce biti mnogo thrasherskiji od Svetog Sranja i Load/ReLoad blizanaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To povratak korenima ja podrazumevam da ce pesme opet imati raniju formu: klasicne solaze, da ce biti kompleksnije i duze (nece se bazirati na jednom rifu trajanja 4-5 minuta), bez (ili barem manje) "blues" elemenata, tvrdjom produkcijom...E sad koliko ce to biti opet "thrash", ne bi bas ulazio u to. Pretpostavljam (po vidjenim fragmentima) da ce biti tezih (heavy) rifova i sirovijih pesama...

Hammett je album opisao kao "missed link between Justice and Black album"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е, јесте, то ће бити сигурно. Ја нешто нисам ни сигуран да постоји недостајућа веза између та два албума. Некако су били логичан след.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...