Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Skinuh sinoc, preslusah upravo uz jutarnju kafu, mogu reci da album nije ni malo los, od St. Angera bolji za nekoliko klasa, bolji cak i (meni)od Loada/Reloada. Nisam mogao da verujem kada sam cuo thrasherske rifove za koje sam mislio da su izbacili iz svog repertoara. Lepo, lepo...

 

Ocena posle pocetnog slusanja 8/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto vise slusam ovaj album sve mi se vise svidja :pivopije:

 

Prve tri i All Nightmare Long prosto kidaju. U All Nightmare Long ima isto jedan momenat iz The New Song. Pojavljuje se posle solaze, mislim od 6:15 min.

 

I Suicide & Redemption mi se svidja, malo neuobicajena pesma ali je dobra. Za The Unforgiven III ce mi trebati nekoliko preslusavanja, nesto mi ne lezi pesma.

 

Cyanide ne mogu nikako da svarim, ta pesma mi se najmanje svidja. I The Judas Kiss jos nisam uspeo da svarim.

 

During a guest appearance earlier today on "The Woody Show" on the San Francisco, California radio station Live 105 (KITS 105.3 FM), Ulrich stated about the French leak, "Listen, we're ten days from release. I mean, from here, we're golden. If this thing leaks all over the world today or tomorrow, happy days. Happy days. Trust me. Ten days out and it hasn't quote-unquote fallen off the truck yet? Everybody's happy. It's 2008 and it's part of how it is these days, so it's fine. We're happy."

:lol: :lol:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja preslushah. Nije losh album svaka pesma je okej, znachi nema loshe. album ima puno odlichnih momenata. Prve tri kidaju, ali meni ipak najomiljenija je onaj dugi instrumental od skoro 10 minuta. Unforgiven III, obecavao je na pochetku ali su kansije zasrali, ali u sushtini okej pesma. Nachi ovo je kud i kamo bolje od St. Angera. 8.5/10, iz prvog slusanja sinoc u 3 ujutru, sada cu da ga ponov opreslusham pa da vidim dal ce utiska da mi se poboljsa ili pogorsha. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre su stvari, ali kvalitet snimaka je uzasan, clipping-a i distorzije previse. Kazu da je rip sa cd-a, ali ako ovako bude, to je strasno. Moguce da se nije slucajno desio ovaj leak, jer je neshvatljivo da ovakav bude zavrsni mix...

 

Evo The inforgiven I i III...

 

metallicaej3.th.jpg

Edited by Blackened

Share this post


Link to post
Share on other sites

Унфоргивен 3 уопште није морао тако да се зове :)

 

Ево сад тек преслушавам а што се тиче квалитета зато служи оригинал цд, било би глупо да га не купим после свих досадашњих.

 

 

 

 

 

Натера ме Металика да напишем пост овде после,....јеботе....има година :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre su stvari, ali kvalitet snimaka je uzasan, clipping-a i distorzije previse. Kazu da je rip sa cd-a, ali ako ovako bude, to je strasno. Moguce da se nije slucajno desio ovaj leak, jer je neshvatljivo da ovakav bude zavrsni mix...

 

Evo The inforgiven I i III...

 

metallicaej3.th.jpg

 

 

 

skini ove od 320kbps, ovi resto su vnugo.

 

 

Unforgiven III:

 

u3.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metalika se vratila i opalila shamar! GORITE NEVERNICI!!!! HAHAHAHAHA!!!!

 

Ono nije Magnetic, ovo je Magnetchina!

 

Ok..chek...

 

Elem, ustado' jutros, skuvao chaja, otvorio knjigu, malo uzeo da procunjam netom dok se o'ladi chaj..kad vidim na Blabberu, nova Metalika procurela. Knjiga je ubrzo odletela na kreveta, a ja odma' legao na blogsearch i eto mi albuma. WEEE. Needless to say, ceo dan sam kao malo dete, ki 12 godina da mi je opet i prvi put chujem "Master"a..ili "Seek And Destroy"...s tim shto tada nisam imao nikakva ochekivanja niti od ovog benda niti od ove muzike uopshte, a sada su postojali ne samo ochekivanja, visoka, nego i nada, nada da opet nisu zajebali zivot i izdali neshto posle chega ce se i oni i njihovi fanovi skrivati u sramoti. Jok brate, ovo je medju najboljim izdanjima koje je ova decenija videla.

 

Ovo je shto se tiche thrasha, spasilo ovu godinu. Mozda se drugi nece sloziti, ali ne interesuje me, ovo je thrash. Merciless death i ostala retro dosadna braco, eat dust! Destructione idi u penziju. Testamente odmori, slushaj i uchi. Paradoxe, ti ostani. Ne secam se kad sam zadnji put slushao thrash album (novi, da se razumemo), a da mi na svakoj drugoj pesmi jedan od utisaka, "hmm, ovaj deo sam vec chuo negde"... Ja to na DMu nemam, i jedini sporadichni takvi elementi su iskljuchivo u Metalika opsegu, shto svakako ne uzimam za zlo. Mislim..ja sam vec posle prvog slushanja krunisao album sa "Justice2" naslovom :) I evo, posle 4-5 slushanja, josh uvek sam pri tome, manje-vishe :D

 

Hteo sam da serem song by song, ali koga boli kurac da chita :) :) Ovako cu da ga skratim :) Anyway, jedina zamerka je instrumental "Suicide & Redemption", ni blizu ranga Ktulua i Oriona, manjka sa zanimljivim delovima, s obzirom da 10 minuta traje, jedina pesma tokom koje uspem da se smorim i jedva chekam da krene Maj Apokaliiiips! Ostale..ne znam, loadish groovy Cyanide zvuchi bolje ovak' nego live, za divno chudo, onaj riff mi je definitivno najzarazniji na albuma. "The Day" definitivno hit albuma, uvodna trojka se jednostavno bije medju sobom, da me bijete pa ne znam koja mi je sladja. Jeziva TWJYL sas creepy introm pa kad drene doomy drljenje..pa opaaa riff!!!! Pa onda se razmishljam da l' je uspeo da ga zajebe riff na 0:43 iz EOTL ili ipak onaj na 1:00...pa se pogubim uz "BB&S". Jednostavno raspored pesama je fantastichan. "Unforgiven III" jedino smara onaj Apocalyptica uvod, inache je super balada! Veoma pevljiva, nimalo dosadna. Ali pesma albuma - ALL NIGHTMARE LONG! :rockdevil:

 

Na prvo slushanje, krenuh prvo uz osmeh da klimam glavom..a onda kad krenuo onaj thrash prelaz, samo sam skinuo naochare i pocheo da lupam glavom o sto od chuda..i onda samo legoh na pod i uzivah. Auh, sine, ovo moram da chujem live!!!

 

Solaze su vrlo sochne, mislim, pre svega je bitno da su tu! Ali dobro, to se vec neko vreme znalo :] Obozavam onaj trenutak na "My Apocalypse" kad se James prodere "SPIT IT OUT!", pa kad krene taslachenje..isto na AN(a)L solaze..mljac. James zvuchi super! Istina, mozda je mogao da bude glasniji..glasniji od bubnjeva npr :P Ali ok, zarazni refreni, posebno na Uvodnoj, Beat i AN(a)L. Plus balade naravno..hahah..ne mogu da stanem..

Papani su najgori ako barem 6-7 pesama ne sviraju live sa ovoga na jesenjim/zimskim/dogodishnjim turnejama.

 

Nadao sam se da album nece josh da procuri, ali jebiga :) Sjeba mi i zivotne i "slushalachke" planove..Hvala Metalici i hvala braci Francuzima shto su napravili glupost! :mrgreen:

 

Ne mogu da se povezem vishe..

 

1/1

 

I da:

 

'Cause we hunt you down without mercy

Hunt you down all nightmare long :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...