Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Šta fali poruci? Treb'o ga je metkom u glavu ipak pa da bude dobra poruka? :rolleyes:

 

Sta fali poruci? Mozda to sto nema veze sa realnoscu?

Milosrdni americki vojnici u Avganistanu? :)

Citava prica iz spota je usrani klise. Americkom vojniku rane najboljeg ortaka i on je pun besa i gladan osvete, ali u presudnom momentu humanost i racionalnost prevagnu u njemu. Pa Gebels je za ovu vrstu propagande bio malo dete, a tebi je ovo dobro?

 

Na lecenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razbijanja predrasuda, kao i te tvoje da su svi americki vojnici siledjije, silovatelji, manijaci koji ubijaju iz zadovoljstva. Takve predrasude su mnogi na planeti imali i o nama i nasoj vojsci i kamo srece da smo mi razbijali te predrasude, a ovaj spot metallice je jako dobra osnova da se ukaze i na takve stvari.

 

Nisu svi vojnici pljackasi napustenih kuca, u svakoj vojsci ima takvih, ali ima i istinskih patriota, ljudi sa obrazom i cascu

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Ljudi ne trebaju da gledaju šta poznate ličnosti govore,

već da misle svojom glavom, samo smo hteli da prikažemo ljudski faktor u nemilim događajima - rekao je Hetfild.

 

Da li se po ocima one muslimanke moze zakljuciti da se radi o lijepoj osobi, i da li se po stilu oblacenja moze zakljuciti da se ta ljepota zeli sacuvati ?

 

Da li yugo simbolizuje neku bivsu drzavu u kojoj se drugacije zivjelo, i kojoj su mnogi pozavidili ?

 

Da li je oruzje upereno u sve sto je drugacije ?

 

Da li je u spotu postupljeno ljudski i oruzje je smankuto ?

 

Da li je u stvarnom zivotu tako ?

 

Mislite svojom glavom.

 

Mozda je ovo cika James htio da kaze.?

Edited by Bančilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma druze, poenta je da se sve to moglo reci kroz neku drugaciju pricu a ne jefitnu propagandu o milosrdju americkih vojnika. To je sve.

Plus ono je sve samo ne efektno odradjeno, po mom misljenju. Uopste nisam osetio napetost a kamoli "obaranje sa nogu" koje James spominje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razbijanja predrasuda, kao i te tvoje da su svi americki vojnici siledjije, silovatelji, manijaci koji ubijaju iz zadovoljstva. Takve predrasude su mnogi na planeti imali i o nama i nasoj vojsci i kamo srece da smo mi razbijali te predrasude, a ovaj spot metallice je jako dobra osnova da se ukaze i na takve stvari.

 

Nisu svi vojnici pljackasi napustenih kuca, u svakoj vojsci ima takvih, ali ima i istinskih patriota, ljudi sa obrazom i cascu

Upravo to.

 

@[4]

Da ti kažem, spot kao muzički spot je dosadan i neću ga više gledat'. Inače spotove i od omiljenih bendova možda ne gledam više od 2-3 puta uopšte u životu.

Ali je u ovom spotu poruka odlična. Jebo vas rat, ubijanje i vojnici i tog Yugu što spominjete više nego stvarnu poruku u ovom spotu. To je to.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu ljudiiiii.........

 

Samo Death Magnetic vrtim poslednjih dana u player-u. Kakav album! Cyanide mi se sve vise svidja, dok Judas Kiss jos nisam skontao kao pesmu (ne svidja mi se nesto preterano). Najbolja stvar albuma je definitivno All Nightmare Long, stvar izuva. Posle toga mi je Suicide & Redemption.

 

Dobar album, nema sta!

 

:pivopije:

 

 

Sto se spota tice:

 

Sta znam? OK je poruka, ali je stvarno dosadan spot. Mislim da bi bolje bilo da je u spotu samo performance, bez onih vojnika....Yugo naravno treba da ostane :lol:

 

 

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хм, ОК, мало о споту, сад га видех.

 

За разлику од 99,9% метал спотова, овај има смисла, има радњу и може се рећи да је озбиљан део метал музичке продукције;

ето, прва ствар која га издваја од остатка исте.

Спот је, очигледно, намењен свима нама који смо искусили ратове, мада се првенствено, рекао бих, окреће не-америчком живљу на планети која слуша овај бенд; рецимо да су то земље трећег света, којима и ми припадамо.

ОК, другарство и искрена воља да се помогне кад је тешко, у ратним околностима поготову, је нешто есенцијално у животу сваког човека; услед губитка, а сви смо их некад осетили, човек се, често, понаша ирационално - зато и овај човек просто тражи кавгу, он тражи рат.

Слика која дефинише данашње стање ствари свету - амерички војник је уперио цев у лице обичном човеку. Без разлога. Из неког свог разлога.

Међутим, смекша његову одлуку искрени поглед (а очи су огледало Душе) јер, дубоко унутра - сви смо ми људи, ма како различити.

То је, верујем, порука самог спота - сви сми ми људи. Понекад, само марионете у нечијим рукама (Master of Puppets, anyone?).

На крају, човек гледа тамо негде, ка небесима (неким моћницима, земаљским или неземаљским) и пита се - за кога све ово, ова патња, овај рат?

Што се тиче несрећног Југослава, поменух земље трећег света - нема власти, нема пореза, нема ко да их тужи јер се Волво не квари, Алфа Ромео такође, нити се то дешава Мерцедесу, Ролс Ројс да не помињем ...

Наравно да је Југо тај аутомобил.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се тиче несрећног Југослава, поменух земље трећег света - нема власти, нема пореза, нема ко да их тужи јер се Волво не квари, Алфа Ромео такође, нити се то дешава Мерцедесу, Ролс Ројс да не помињем ...

Наравно да је Југо тај аутомобил.

 

:mhihi:

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Gavrosaurus, svaka cast za komentar :pivopije:

 

Inace Alfa se itekako kvari :lol:

 

A ja sam od uvek zeleo da ako ikad budem imao ozbiljan bend koji bi snimio ozbiljan spot, da u tom spotu, poput Jeremy Clarksona, izresetam nekog Yuga sa nekom opakom dugom cevi tipa M84 :lol: Mada ako mi ne bi dozvolili d za potrebe spota koristim tu dugu cev bio bih prinudjen da ga slupam sa svojom prirodnom i Bogom danom dugom cevi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikad nisam vozio Yuga jer ne mogu ni da sranem unutra, a prema USA nemam osecanja, ili sto bi nas narod rekao "bole me qrac" :lol:

 

Sve u svemu jako dobar album, razbija, i sad samo neka mi se nadje neko da sere kako su fensi ovo ono, nista posle "And justice.." i ta sranja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...