Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Sto je jos bitnije na njemu su Escape,The Call Of Ktulu,Fight Fire With Fire,For Whom The Bell Tolls i naslovna. :da:

 

I naravno,ubedljivo najbolja pesma na albumu,i jedna od najboljih thrash pesama ever,"Trapped Under Ice" :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Ta pesma mi nikada nece dosaditi. :rockdevil:

 

Ne, stvarno, St. Anger je bolji. Ima vise dobrih pjesama: naslovna, Frantic, Sweet Amber, Shoot Me Again, Some Kind, Invisible Kid, Dirty Window... Ovaj ima The Day, Broken & Beat, Judas Kiss, i mozda The End of the Line i All Nightmare Long. Ostale nista. Obrazlozih.

 

Nemojte samo, MOLIM VAS, da kazete da je Unforgiven III dobra stvar. Molim vas.

 

Covece,to je tvoje misljenje,i stvar tvog ukusa.Po mom misljenju,Unforgiven III je bolja od svih krseva sa Svetog Sranja zajedno.

I sada se mozemo rasprdeti i raspravljati do sutra,meni ce Sveto Sranje i dalje ostati jedan od najgore aranziranih albuma koje sam u zivotu cuo,sa jednom relativno dobrom pesmom,tu i tamo po kojim dobrim rifom,i hrpom nabacanog,bespotrebnog sranja."Death Magnetic" je za to govno album veka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Escape je dobra stvar, ali refren mi je malo čudan... Creeping death je klasika, ali malo me je smorila. Ostatak albuma je, jednom rečju, savršenstvo. Takve pesme se više ne prave. :rockdevil:

Mene je taj Escape refren bas i privukao jer mi je bio poznat odnekud,pre nego sto sam slusao metal.

A za Creeping Death se slazem,kao i za to da je ceo album savrsenstvo. :pivopije:

 

 

I naravno,ubedljivo najbolja pesma na albumu,i jedna od najboljih thrash pesama ever,"Trapped Under Ice" :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Ta pesma mi nikada nece dosaditi. :rockdevil:

Da,da,nju zaboravih.

Ranije je nesto nisam gotivio,ali shvatio sam svoju gresku kasnije.

 

 

Escape kvlt :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice,da nije Escape pjesme na Ride The Lightning,to mi bio najbolji album Metalike. Stvarno mi se ne svidja. Sve ostalo je savrsenstvo.

Ne znam da li bjese na Live in San Diego,kad Lars,Kirk i Jason pocinju da sviraju tu stvar,a James kaze nesto kao "Not that crap". :)

Edited by davidian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice,da nije Escape pjesme na Ride The Lightning,to mi bio najbolji album Metalike. Stvarno mi se ne svidja.

Realno. Mislim da bi i mogao da prođe kao album, iako bi imao 7 pesama. Fora je što je kao takav opet dosta duži od nekih thrash albuma koji ih imaju 10. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U3 је закон! Ја сам скроз сад у том неком стонер трипу и G A H D E тоновима, каквим обилује лоуд и рилоуд, а и ова ствар, а и све о њој сам образложио на ранијим страницама!

Edited by Гера

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni escape bas nekako lezi, dosta je jednostavna ali mi se svidja svaki deo pesme, i tekst je odlican...

Meni je Ride The Lightning najdrazhi Metalikin album ubedljivo. Sve jebene pesme obozhavam. B)

 

Ne kontam zashto ne volite Escape...

 

:pivopije:

 

Za tebe koji nemas pojma,ne kenjaj

Escape je zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metallica je u principu sasvim prosečan thrash metal bend i što se tiče tih albuma iz 80-ih, Megadeth i Slayer ih deru za dve dužine (glupo mi je da ih poredim sa teutonik školom, pa čak i sa istočnom obalom jer je razlika poprilična, kamoli tek sa brazilskom) . Međutim, ono zbog čega poštujem i slušam Metallica-u su: Metallica, Load i ReLoad. Jeb'o te Load je tol'ko savršen album, Džejmsov glas je ubedljivo najbolji na njemu, rifovi, tekstovi, ma ne zna se koja je bolja pesma. Uspeli su da pomere granice metala (još jednom) sa tim albumom. Gomila bendova može da napravi cepačine kao što je Kill 'em all ali malo ko može da iskomponuje tri albuma kakva je Metallica uradila 90-ih...

Edited by QUORTHON

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, управо је супротно... нико никад више не може и неће направити "цјепачину" као Kill 'em all. То је свједочанство једног времена, и могло је настати само тада и на том мјесту у глави побуњеника, отпадника и егоманијака (а ипак генија) који је касније избачен из бенда. Један од највећих метал албума икада, први прави треш албум, а никако просјек треш албума осамдеседих.

 

Иначе, Judas kiss убија.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...