Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Meni je The Outlaw Torn najlošija pesma na Loadu, dosadna je prvih 5 minuta, ali je zato kraj odličan...

Samo još i The House Jack Built ima dosadne trenutke

 

Jebote, sta su ti ukusi?! Meni su to uz Bleeding me i Until it Sleeps najdraze pesme na Loadu.

Inace (meni licno), je Load mnogo bolji od Reloada, ali nije istina da u pesme na ovom drugom zavrsile zato sto nisu stale na prvi, nego jednostavno pesem na Loadu su ranije zavrsene.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas tako...James je u intervjuu za Metallu kod onog Markusa Kafke odmah poslije izlaska Reload-a rekao da ta dva albuma treba da se posmatraju kao dupli album "with a year apart". Skoro sve pjesme su napisane u isto vrijeme,a vecina onih koje su se nasle na Reload-u jednostavno nijesu bile dovoljno dobre za Load (u originalnoj verziji). Poslije su ih vjerovatno prearanzirali i izdali godinu (i po) dana kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas mnogo intervjua sam odgledao na datu temu i gotovo na svakom sam dobio odgovor da Reload nije nikakav otpad ili nesto sto nije bilo dovoljno dobro za Load, nego te pesme nisu bile zavrsene. Prvenstveno se mislilo na tekstove i na pojedine aranzmane, ali verujem ti za Metallu. Nekako sam navikao na njihovo menjanje stavova i davanje razlicitih odgovora na isto pitanje u tome periodu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Low Man's Lyric,The Fixxxer,The Unforgiven 2 su meni bolje i od Fuel i od TMR :P Carpe Diem mi je isto super,zatim mracna Where The Wild Things Are...uh..odlican je i to album :D

 

Odlican je,ali je objektivno slabiji od Load.Load je albumcina,malo remek delo,nema ni jedan jedini los momenat i pocetka do kraja je savrsen.ReLoad nije takav.Meni licno su,pored standardnih Fuel i Memory Remains,tu najjace Slither,Bad Seed,Attitude i Prince Charming.Sjajne stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo je da Load i Reload izadju kao dupli album istovremeno, ali jednostavno nisu stigli da zavrse, pa je Reload izasao godinu dana kasnije (pomalo i po ugledu na U2 koji su imali takav primer pocetkom 90-ih, a one fotke u knjizici na Loadu su kao ideja skroz maznute od U2, sa cini mi se Zoorope, ili kako se vec zove, isti covek je cak slikao, ako se ne varam). Reload ima manje dobrih pesama nego Load i oba bi trebalo da su nesto kraca. To i oni sami danas kazu, da nisu bili dovoljno strogi u izboru materijala, vec su od svega hteli da urade pesmu. Meni uvek Better Than You padne napamet kao cedjene drenovine da se od prosecnih ideja uradi stvar. Sa Reloada su uzivo svirali samo Fuel, Memory, Devil's Dance i Low Man's, te samo jednom na MTV-iju The Unforgiven II, sto govori da ni oni sami nisu umirali od zelje da forsiraju te pesme.

Edited by bernad panasonik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican je,ali je objektivno slabiji od Load.Load je albumcina,malo remek delo,nema ni jedan jedini los momenat i pocetka do kraja je savrsen.ReLoad nije takav.Meni licno su,pored standardnih Fuel i Memory Remains,tu najjace Slither,Bad Seed,Attitude i Prince Charming.Sjajne stvari.

 

 

:pivopije:

 

enivej, skoro sam pretrazila ceo yutube i nisam uspela ni jedan attitude live da nadjem... :unsure: ko da to nikad i nisu svirali... :huh:

 

Sa Reloada su uzivo svirali samo Fuel, Memory, Devil's Dance i Low Man's, te samo jednom na MTV-iju The Unforgiven II, sto govori da ni oni sami nisu umirali od zelje da forsiraju te pesme.

 

 

:huh: koja glupost... ni jednom nisu odvirali attitude?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo volim da pravim liste.

 

Load:

1. King Nothing

2. Bleeding Me

3. Ronnie

4. Wasting My Hate

5. Cure

6. Thorn Within

7. 2 x 4

8. Hero of the Day

9. Poor Twisted Me

10. Ain't My Bitch

11. Mama Said

12. The House Jack Built

13. Until it Sleeps

14. The Outlaw Torn

 

ReLoad:

1. Prince Charming

2. The Unforgiven II

3. Devil's Dance

4. Bad Seed

5. Carpe Diem Baby

6. Low Man's Lyric

7. Fuel

8. Better than You

9. Attitude

10. Slither

11. Fixxxer

12. The Memory Remains

13. Where the Wild Things Are

 

koja glupost... ni jednom nisu odvirali attitude?!

Mnogo gore je to što nisu nikad svirali celu Frayed Ends of Sanity, ova Attitude zvuči odlično i na albumu, teško da bi mogli da je poboljšaju uživo, za razliku od Frayed Ends...

Meni uvek Better Than You padne napamet kao cedjene drenovine da se od prosecnih ideja uradi stvar.

Realno, ceo rock koji se bazira na riffovima je ceđenje drenovine, samo što su je na Loadu iscedili na malo drugačiji način (pričam o čistim rokačinama kao što je King Nothing, na primer), a onda na ReLoadu to ponovili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se za Better Than You..Losa stvar. I taman kad mislis da se zavrsila,to je ipak samo brejk i pocinje opet refren.

Blah.

 

E vidis,na ovu stvar sam zaboravio u navodjenju sjajnih stvari sa ReLoad."Better Than You".Meni je ta pesma ekstra.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo volim da pravim liste.

 

Load:

1. King Nothing

2. Bleeding Me

3. Ronnie

4. Wasting My Hate

5. Cure

6. Thorn Within

7. 2 x 4

8. Hero of the Day

9. Poor Twisted Me

10. Ain't My Bitch

11. Mama Said

12. The House Jack Built

13. Until it Sleeps

14. The Outlaw Torn

 

ReLoad:

1. Prince Charming

2. The Unforgiven II

3. Devil's Dance

4. Bad Seed

5. Carpe Diem Baby

6. Low Man's Lyric

7. Fuel

8. Better than You

9. Attitude

10. Slither

11. Fixxxer

12. The Memory Remains

13. Where the Wild Things Are

 

8:6 за ReLoad, по питању јако добрих ствари. Те јако добре ствари сам наравно болдовао. ;)

Можда Load више звучи као целина, као што кажете, али млађи близанац има веће хитове...факат. А по мени и нешто боље песмице.

Плус на ово другом нема смрдљиве ствари као што је Hero of the Day. То је бре најгора песма коју је Металика икада направила!

 

Mnogo gore je to što nisu nikad svirali celu Frayed Ends of Sanity, ova Attitude zvuči odlično i na albumu, teško da bi mogli da je poboljšaju uživo, za razliku od Frayed Ends...

 

Слажем се у целости.

Edited by Вуду шнеле Неле

Share this post


Link to post
Share on other sites

Плус на ово другом нема смрдљиве ствари као што је Hero of the Day. То је бре најгора песма коју је Металика икада направила!

 

Meni je ta pesma super.

Ali u svakom slucaju,najgora pesma koju je Metallica uradila jeste "The Invisible Kid".Bez konkurencije.Totalno i neprevazidjeno smece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam na produkciju, tj. na zvuk gitare.. Sa ovom farbom koju sad koriste, Frayed Ends bi zvučala dosta bolje... Kao, uostalom, i sve sa Justicea.

 

Po mom misljenju Justice ima ubedljivo najbolju produkciju i zvuk. Gitare i bubnjevi su neverovatno dobri, vokal takodje nikada bolji, jedino malo nedostatka bass-a ali to mi uopste nije bitno. Najbolji zvuk, ne znam kako mislis da se unapredi, gitare su pogotovo jako dobre na justice-cu, ne znam na kom albumu bolje zvuce, verovatno ni na jednom... Kada bi Dm imao takvu produkciju i zvuk, bio bi mnooogo bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje sajtovi sa set listama njihovih koncerata i ne secam se da sam igde video Attitude, ajd nam dojavi koji su to bootlezi, pa da potrazimo. Reload turneja je bila kraca od Load, par koncerata na dalekom istoku u aprilu, zatim od juna do septembra Amerika i na jesen je vec izasao Garage Inc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...