Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

vojinko

 

Sta je sa majicama za fan klub?

 

Majice su konacno odobrene za izradu. Broj koji je centrala iz San Francisca aminovala za izradu je 10 (deset). To znaci 4 komada za nas osnivace Frayed Ends of Serbia i jos 6 komada. U ovom slucaju cemo postovati pravila... tu se potpisuje ugovor i svasta nesto; kapitalisticka pravila. Dizajn je u prilogu, majica ce biti bela i dvostrano stampana. Za cenu i velicinu me kontaktirajte sto pre na PM, da bi znao koliko L-ova, XL-ova itd. da porucim. To znaci odgovaram u narednih dan-dva, onda sledi stampa i posle nje - sastanak uzivo i raspodela majica!!! :)

ps. imam narudzbine i tamo preko FB grupe, zato pozurite.

 

14537_219489763427_194666938427_4256689_2828960_n.jpg

14537_219489768427_194666938427_4256690_2749510_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

dizajn i nije neki, pogotovo taj 'prozor' s munjama. ostalo nije lose..

 

Ni ja nisam odusevljen, ali tako je kako je. Radio je covek koji je skroz u drugoj prici. Ja sam okacio i ovde i na FB grupu poziv da ljudi priloze svoj dizajn, ali nije stiglo skoro nista (to znaci 1 - JEDAN predlog). Tako da toliko o tome. Pretpostavljam da ce u buducnosti biti i dostampavanja, sa mozda drugim dizajnom... zasad je ovo. Uostalom to je jedina zvanicna majica MetClub-a za Srbiju, pa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

laugh.gif Izgleda kao da ga je radio neko ko je juče uzeo svoj prvi PC.

 

 

Jel' tako? Pa ja nesto ne videh ovde kreativne ponude za dizajn, a informacija je stajala 2 nedelje. Standardan sindrom naseg naroda, da pljuje i kritikuje a kad treba konkretno da se radi, rezultat je veliko 0 (NULA). Cisto da napomenem da se za svako graficko resenje koje posle ide na sito stampu provede vise od 9 sati rada pred ekranom. Pa vi izvol'te...

 

Samo da nema ona cetiri pravougaonika sa munjama bila bi odlicna. Bas kvare izgled. Nema veze, prva je, sta sada...

 

 

Ovo je vec konstruktivna kritika. I dobro je sto kazes, pravi rezon - prva je, pa sta sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majice su konacno odobrene za izradu. Broj koji je centrala iz San Francisca aminovala za izradu je 10 (deset). To znaci 4 komada za nas osnivace Frayed Ends of Serbia i jos 6 komada. U ovom slucaju cemo postovati pravila... tu se potpisuje ugovor i svasta nesto; kapitalisticka pravila. Dizajn je u prilogu, majica ce biti bela i dvostrano stampana. Za cenu i velicinu me kontaktirajte sto pre na PM, da bi znao koliko L-ova, XL-ova itd. da porucim. To znaci odgovaram u narednih dan-dva, onda sledi stampa i posle nje - sastanak uzivo i raspodela majica!!! :)

ps. imam narudzbine i tamo preko FB grupe, zato pozurite.

 

 

Uprkos minornim gundjanjima kvota je popunjena. Cim 'napunimo' Klub sa jos malo zvanicnih clanova, sledi dostampavanje, tog puta mozda i sa drugim dizajnom. Sastanak u Beogradu ce biti za 10-tak dana, a tad je i raspodela majica. Ostali detalji na PM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' tako? Pa ja nesto ne videh ovde kreativne ponude za dizajn, a informacija je stajala 2 nedelje. Standardan sindrom naseg naroda, da pljuje i kritikuje a kad treba konkretno da se radi, rezultat je veliko 0 (NULA). Cisto da napomenem da se za svako graficko resenje koje posle ide na sito stampu provede vise od 9 sati rada pred ekranom. Pa vi izvol'te...

 

Sad malo pričam van konteksta jer nisam upoznat sa pravilima konkursa; samo dajem svoje objektivno mišljenje da to, što je ponuđeno kao rešenje, ne valja i čudim se da su tako nešto odobrili. Tipičan primer našeg naroda jeste to što si rekao, ali je isto tako i "daj šta daš dok je džabe" i "ako ne mora da se plati - dobro je", pa me s druge strane ni ne čudi što vam se malo ljudi javilo...jer od hvala se ne živi. Znam vrlo dobro koliko vremena treba za određene tehnike štampe, jer mi je struka, pa nebi o tome da razglabam jer i nije tema.

 

To što je ponuđeno, može biti samo neka radna verzija, možda u kom pravcu da se ide, ali ovako kako izgleda...pa ja znam, da je meni date za džabe, možda bi je obukao za spavanje. Sad jebiga, nekome se ne sviđa, šta da radim...mišljenja su različita; ali mislim da bi bolje i jednostavnije rešenje bilo logo (4M) i oko njega da se ispiše taj fan club Serbia i ćaooo...pristojnije bi izgledalo nego ovaj cirkus.

 

p.s: pa i to što ti stoji na avataru bi moglo u nekom kontekstu da se iskoristi...

Edited by Nixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad malo pričam van konteksta jer nisam upoznat sa pravilima konkursa; samo dajem svoje objektivno mišljenje da to, što je ponuđeno kao rešenje, ne valja i čudim se da su tako nešto odobrili. Tipičan primer našeg naroda jeste to što si rekao, ali je isto tako i "daj šta daš dok je džabe" i "ako ne mora da se plati - dobro je", pa me s druge strane ni ne čudi što vam se malo ljudi javilo...jer od hvala se ne živi. Znam vrlo dobro koliko vremena treba za određene tehnike štampe, jer mi je struka, pa nebi o tome da razglabam jer i nije tema.

 

To što je ponuđeno, može biti samo neka radna verzija, možda u kom pravcu da se ide, ali ovako kako izgleda...pa ja znam, da je meni date za džabe, možda bi je obukao za spavanje. Sad jebiga, nekome se ne sviđa, šta da radim...mišljenja su različita; ali mislim da bi bolje i jednostavnije rešenje bilo logo (4M) i oko njega da se ispiše taj fan club Serbia i ćaooo...pristojnije bi izgledalo nego ovaj cirkus.

 

Super, a zasto to sve govoris sad a ne kad je bilo vreme u prethodne 2 nedelje? Znaci ljudi su NE-VE-RO-VATNI! Ne mislim na tebe konkretno, vec i na jos par njih koji su rekli "znas, ovo je sranje, a ja sam graficki dizajner to mi je struka", a kad pitam "pa gde si dosada", onda je "jebi ga matori, frka, cimanje, ne znam gde mi je glava, tesko se zivi...". Ma... bez komentara na takvo ponasanje.

Ili je mozda bolje da nas oljusti neki profi-dizajner za 150 evra koje kao neprofitna organizacija jos uvek nemamo?

Zanimljivo da se nisi ni interesovao ko je radio ovaj dizajn, zasto je prosli za koji su svi rekli da je odlican odbijen od MetClub-a, koje su propozicije za dizajn koje propisuje centrala u San Franciscu... A "objektivno misljenje" kad je u pitanju neciji licni ukus je vrlo pipava kategorija i o tome ne bih. Ono sto je tebi ni za spavanje, drugima je odlicno (ima i takvih slucajeva).

I seti se da sam i ja sam rekao da nisam prezadovoljan resenjem, ali ja to kao neko ko se time bavio danima i satima (priprema, odobravanje, papirologija, organizacija) mogu da kazem.

ps. ako i u ovom fanovskom okruzenju treba da vazi rezon "od hvala se ne zivi", onda ljubazno hvala takvim fanovima na idejama.

Edited by vojinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vojinko

 

Za druge ne znam, niti ih pravdam, ali za sebe lično mogu da kažem da samo ponekad svratim na forum od kad se pretvorio u gomilu govana, tako da ni ne čudi što nisam video konkurs. To za pare, delom sam saglasan, ali i onda, nije mi jasno zašto to baza ne finansira, pa i ako vas ogule za 150 bar će da liči na nešto, ovako ide iz vašeg džepa.

Objektivno mišljenje jeste, zato i nisam pitao ko radi, već pogledao sve aspekte gotovog rada i izneo svoje objektivno mišljenje da ne valja, ali pusti sad to...ideja je ideja, predlog, i kako to da naplatiš, ali oko ovakve realizacije bilo bi i bezveze naplatiti. Ništa, da zaključimo, ako je već usvojeno ok, uzdravlje, nema smisla dalje raspravljati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vojinko

 

Za druge ne znam, niti ih pravdam, ali za sebe lično mogu da kažem da samo ponekad svratim na forum od kad se pretvorio u gomilu govana, tako da ni ne čudi što nisam video konkurs. To za pare, delom sam saglasan, ali i onda, nije mi jasno zašto to baza ne finansira, pa i ako vas ogule za 150 bar će da liči na nešto, ovako ide iz vašeg džepa.

Objektivno mišljenje jeste, zato i nisam pitao ko radi, već pogledao sve aspekte gotovog rada i izneo svoje objektivno mišljenje da ne valja, ali pusti sad to...ideja je ideja, predlog, i kako to da naplatiš, ali oko ovakve realizacije bilo bi i bezveze naplatiti. Ništa, da zaključimo, ako je već usvojeno ok, uzdravlje, nema smisla dalje raspravljati.

 

Tacno, nema smisla dalje, jer se ne slazemo, niti cemo. Ja tome vidim najmanje 2 razloga, a to su jedan prvi i sto bi se reklo sistemski - a tice se nacina na koji centrala MetClub-a funkcionise, sa kojim treba biti upoznat pre nego sto se krene u bilo kakvu kritiku majica (ovo se ne odnosi samo na tebe licno, vec na sve koji bi imali neku zamerku). Drugi razlog je vezan za logiku - besplatno pa losije ili srednje, ili profesionalno pa dobro, skupo i nemoguce.

Takodje ovo u vezi objektivnosti je filosofija kako se pristupa stvarima koje se nekome svidjaju ili ne, a tome svakako nije mesto na forumu ovde. I ja se konkretno bavim stvaranjem na neki nacin (ali ne grafickim) pa znam o cemu pricam.

Na kraju hvala tebi svakako sto si izdvojio vreme da se ovome posvetis, a ostale da obavestim da cu za 4-5 dana objaviti tacan datum prvog zvanicnog sastanka Frayed Ends of Serbia, koji ce biti do kraja meseca.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni licno je bezveze kad su te majice od metal bendova bele boje...

 

Uglavnom se slazem. Sa druge strane, i "...Justice" koja je meni jedna od najboljih majica ikad, je radjena u originalu 1989. u beloj boji. Evo ga

 

P1030204.JPG

P1030205.JPG

 

Nego, kad smo kod Justice-a, evo nesto VRLO sveze postavljeno na YouTube :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...