Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Ma, znaj kol'ko hoćeš istoriju, to su sve medijske gluposti, a ja ne tvrdim da nije odsvirao, samo postavljam hipotezu. U svakom slučaju, ako jeste odsvirao, to je jedini trenutak da je njegovo sviranje i na šta ličilo, a i to nije baš nešto.

 

Džejms svir'o obe ritam gitare na tom albumu (i na MOP), Kirk samo solo, a bas se ionako ne čuje, jer je maksimalo umekšan, ako ga uopšte i ima.

 

Majstore, bice da ti ne znas sta se dogadjalo u Metallici tokom snimanja njihovih albuma, a obzirom da pritom i zvucis vrlo negativno, iskljucujem se iz dalje diskusije sa tobom.

ps. i hvala ti sto si mi ostavio mejl da ti posaljem jedan PDF fajl koji bi ti malo razjasnio stvari.

 

Lars je na AJFA svirao pesme u vrlo kratkim sekcijama, da bi mogao da ih udara k'o konj. Nije to neka tajna, zna se to vec odavno. Neka vrsta zamena za trigere (ako pricamo o dinamici). To koliko je Lars dobar bubnjar je diskutabilno. Definitivno nije medju glavnima po tehnici, ali covek je uvek svirao za pesme, nije se proseravao.

 

Naravno, zadnjih 10ak godina strmopizduje se vrtlopizdnom brzinom :haha:

Vidi se da uopste vise ne svira bubnjeve, samo ih lupa.

 

Ovo misljenje vec ima smisla i zvuci kako treba kulturni ljudi da razgovaraju i polemisu. Uostalom, za vecinu si u pravu :D

 

To јe то.

 

Tako je. Moj brat Panasonik zna znanje :)

Edited by vojinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, znaj kol'ko hoćeš istoriju, to su sve medijske gluposti, a ja ne tvrdim da nije odsvirao, samo postavljam hipotezu. U svakom slučaju, ako jeste odsvirao, to je jedini trenutak da je njegovo sviranje i na šta ličilo, a i to nije baš nešto.

 

Džejms svir'o obe ritam gitare na tom albumu (i na MOP), Kirk samo solo, a bas se ionako ne čuje, jer je maksimalo umekšan, ako ga uopšte i ima.

 

Nemoj vise da lupetas i postavljas hipoteze leba ti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jel se neko organizovao da preko gosn Morica ide u Pestu na metaliku? Koja je fora, jel samo odes kod njega i dasm mu pare za kartu i put, i sve je gotovo ili treba jos nesto? kapiram,bolje pesta nego Zagreb... :)

 

prichao sam s Moricem krajem decembra i rekao je da ce vishe znati kad prodju praznici. Zvacu ga pochetkom sledece nedelje, jer tada vec treba da mozhe da se izvrshi rezervacija kod njega. Trebacemo valjda da uplatimo pare na neki rachun (oni koji nisu iz BG)... Da li karte dobijamo u busu ili nam shalje poshtom, znacu kad se budem chuo s njim. Znachi vishe info sledece nedelje.

 

A shta josh neshto bi ti trebalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jel se neko organizovao da preko gosn Morica ide u Pestu na metaliku? Koja je fora, jel samo odes kod njega i dasm mu pare za kartu i put, i sve je gotovo ili treba jos nesto? kapiram,bolje pesta nego Zagreb... :)

 

Sa Moricem je proverena varijanta vec 30 godina odlaziti na koncerte. Ja sam isao oko 10 puta, i nijednom - nijednom - nije bilo nikakvih problema, narocito za Budimpestu. Znaci svaka preporuka za putovanje, bilo da ti da kartu u busu ili tamo kad se stigne, sa covekom po meni jednostavno nema ispale. Naravno, bolje Pesta nego ZG ;) Ja idem u Pestu ali u svom aranzmanu, mozda se i vidimo tamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me ta Pešta ako već ima nešto organizovano. Kome treba da se javim za informacije, jel ima neko neki kontakt broj tog lika?

 

Btw. Pogledao sam onaj dvd iz Mexika, 10x je bolji od onog iz Francuske...lista, atmosfera, montaža, sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...