Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

meni je , recimo , reload bolji od album od load-a . dodje mi malo cvrsci i raznovrsniji .

inace ja volim dugacke pesme , promene ritmova i te pomalo progresivne zajebancije . trenutno bas slusam d.m , broken beat & scarred , the judas kiss i suicide & redemption su paklene stvari . :rockdevil: ko sto neko rece gore , samo da je lombardo lupao bubnjeve umesto larsa i ovaj album bi bio savrsenstvo .

edit** ali , megadeth je ipak megadeth .:)

Edited by Pristojni urinator
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Regarding whether there have been signs of any new material, Ulrich said, "James [Hetfield, guitar/vocals] told me in Australia that he had over 700 [new] riffs. That was slightly overwhelming. When I spoke to him yesterday, he told me that he'd been playing guitar again in the last couple of weeks. And listen, when James tunes his guitar, he comes up with three to five usable guitar riffs. It's kind of frightening. James is not allowed to play guitar without being recorded. Literally! There are also hours and hours of jams and tuning-room shindigs. After the ['Big Four'] gig [in Indio], we're gonna sit down and wade through two and half years' worth of riffs and jams and hopefully a lot of the seeds for the next METALLICA record will be in that. When you're just jamming instead of — quote — 'writing,' things have a tendency to be more organic and flow a little more. We can use the rest of the riffs for ringtones or… I don't know. Set up a web site: SpareRiffs.com."

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je , recimo , reload bolji od album od load-a . dodje mi malo cvrsci i raznovrsniji .

inace ja volim dugacke pesme , promene ritmova i te pomalo progresivne zajebancije . trenutno bas slusam d.m , broken beat & scarred , the judas kiss i suicide & redemption su paklene stvari . :rockdevil: ko sto neko rece gore , samo da je lombardo lupao bubnjeve umesto larsa i ovaj album bi bio savrsenstvo .

edit** ali , megadeth je ipak megadeth .:)

 

Da, samo što Load sadrži 2 među top 5 Metallica pjesama, Bleeding Me i Outlaw Torn.

 

A neki dan razmišljam, i skontah da je One najbolja metal pjesma svih vremena. :da:

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, samo što Load sadrži 2 među top 5 Metallica pjesama, Bleeding Me i Outlaw Torn.

 

A neki dan razmišljam, i skontah da je One najbolja metal pjesma svih vremena. :da:

bleeding me i nekako , outlaw torn nikako .

 

the house jack built

king nothing

bleeding me

mama je rekla

 

-

 

fuel

the memory remains

devil's dance

the unforgiven II

carpe diem baby

fixxxer

6 : 4 za RL .

 

momci imaju pravo , holy wars je najbolja metal pesma ever . :da:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova Metallica,stara Metallica... Isto 'govno' samo je što je ono staro bilo sladje :)

Govno ne bi trebalo da bude uvreda,jer nas je malo al smo govna! :bigblue:

Stara izreka kaže - "Voli svoje govno kao samoga sebe!" Koliko neki ljudi kenjaju a nikad ih ne spomenu :D

 

http://sveogovnima.blog.hr/

 

Po meni su Kill 'Em All i Load neprevazidjeni,kao i stvari sa Garage (uz Helpless smo igrali ćorave bake kao klinci,e to

je bio doživljaj) i izdvojio bi jednu pesmu kao prezlobolesnobrutalnonadrkanozajebanu a to je Dyers Eve sa Justice :bigblue:

  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest So What!

http://www.youtube.com/watch?v=zN08Qfn7vrM

 

Gledajući film Rockstar nakon dužeg razmišljanja, uspoređivanja čitanja mišljenja drugih shvatio sam da Metallica se nije prodal u tolikoj mjeri kolikou joj pripisuju. U filmu Rockstar, frontmen grupe objašnjava novom i mladom pjevaču da oni ne mogu prihvatiti njegove pjesme na novi album jer su previše duboke i govori mu da ne smiju mijenjati stil nikako kako ne bi izgubili fanove. Metallica se baš igrala s tim, mijenjala je stil, konstano, ne želeći da postanu bend čiji rad drugi nazivaju "dernjava nekih narkomana", nego stvaraju pjesme prepune dubine. Pjesma Mamma Said je jedna od tih. Album St. Anger jeste bio pokušaj da sde uvede komercijalni zvuk to jeste nu metal zvuk koji je poharao Ameriku početkom prošle decenije, Metallica je pokušala postati bend kao što je Linkin Park, Disturbed, Slipknot, Korn i kamara takvih, a svim tim bendovima Metallica i jeste bila uzor. Load/ReLoad su dva fenoemalna heavy/hard albuma i niko me ne može uvjeriti u suprotno.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A neki dan razmišljam, i skontah da je One najbolja metal pjesma svih vremena. :da:

 

Ne može One nikako biti najmetal pesma, kad je polu balada, i kad je pola pesme klin.

 

bleeding me i nekako , outlaw torn nikako .

 

the house jack built

king nothing

bleeding me

mama je rekla

 

-

 

fuel

the memory remains

devil's dance

the unforgiven II

carpe diem baby

fixxxer

6 : 4 za RL .

 

Meni je omiljena Metallica pesma Where the Wild Things Are...

 

I od Megadetha naravno.

 

Da... Definitvno si gori od mene... :D

  • Upvote 2
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest So What!

Opa, nisam video da ima tema.

Mislim da je ovaj bend dosta uticao na razvoj metala ali da je jako precenjen. Ima tu par dobrih rifova, tu i tamo, ali nista u poredjenju sa, na primer, jednim Slejerom.

 

Složio bi se s tobom oko precijenjenosti, ali ne možeš izdvojiti samo par riffova. A što se tiče poređenja sa Slayereom, pa to je stvar ukusa. Meni Slayer nikad neće bit bolji zbog Arayinog lošeg vokala, ali svirkom razvaljuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Produkcija je takva na novijim albumima da nesto tu ne stima sto se tice vokala i to se slazem sa tobom u potpunosti ali uzivo recimo zvuci bas onako kao od god hate us all pa nazad....ne znam da li tebi i na tom albumu lose zvuci,meni NE,tu mi je odlicno isproduciran vokal.

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...