Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Ne znam stvarno zasto se sve te lose kritike stavljaju na dusu Metallici. Ja sam prvi pljunuo na sve i svasta sto je Metallica lose autorski uradila. I ja sam za to da kao autorski bend budu koliko toliko dosledni stilu koji su sami stvorili i proslavili. Zato mi je recimo St.Anger bio i ostao uzas, jer smatram da Metallica pod svojim imenom ne treba da pravi takve gluposti. S druge strane, kome ce oni pomoci sa strane nekim svojim pecatom, Mitru Miricu, Lady Gagi, Jay Z-ju, uopste im necu uzeti za zlo. Mozda je nekad bio nezamisliv spoj hip-hopa i metala, narodnjaka i metala i slicno. Danas su to uobicajene stvari. Neko mora da bude pionir u stvarima koje nisu uobicajene. Svaka cast za hrabrost da uzmu ucesca u ovakvom projektu iako je svakako naskodio njima kao da je album njihov. Dobro je da se ne plase izazova, samo je vazno da ne eksperimentisu pod imenom METALLICA.

 

Necu vise tupti na ovoj temi, samo da zakljucim: Lulu nije Metallica album. Bili su dovoljno hrabri da uzmu ucesce u necem za sta su znali da nece naici na odobravanje fanova. Moze im se. Mnogo vise me zanimaju njihovi buduci autorski albumi.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene ne zanimaju njihova hrabrost i spremnost na rizike,vec njihove pesme.A pesme na Lulu su tesko smece.

No,ovaj projekat je potpuno nebitan,koga briga za to palamudjenje.Bitno da novi album bude na nivou,ocekujem vrhunski materijal.Ako nastave putem Death Magnetica,nema sanse da omane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fanovi najboljih metal bendova su po mojim isustvima i najzatucaniji. Najgori su fanovi Maidena, pa zatim Metallice, a tu su negde i Megadethovi :)

Ja ne volim previse eksperimentisanja i avantgarde, ali postujem inovativnost i mastu autora. Ne mora ni meni sve da se svidi, ali treba postovati neciji napor da izadje iz klisea i da donese nesto novo. Da su svi bendovi copy-paste nekog standarda ne bi danas imali ovoliko bogatstvo razlicitih zanrova.

 

Mene samo nervira kad neki bend koji vec ima neko svoje JA, pocne da tera modu ili da kopira neke bendove koji su u trendu. To se desilo Sepulturi, In Flamesu, pa i Metallici ..., i to mi se ne svidja. Ovako, ako imas da kazes nesto sto se bas ne uklapa u stil na koji su fanovi navikli, nazovi to nekim drugim imenom i teraj, nemam nista protiv.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fanovi najboljih metal bendova su po mojim isustvima i najzatucaniji. Najgori su fanovi Maidena, pa zatim Metallice, a tu su negde i Megadethovi :)

Ja ne volim previse eksperimentisanja i avantgarde, ali postujem inovativnost i mastu autora. Ne mora ni meni sve da se svidi, ali treba postovati neciji napor da izadje iz klisea i da donese nesto novo. Da su svi bendovi copy-paste nekog standarda ne bi danas imali ovoliko bogatstvo razlicitih zanrova.

 

Mene samo nervira kad neki bend koji vec ima neko svoje JA, pocne da tera modu ili da kopira neke bendove koji su u trendu. To se desilo Sepulturi, In Flamesu, pa i Metallici ..., i to mi se ne svidja. Ovako, ako imas da kazes nesto sto se bas ne uklapa u stil na koji su fanovi navikli, nazovi to nekim drugim imenom i teraj, nemam nista protiv.

Brate "metal kriticari" su se uhvatili za te stvari kao pijan plota,te su thrasheri zatucani,te doom metalci ne slusaju brzu muziku,te metalika fanovi ne znaju ni za sta drugo,ja mislim da je to nepotrebna generalizacija stvari i to bi trebao da prepustis onima koji ne slusaju metal zbog muzike nego zbog kreiranja sopstvenog identiteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fanovi najboljih metal bendova su po mojim isustvima i najzatucaniji. Najgori su fanovi Maidena, pa zatim Metallice, a tu su negde i Megadethovi :)

Ja ne volim previse eksperimentisanja i avantgarde, ali postujem inovativnost i mastu autora. Ne mora ni meni sve da se svidi, ali treba postovati neciji napor da izadje iz klisea i da donese nesto novo. Da su svi bendovi copy-paste nekog standarda ne bi danas imali ovoliko bogatstvo razlicitih zanrova.

 

Mene samo nervira kad neki bend koji vec ima neko svoje JA, pocne da tera modu ili da kopira neke bendove koji su u trendu. To se desilo Sepulturi, In Flamesu, pa i Metallici ..., i to mi se ne svidja. Ovako, ako imas da kazes nesto sto se bas ne uklapa u stil na koji su fanovi navikli, nazovi to nekim drugim imenom i teraj, nemam nista protiv.

 

Metallici se to nije desilo.Reci mi koga su oni kopirali sa Load?Koji trend su oni pratili sa Load?Taj album je standard sam po sebi.Dakle,ta prva njihova drasticna promena nema nikakve veze sa ovim sto si ti pisao.Jednostavno su ljudi radili ono sto su hteli i to je to.St.Anger je vec neka druga prica,ali to im nije ta inicijalna drasticna promena.

Ja muziku delim na losu i dobru.Nema filozofije,nema opterecivanja trendovima,kopiranjima,originalnsocu...vec samo dobro i lose.Lulu je lose.Za mene se tu svaka prica zavrsava.A i ponavljam,potpuno je nebitno,to nije Metallica vec neki eksperiment,koga briga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, sto se tice prve drasticne promene Metallice, ja mislim da je to Crni album, a ne Load. Load je samo prvi album gde su se fanovi bas podelili. Ipak, milisim da je osim St.Angera sve u principu Metallica.

 

Pa nije to bas toliko drasticna promena.Jeste bilo drugacije,ali drasticno nije.Load je prekretnica.Sto se tice poslednje recenice,apsolutno i u potpunosti se slazem,izneo si dominantnu cinjenicu.

 

Sad će da se javi onaj trešer od 45 godina i da ti kaže kako su kopirali Nirvanu.

 

Muzicki anonimus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Али ја заиста волим Сент Енгр, не зато што је албум Металике, него зато што ми се свиђа. :redface:

 

I meni je to odličan album iz istog razloga, ali ne može biti bolji od Reloada ni pored sve najbolje moguće volje ovog svijeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretnje smrcu jer je saradjivao s metalikom? :mhihi:

Tim napaljenim klincima treba dobro izlomiti picku,cisto iz zabave.Jbt koliki bolid treba da budes da te toliko pogodi neki tamo album,da ides do te mere da pretis. :mhihi:

Dobro Hetfildu nisu pretili za neku kavalijevu koslju, sto ih je izd'o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...