Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Što se mene tiče, meni je "St. Anger" interesantniji od "Death Magnetic"-a jer mi je drugačiji u odnosu na sve što su do tada uradili (bez ikakve želje da se sa nekim svađam, prozivam i sl., čisto moje mišljenje). Druga stvar, koliko se god to nekome činilo nemoguće, ja na "St. Anger"-u u potpunosti razumem onaj zvuk i emotivno osetim nešto u svim onim pesmama. U tom smislu, "Frantic" i ono Hetfildovo manijakalno očajničko urlanje, "St. Anger" i onaj prljavi gromoglasni zvuk, koji je u potpunosti u skladu sa njihovim tadašnjim "izlomljenim" stanjem, čuveni "šupalj" zvuk bubnja koji po meni doprinosi ukupnoj haotičnosti atmosfere, "The Unnamed Feeling" koja je u žešćoj depri i slomu, "All Within My Hands" koja je u potpunosti gotovo u čistoj službi samo da se istrese negativna energija, čak i po cenu da pesma bude shvaćena kao ozbiljna. Dakle, složio bih se da je album težak za slušanje (i mnogo brutalnije bendove sam uspeo da isteram do kraja, al' ovaj album retko), nije za svakoga i pesme nisu pravljene da budu nužno neki hitovi (što reče neko u nekom našem rok časopisu, valjda je "Metal Hamer", album je više poslužio kao katarzična vežba nego kao realno muzičko delo).

 

S druge strane, "Magnetic" je vraćanje u kolosek i stabilnost, ali je i prvi album za koji sam pomislio da nije drugačiji u odnosu na ranije radove u bilo kom smislu, već da je jedan prosečan "Metalika" album, sa svim njihovim utvrđenim karakteristikama, nit' nekog većeg plusa, nit' minusa, sve je tu, koliko treba da bude, da se zna da su oni. Nažalost, ovo je za mene i album na kom ja jednostavno ne osetim gotovo ništa. Čak štaviše, ako ćemo i o nekom zvuku, bubanj na "St. Anger"-u mi je imao više smisla i energije nego ovde, gde mi ne ide nikuda, nit' mi diže pesmu, niti ima neki privlačan zvuk. Da ne grešim dušu, preko snimaka uživo sam ipak prijatnije iznenađen sa pesmom "My Apocalypse", pogotovo sada sa ove 30-godišnjice, ima super energiju, krlja se dobro. Ranije mi je imala smisla "The Unforgiven III" ali ipak nije izdržala test vremena, i možda "This Was Just Your Life", koja mi je ostala delimično u glavi. Sve u svemu, iako mi je žao to da kažem, al' "Magnetic" mi je jednostavno isprazan album. Opet kažem, moje mišljenje i ne želim ni sa kim da se sad zameram oko tih stvari, jednostavno je stvar ukusa.

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se mene tiče, meni je "St. Anger" interesantniji od "Death Magnetic"-a jer mi je drugačiji u odnosu na sve što su do tada uradili (bez ikakve želje da se sa nekim svađam, prozivam i sl., čisto moje mišljenje). Druga stvar, koliko se god to nekome činilo nemoguće, ja na "St. Anger"-u u potpunosti razumem onaj zvuk i emotivno osetim nešto u svim onim pesmama. U tom smislu, "Frantic" i ono Hetfildovo manijakalno očajničko urlanje, "St. Anger" i onaj prljavi gromoglasni zvuk, koji je u potpunosti u skladu sa njihovim tadašnjim "izlomljenim" stanjem, čuveni "šupalj" zvuk bubnja koji po meni doprinosi ukupnoj haotičnosti atmosfere, "The Unnamed Feeling" koja je u žešćoj depri i slomu, "All Within My Hands" koja je u potpunosti gotovo u čistoj službi samo da se istrese negativna energija, čak i po cenu da pesma bude shvaćena kao ozbiljna. Dakle, složio bih se da je album težak za slušanje (i mnogo brutalnije bendove sam uspeo da isteram do kraja, al' ovaj album retko), nije za svakoga i pesme nisu pravljene da budu nužno neki hitovi (što reče neko u nekom našem rok časopisu, valjda je "Metal Hamer", album je više poslužio kao katarzična vežba nego kao realno muzičko delo).

 

Veliki plus za ovakvu analizu, sve si rekao. Dodao bih još i odlične tekstove na albumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пре неко вече обрнух Ride the Lightning и Master of Puppets. Баш су ми лепо легли албуми, а и нисам дуго пуштао. И онда се бацих у неко размишљање и дођох до закључка да су они итекако способни да сниме албум који ће да буде у фазону ова два. И рекао бих да су и они сами свесни тога.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пре неко вече обрнух Ride the Lightning и Master of Puppets. Баш су ми лепо легли албуми, а и нисам дуго пуштао. И онда се бацих у неко размишљање и дођох до закључка да су они итекако способни да сниме албум који ће да буде у фазону ова два. И рекао бих да су и они сами свесни тога.

Zar to nije bio Death magnetic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina dva Metallica albuma koji imaju slicnosti su Ride i Master (ne racunam Load i ReLoad posto su blizanci)...ista fora,isti tempo,isti tok albuma...

 

Tacno. I dva najbolja albuma. Tako nesto vise nikad nece snimiti, ni oni, niti neki drugi bend.

Mada, meni je i Kill em all sjajan album, bas sam ga slusao u kolima neki dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto je metalika uradila je na staru slavu. Za poslednja 2 albuma tesko bi mogli da nadju izdavaca da nisu metalika i ne bi niko potrosio 2 minuta na slusanje ili diskusiju o istim. Ali posto predstavljaju jedan od najvecih i najbitnijih metal bendova onda nam je svima zanimljivo da tumacimo kako se desio taj sunovrat i da trazimo neke svetle tacke u toj muzici.

 

Sto se mene tice, znam da su neverovatni muzicari i da imaju potencijal za velike stvari, i zato se valjda svi mi nadamo da ce konacno nesto dobro izdati svaki put kada izadje novi album, ali kao da previse razmisljaju i imaju previse pritiska kada je u pitanju komponovanje. Treba da ih boli uvo i da idu dalje ali ne mogu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Леми, хаха, ево га ту је. Чекај, шта фали корејским порнићима? Какви год да су, задовољавају потребама, видим да и теби није лоше са њима...

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...