Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

ćuti bre, st.anger je još dobar... jel ste videli kakav je za frantica?
Spot nisam video, ali ta pesma je ipak dobra(iako nema sole),zna da napravi atmosferu,ustvari jedina svetla tachkica na albumu.

Mada je produkcija nje same mogla da bude mnoogo drugachije odradjena, a gitare "thrasherskije" odsvirane. biggrin.gifa: biggrin.gifa:

_____________

Uxor contenta est,quae bona est uno viro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ih gledao kad su nedavno svirali "No Remorse" sa prvog albuma uživo, a odsvirali su ga u ovom novom stanger stilu... ajme meni...

 

nisu oni uzivo u st. anger fazonu! oni su uzivo u nekom tripu! da je u st. anger fazonu picili bi bubnjevi ko stoke. bubnjevi su ovako u redu, isto kao i pre, nego me vise brine njihov izgled na bini i hetfildov glas! na sceni su mnogo smesni (zbog onog majmuna basiste truhilja), a sa hetfildovim glasom nesto totalno neshtima. da li je to zbog pica, pitam se?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je rekao Jaymz na MTVu HERE'S TO NEXT TWENTY YEARS!!!

Hvala ti Djavole oni stvarno imaju nameru jos dugo da postoje i to znaci da ce me iz godine u godinu i dalje odusevljavati sa fenomenalnim zvukom!

 

Pljujte pljujte ali oni su najbolji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ST.ANGER INFLUENCED BY SEPULTURA?

Igor Cavalera was recently asked by Russia's Darkside if the cover of their "Nation" album (2001) was intentionally made to look exactly like Soviet posters from the 1920s. "Definitely!" he said. "I enjoy art from all over the world, my grandfather was a painter, and we definitely got inspired by a lot of art from that time, old posters and many different books that I have. That's definitely a big influence on 'Nation'. Especially the person who did the art, he's also very influenced by the art of those times. I think it also influenced a lot of people, including Metallica. (laughs) I think their new album cover [for 'St. Anger'] looks the same as 'Nation'."

 

________________________________________________________

 

he he

Share this post


Link to post
Share on other sites

Josh jedan dokaz da je Lars uobrazeni apsolutista, citat:

 

" James and I have always been the main thing in this band,and we always looked at Dave and Ron McGovney and thought-- This is fine now,but... We had a vision and these guys weren't gonna last.

We weren't gonna kick them out,but if we happened to find someone who could fit in, we get 'em in the band. Simple!

______________

Uxor contenta est,quae bona est uno viro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da TO! Bravo care!

To je ono sto pricam! Nije catchy album ni malo! Treba ga slusati i slusati i onda na kraju shvatis koliko je to MOCAN album!!!

Meni je vala, što ga više slušam, sve gori i gori, pa ću da prestanem da pokušavam da nađem nešto pozitivno tamo gde pozitivnog nema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ih gledao kad su nedavno svirali \"No Remorse\" sa prvog albuma uživo, a odsvirali su ga u ovom novom stanger stilu... ajme meni...

Joj kuku, na šta li to liči???

 

pa ceo taj koncert aka "overload" na mtv je bio zaista losh... sedeo sam pred tv-om i plakao.... smile.gif svirali su mnogo loshe, da li su godine u pitanju ili neshto drugo, uglavnom... kuku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sioć sam na Vivi Plus gledao snimak "Whiplash" sa koncerta iz 1991. mislim. Joj, kako je ono dobro zvučalo. Ne da su je ubrzali, ne da su je pojačali, pa još Džejson pevao pola pesme, a tada je njegov glas zvučao približnije onome što tbrea toj pesmi nego Džejmsov. Gde je ta Metallicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa??????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ride, Justice i Master su suvise spori za trash metal.

 

smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

 

Mozda sam se lose izrazio, ali nije to cisti trash. Metallici je uopste tesko odrediti podpravac. Oni su jednostavno metal bend. Inace uporedi Sepulturin, recimo Beneath the Remains i Metallicin For whom the Bell Tolls, a oba se uzimaju kao trash!

Whiplash je tako brutalan. Ovih dana ge sve cesce sviram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sioć sam na Vivi Plus gledao snimak \"Whiplash\" sa koncerta iz 1991. mislim. Joj, kako je ono dobro zvučalo. Ne da su je ubrzali, ne da su je pojačali, pa još Džejson pevao pola pesme, a tada je njegov glas zvučao približnije onome što tbrea toj pesmi nego Džejmsov. Gde je ta Metallicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa??????????

 

i ja sam gledao, naleteo sasvim sluchajno...

 

chitao sam negde da su oni toliko zajebavali Newsteda dok je bio u grupi da ja ne znam kako je on uopshte izdrzhavao sa njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Josh jedan dokaz da je Lars uobrazeni apsolutista, citat:

 

" James and I have always been the main thing in this band,and we always looked at Dave and Ron McGovney and thought-- This is fine now,but... We had a vision and these guys weren't gonna last.

We weren't gonna kick them out,but if we happened to find someone who could fit in, we get 'em in the band. Simple!

______________

Uxor contenta est,quae bona est uno viro!

 

Mustaine je izbachen zashto je bio chesto pod drogi, ponashao se kako mu padne na pamet, chak je u neke situacije i izazivao tuce sa chlanovima benda i ostale. Dok Ron McGovney nije bio spreman da rizikuje sebi u bend. Svaki osnivach benda nasochuje njegov rad, to je sluchaj u svaki bend.

A, James i Lars nisu davali drugima da vishe rade na albumima, posle Mastera, odnosno And Justice, zato ih je i Newsted na kraju napustio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovog gore Metallica fana samo da kazem sto se tice boljih live bendova od Metallice: KREATOR. Ne samo live, nego i studijski, i zanrovski i textualno i kako god oces. KREATOR ti je primer kako mozes da promenis 100 fazona u 20 godina, da smeksas i ojacas , ali uvek ostanes dosledan, jak , i da uvek stojis iza onoga sto radis. Metallica je bend koji je izgubio kompas...ne znaju sta hoce, lutaju u zvuku i ne pronalaze se nigde ... svaki njihov album ce imati svoje fanove, ali ce svakim sledecim gubiti stare... otprilike se tako nesto deshava s njima zadnjih 10ak godina.

 

Fan Metallica-e, a!? Ko nije fan Metallica-e nema pojma o thrash-u!! A, stvari jesu takvi kakvi shto su....

 

Shto se tice Kreator-a nashao si Metallica-u sa kime da poredish... poshto Kreator su mi omiljeni bend!!! Ali i oni su uradili ono shto nije se ochekivalo od njih ako prichamo u tom kontekstu...

A, shto se tice tekstova, prvo ih prochitaj pa onda prichaj.. Kreator sa socio kritike kreche u Extreme Aggression!! A, u Violent Revolution malo je Mille pisao i za period kad je bio negde 18-godishnjak i kad je radio acid & mushrooms itd....

 

p.s. Hehe... i josh prichash o pop bendovima poput Nightwish-a.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...