Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Death Angel ima 2 ili tri dobre pesme, ostalo čist prosek

Testament bolje da ne izdaju ništa ako će da bude kao prošli

Megadeth - mnjeh, mada nikad nisam voleo bilo šta od tog benda, tako da nisam merodavan

Metallica - biće valjda bolje od DM, svakako ne verujem da ćemo dobiti nešto mnogo dobro

 

Vektor - album godine.

Edited by Angelystor
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu se složiti sa većinom navedenih stvari, no, oko njih će se uvijek voditi rasprava: "Sta bi bilo kad bi bilo?"

Većina njihovih fanova nije bila zadovoljna zaokretom u karijeri, dok su ih novi objerucke prihvatili.

Ja iskreno nisam bio nikad oduševljen tom njihovom grunge-hard rock epohom. Mislim da su od Load/Rekord albuma trebali napraviti jedan koji bi se donekle približio The Black-u.

Meni su lično draži sa ovom krkacinom jer ih to vise približava njihovom iskonskom zvuku nego Mama Said, Carpe Diem i sl.

stvarima.

Uostalom to radi i većina ostalih metal bendova pa zašto ne bi i oni. Očigledno sta god sad napravili bez obzira na kvalitetu istog će i dobro naplatiti. Po meni i više nego zasluženo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sam sebi si odgovorio - oni nisu ostali metal bendovi, nego najveći bend u istoriji žanra i jedan od najvećih bendova u muzici uopšte i zato treba da se menjaju, a ne da rade isto što i drugi

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuruze, taj prošli Testament bolji od svih albuma pomenutih bendova zajedno u poslednjih dvaes godina, uključujući i Vektor!

 

Zaboravio si na Anthrax, možda i najveće iznenadjenje, baš fin albumčić, pogotovo za njihove standarde!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Descender, kakva crna evolucija, pa čitajući one (debilne) tekstove, jedino što mi pada na pamet je devolucija, pa čoveče oni su u svojim ranim 20-im godinama pisali takve tekstove da je to zanepoverovati (pa čak pomislim da ih nisu oni ni pisali koliko zvuče genijalno), imali su neku poruku, kritiku na razne teme, od socijalnih, političkih, pa sve do psiholoških, a ove Aint My Bitch, Poor Twisted Me, Wasting My Hate, Ronnie... vredjaju bre!

 

Koga briga za poruke, može ih biti, ne mora uopše, to je potpuno irelevantno. Pjesma ima jedan jedini zadatak - da izazove određenu emociju kod slušaoca i da prenese određenu atmosferu. Tema je nebitna.

 

A mega bendovi kao što je Metallica, mogu da se u tekstualnom smislu bave isključivo ličnim stvarima a da im se to vjeruje.

Nakon što si u životu prošao bukvalno sve što može da se prođe, postao jedan od najvećih bendova na svijetu, nakon što si zaradio stotine i stotine miliona dolara, jel treba da pjevaš o metalu, o motorima, o teškom životu ratnih veterana, o gladnoj djeci... o čemu, a da to ne bude jadno i patetično? Bilo na Manowar, bilo na Bono Vox način.

 

Jedina stvar koja tebe kad si u njihovoj poziciji STVARNO tangira su lične stvari. Tvoji lični demoni, međuljudski odnosi, ljubav, ljudi oko tebe i slično... Sve ostalo je laž i / ili opšte mjesto.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveći banda žanra, koji ipak ne bi trebao da bude toliko trendovski kao U2 i pocne da komponuje pop muziku jer će očigledno onda biti van njega!

 

trendovsko je ovo što rade sad, Load i ReLoad su daleko od bilo kakvog trenda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...