Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Da oživim malo temu u duhu kakvom treba da bude, bar po meni. Pisaću o po meni 5 najboljih albuma Metallice i pesmama i hitovima koje svi vrlo dobro znamo.

1. Kill em all

Debitanski album, i za mene vrhunski, svaka pesma je priča za sebe, i ne znam koju bih radije izdvojio, ali ako bih morao da biram neka bude the four horseman i motorbreath, i hit the lights, kao genijalna uvodna pesma.

 

2. Ride the lighting

Bolji album od svog prethodnika po meni, a pesme koje bih izdvojio su:ride the lighting, for whom the bell tolls i creeping death.

 

3. Master of puppets

Možda i najlegendarnije izdanje od svih pomenutih, sa po meni jednom od najboljih numera Metalike, a to je upravo master of puppets.

 

4. And justice for all

Ovaj album je jedan od onih koji se bori za sam vrh moje liste, pesme kao što su blackened, and justice for all, harvest of sorrow i sve ostale su ovaj album upotpunile u veličanstveno izdanje.

 

5. Metallica(Black album)

Verovatno i najpoznatiji album Metalike, a moji favoriti su: sad but true, wherever may roam, i naravno nothing else matters i enter sandman.

 

Na kraju, ovih pet albuma ću poredjati ovako:

1. Ride the lighting

- Najmoćnija atmosfera i čista perfekcija.

2. And justice for all

- Ne zna se koja je stvar bolja od koje

3. Master of puppets

- Jedna od omiljenih pesama upravo na ovom albumu.

4. Kill em all

- Old skul thrash sa posebnim šmekom da se radja nešto veliko.

5. Metallica (Black album)

- Klasik do klasik, možda malo "isfurane" pesme i previše puta odslušane, pa zbog toga peto mesto, ali nijanse su u pitanju.

 

Eto, ako ima neki "dobrovoljac" nek' ispiše sličnu "recenziju", pa da razmenimo utiske verovatno već dobro poznate 😂.

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

spacer.png

http://agoraphobic-news.com/interviews_view.php?url=interview_with_robert_schober_it_took_us_28_days_to_finish_metallica_s_all_nightmare_long_video

Intervju sa Robert Schoberom. Lik je radio spotove za bendove poput Metallica, Mastodon, Ghost. Dao mi je 25 fotki zombi modela iz All Nightmare Long spota \m/

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...