Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Ne bih ni poslušao do kraja da ne piše Metallica na omotu. Realno nećeš to priznati ali tako je.

Drugom bendu ne bih dao ni 10 min sa onom dijabolom od St Angera, a slušo sam ga 10 puta i džaba, the great fall it was.

Metallica u XXI veku je bleda senka onog što je bila.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ni poslušao do kraja da ne piše Metallica na omotu. Realno nećeš to priznati ali tako je.

Drugom bendu ne bih dao ni 10 min sa onom dijabolom od St Angera, a slušo sam ga 10 puta i džaba, the great fall it was.

Metallica u XXI veku je bleda senka onog što je bila.
za Death Magnetic to svakako važi

za Hardwired baš i ne, a St. Anger mi je remek delo

Share this post


Link to post
Share on other sites

St Anger samo malo numetaliziran Load / Reload, ne znam što ga ljudi toliko kude, veoma slično to sve zvuči od Loada pa na dalje, možda je samo progresivno sve manje zanimljivo i to je to. 

Iz ove perspektive kad pogledaš, čudno je koliko je Metallica imala problem sa sampouzdanjem na tom prelazu iz 90ih u 00e. 

Meni je uz sve što stoji, St Anger dosta upečatljiviji od ova dva albuma koja su posle izbacili, sad su se oni već opustili u tom nekom legacy band fazonu, ali St Anger je baš kalkulantski rad, sve je to dosta  promišljeno urađeno, i taj Some Kind of Monster film, i ti blamovi njigovi koje kao nisu hteli da pokažu. 

To je bilo vreme kad je numetal bio u vrhuncu, pa MTV reality tv, Osbornes, oni su hteli baš da se ubace u tu matricu jer su bili skeptični da li će klinci hteti da ih slušaju ako nastave taj Load fazon da teraju. Pa je eto James stavio zimsku kapu u spotu za St Anger i besni su mnogo. 

Ali ok, uz sve to, te pesme da nisu spušen štim i što su bubnjevi kao lonci i nema solaža, dosta liči na 90s Metallicu, najviše smeta zapravo taj propagandni pristup što su zauzeli, no multimilionska firma je to, who cares. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se uvek činilo da je taj doboš uticaj Mešuge, pošto je vole Lars i Kirk. Već na I Disapear zvuk doboša ide u tom pravcu.

Po meni St. Anger nema ama baš nikakve veze sa Load i Reload, to su albumi ukorenjeni u hard roku, donekle grandzu (Alice in Chains) i neko mekšem metalu. St. Anger je čist metal uz nešto malo drugih uticaja, opet ima na jednom mestu Alice in Chains koliko se sećam, ali bez nekih vanvremenskih momenata kada su rifovi u pitanju. Load i Reload imaju kud i kamo bolje tekstove, tekstovi na St. Anger su bulja, kao i na naredna dva albuma. Slažem se da je izveštačeno koketiranje sa nu metalom, ali šta je tu je.

St. Anger je jedini njihov album koji će mi odgovarati kada ga jednom kupim na vinilu što je to dupli album sa po dve-tri pesme na strani, jer toliko mogu da izdržim u kontinuitetu da ga slušam 🙂

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, izgleda da Death magnetic i Hardwired nisu naročito popularni na ovom forumu? Za mene se Metallica sa tim izdanjima vratila. Nisam bio neki Load / Reload fan, St. Anger mi nikako ne leži, ali sa Death magnetic su stvari počele da se vraćaju na mesto. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni Death Magnetic mnogo bolji od St Anger (recimo neka liga sa Load iako se razlikuju po zvuku i senzibilitetu, a to je naravno bulja naspram zlatne ere), a Hardwired nisam ni slušao, nisam čak ni singlove poslušao, toliko me zanima Metallica a i sve mi nešto neprivlačno vizuelno oko tog albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Death Magnetic nikada neće biti klasik, ali je odličan povratnički album posle jedne abominacije kojoj se fanovi dele ili na trolove ili potpadaju pod neki stokholmski sindrom efekat.

Hardwired je daleko manje impresivan po pesmama nego DM, i još mu podosta otežava sveukupno trajanje. S tim i sa slušanjem "best of" varijanti tog albuma mi opet nije ni prići DMu.

Sa druge strane, "Halo On Fire" mi je možda i najbolja Metallica post-black album pesma.

P.S. Jebem ti, Hardwired će ovo godine biti 5 godina kako izašao, ne znam što sam mislio da je manje.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...