Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Šta je sada Pull&Bear? Šalim se, pretpostavljam šta je otprilike. Koliko kapiram za Wallmart, ok je da tamo svoje ploče prodaju Slayer i Pantera, ali nije da prodaje i Metallica. Prestrogo je reći da Metallica 30 godina svira mediokritetsku muziku, Load je jako, jako dobar album koji je potpuno pogrešno upakovan i promovisan. I predug je za par pesama. Sve isto i za Reload, samo što on nema realno više od 7-8 dobrih pesama. Death Magnetic je hendikepiran lošom produkcijom i pretprani su aranžmani, ali ima tu mesa itekako. Hardwired je vrlo ujednačen i za bend njihovih godina sasvim dobar, St Anger je St Anger, fan fact: na vinilu je slušljiviji xd

Ali u usporedbi sa time šta su na poslednjim albumima svirali njihovi direktni ispisnici, sasvim je jasno što Metallica svira po stadionima, a ovi po halama i klubovima. Ovaj novi album po do sada puštenim pesmama će biti najslabiji u ovom nizu od Magnetica na ovamo.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 hours ago, Bernard Panasonik said:

Šta je sada Pull&Bear? Šalim se, pretpostavljam šta je otprilike.

Misim ajde, radnja k'o radnja, ali majice mejdena i metalike stoje na istom rafu kao i majice anime crtaća s japanskim slovima

ima po radnji i majica tupaca i nortoriusa, i rick and mortija, ali to je je to

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je šabanska varijanta, slažem se, ali kad postaneš toliki globalni brend kao Metallica ili Maiden valjda ti je jasno da na svakog true fana ide gomila pacera koji znaju 3 pesme i to im je trenutni trend, pa zašto ne unovčiti to. Koliko ima likova koji su u fazonu ne slušam metal al slušam Metallicu (slušaju njihove balade)? Pun kurac. Jebiga, korporacija melje po svojim principima, nebitno da li se korporacija zove Metallica, McDonalds ili Coca Cola.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 hours ago, Bernard Panasonik said:

Ali u usporedbi sa time šta su na poslednjim albumima svirali njihovi direktni ispisnici, sasvim je jasno što Metallica svira po stadionima, a ovi po halama i klubovima. Ovaj novi album po do sada puštenim pesmama će biti najslabiji u ovom nizu od Magnetica na ovamo.

 

clapping-leonardo-dicaprio.gif

različite lige, prosto

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 hours ago, Kumodraski Vo said:

Meni ce ako budu ovakve ostale pesme biti najslabiji generalno, pored Lulua..

Lulu se ne računa u Metallicu, a vidjećemo da li će biti naslabiji, teško da će nadmašiti DM, plus Rob kaže da je ovo najbolji album koji je on snimio s njima. Vidjećemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 hours ago, Phallusifer said:

Meni je DM najslabiji. DM mi je samo jednom prilikom lego, kad sam bio od rakije uradjen u kombiju na putu na Gorguts i odjedom krece DM a ja u fazonu "nije lose ovo, vokal zvuci kao Hetfield" :haha:

+1 

Death Magnetic je po meni takođe bio thrash gde peglaju sve i svašta, ali je slabo šta ostalo u ušima. "The Unforgiven III" je još bio u simpatičan u početku, ali je ubrzo izvetrilo i to. Tako i ove četiri pesme, svira se to sve ali teško ostaje šta u ušima. Možda vremenom bude bolji utisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar album! Meni baš dobar. Mnogo bolji od prethodnog. Raznovrsniji, rifovi daleko daleko bolji, pesme fokusiranije... Nema onog usiljenog treša, ali ima težine. Mislim da im ovaj stil najbolje odgovara. Još su mi ova 4 singla daleko najlošija

Share this post


Link to post
Share on other sites

probih se nekako kroz album, i evo naiđoh na Testament temi na opis koji savršeno leži i ovde, sve je rečeno :haha:

On 3/17/2020 at 7:41 AM, Bernard Panasonik said:

Meni je samo pogled na trajanje pesama dovoljan da se smorim. Nema ovde šta da se upamti, ovo je album koji kao da ga je neki kompjuterski program pravio. Lepe rif na rif i tako mogu u nedogled. U suštini su mogli da izdaju album bez ijedne pauze, da sve spoje u jednu džinovsku pesmu, isti bi efekat bio.

ide taj Hardwired / Beyond Magnetic / C-strane Reloada fazon, pun gas autopilot po 6-7 minuta komad, pa ko voli eto ga

e da, Inamorata mi najbolja stvar, izdvaja se malo ipak

Edited by Talvi
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slušati 2, 4, 5, 10 i 12. pesmu. Tim redosledom. Ostalo preskočiti...

Inamorata - ubedljivo najbolja stvar na albumu...

To su naši country progeri, naša Metallica, i dalje najveći..!

Edited by vudun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...