Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Preslušao sam ga samo jedanput, možda mi se nešto više svidi. Još dok su samo singlove objavljivali, delovalo mi je prazno, ništa bolje nije prošao ni album, što mi je stvarno žao. Imam utisak da će malo koja pesma da ostane u setu uživo, kada prođe turneja za album, osim ako baš ne budu forsirali neke od pesama. Ovo i Death Magnetic, album je mogao da se zove "The Riff That Never Comes".

  • Like 2
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

19 hours ago, Kumodraski Vo said:

What if I told you bukvalno imas reciklirane load/reload rifove na novom, nadam se da ti nije to mocno..

 

Baš mi drugar juče kaže kako je album totalno u Load i Reload fazonu, ali ja nemam taj utisak. Nekako su mi i Load i Reload kao neke 90s relikvije koje se više baziraju na altenativnoj i grunge priči tog vremena, ima dosta i neke southern rock atmosfere. Na momente mi nažalost zvuče i kao foreshadowing onih "macho" bendova u fazonu Nickelback. 72 seasons me stilski više podseća na Justice i Black kada su u pitanju tempo i groove, ali kapiram kad ljudi kad čuju sporije Metallica pesme prvo posmisle na Load i Reload.

Ali hajde, nije da nema tu i tamo dobrih rifova na Load i Reload, tako da ako ljudima novi album zvuči kao tih par rifova, to može da bude kompliment. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su ovde rifovi toliko anemični da je to za posmatranje. Samo ako može neko drugi da posmatra umesto mene...

Evo me tek na trećem slušanju, ali neverovatno koliko me mrzi da slušam ovo jednostavno. Baš ga puštam "na ime" i na silu. 78 minuta osrednje muzike, leptisaemenkamajebem, ne znam jel ima nešto gore u ovim vremenima sveopšte navale raznog kontenta i toliko dobrih stvari koje čovek može da sluša i gleda umesto.
Možda mu dam još koji obrt do koncerta, ali posle toga mislim da ću manje-više da zaboravim da postoji, kao i St. Anger i Hardwired (izuzetak Halo).

Ona analogija sa Zaječarcem je stvarno savršen opis ovoga.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ljubitelje statistike, sada mi pade na pamet (i nije me mrzelo) da proverim... Koliko bi trebalo da traje album, a da stane na 1 CD?
Load: 78:59
Reload: 76:04
St. Anger: 75:04
Death Magnetic: 74:46
Hardwired: 77:42
72 Seasons: 77:14

Njihovi albumi definitivno daju max. minuta muzike po potrošenom $ / din za CD 🙂 Ja ne verujem da su ova trajanja slučajna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican je novi album, jos se polako slezu utisci, ali ovo je komotno nesto najbolje sto su snimili zadnjih 20 godina. U principu nema nijedne lose pesme, cak i one koje su mi najslabije (If darkness had a son, Lux aeterna) su barem prosecne, nema nekih vecih failova. Stil albuma kao da predstavlja presek citave diskografije (sa izuzetkom St Angera), ima tu i thrash delova, ali drago mi je da su se zvuk vecim delom bazira na albumima Metallice iz 90ih, te mid tempo pesme su mi i najbolje na albumu (Crown of Barbed Wire , Inamorata, Sleepwalk My Life Away). Nisam imao apsolutno nikakvih ocekivanja, tako da za mene bas prijatno iznenadjenje.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

17 hours ago, Yoda said:

Za ljubitelje statistike, sada mi pade na pamet (i nije me mrzelo) da proverim... Koliko bi trebalo da traje album, a da stane na 1 CD?
Load: 78:59
Reload: 76:04
St. Anger: 75:04
Death Magnetic: 74:46
Hardwired: 77:42
72 Seasons: 77:14

Njihovi albumi definitivno daju max. minuta muzike po potrošenom $ / din za CD 🙂 Ja ne verujem da su ova trajanja slučajna.

sati i satiii muzike, a najgore što od svega ovog ne bi mogao jedan pošten album da se sklepa...

ja ne mogu da sastavim u celosti ovaj novi, a zamisli tog čelindža da ih obrneš u cugu (ili barem dva po dva)... naspram ovoga pakao bi zvučao kao obdanište..

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha a brt jbg, ja ga slusam na poslu ide lepo u pozadini dok crtam nesto u cadu..

Msm jeste da moze jedno 40% albuma da se sece, ali opet bih pre slusao to nego neki random bend sa nadom da ce mi se svidi, ovo znam da ima taj neki % koji ce mi se sigurno svideti. Ima tu jos stvari, npr tranzicije izmedju rifova su im dobre i dalje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se javim sa početka turneje (opet, nema lepše stvari nego hvatati bend na startu iste), i da potvrdim pre svega da su nove pesme dosadne i uživo.
Sa druge strane, da se krene koncert sa Orion je bio prelep potez, naježio se instant. Ceo taj start sa Orion-Bells-Thou-King mi je bio prejak i lepo me zagrejao, i onda me 72 pesme solidno smorile, a nije pomogao ni "Day". Ali verovatno je i sedenje doprinelo smorenosti. No, do kraja izvučene stvari uz (uglavnom) klasike. Lepa promešana lista sve u svemu, jedino šokantno što bez AJFA pesama.

James zvučao super, što mi nekako uvek najbitnije, svež na startu turneje. Zvuk, da budem politički korektan ne najbolji, bas i bubanj pokrivali skoro sve na bržim stvarima, a Kirka nisam čuo većinu vremena, jebeni stadion. I dalje imaju gomilu nekih introa između pesama, ali ajde, stari ljudi moraju nekako daha da hvataju, jasna stvar. Ali osetno kraći Tallica koncert nego ranije. Jedino što me intro pred "Day" potpuno istripovao da će "Damage" da krene. Kad ono da nije možda magnetic kurčina.

I tako, sutra opet na vašar.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...