Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

.... Jebem mu, BGD-a josh nema.

Nema. Pre neki dan su se na TV-u pojavili organizatori sa se Maksom Ćatovićem na čelu i održali konferenciju za štampu gde su rekli da se svi ti veći koncerti dovode u pitanju, pošto moraju da plate ogroman porez plus (pazite ovo) da uplate procenat od honorar u penzioni fond! Zato se posatvlja pitanje šta će biti, a pošto nove skupštine još nema, nema ni promene dotičnog zakona, tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da dam i ja doprinos ovoj temi...

Crni albu je dobar shto se tiche nekog Hard Rock zvuka ali to nije metalika... Metalika je pre toga bila Trash i to jedan od najkvalitetnijih...

Takodje smatram da je taj album doprineo upropashtavanju metal iz prostog razloga shto cje 99% fensera/fenserki da prepozna ako ne dve (unforgiven, nothing elsematters) onda barem jednu pesmu sa Crnog albuma i ni jednu sa prethodnih... Da ne pominjem sent enger u ovom kontekstu...

 

Crni album nije hard-rok vec klasican hevi-metal album i objektivno najkvalitetniji album Metalike. Inace ove dve balade su odlicne pesme i jedne od najboljih metal balada. Narocito je NEM, ne samo dobro potrefljena pesma koja je postala mega hit, vec i tehnicki odlicno odradjena pesma, narocito intro i deo izmedju strofa koje su uradjene u pravom klasicnom fazonu nacina sviranja gitare. Sto se upropascavanja tice, stvarno na znam zasto je propast za metal to sto ce vise ljudi da slusa tu muziku. Umesto da mi metalci budemo zadovoljni zbog toga ponasamo se k'o neko zatvoreno drustvo. I bas mi je drago sto fenseri prepoznaju te pesme, jer ako imaju smisla za muziku, one ce im se veoma dopasti, a vremenom ce im se i druge metalikine pesme dopasti, tako da ce na kraju postati metalci. Sto se st.angera tice, to je druga prica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da Metalika zna da svira samo u studiju prilikom snimanja albuma...ma pitanje je i tada chak....ko na sta Kirk koristi sve u studiju za nasnimavanje solaza....on to u stvarnosti uopste ne na da svira kako treba,a glavu mogu da dam da sa Kill Em All albuma ne zna nijednu!

 

Gresis, cak naprotiv, mnogo su bolji uzivo. Bili su mi dobar bend dok nisam preslusao Live shit, a od tada su mi najbolji bez obzira na ovaj poslednji ispad da ne kazem gaf.

Share this post


Link to post
Share on other sites

re >>> Rastko:

Naravno da moramo da se ponashamo k'o zatvoreno drushto inache ne bi smo bili tr00... Ne ozbiljno - "hard rok" pardon lapsus iskuco juche gomilu postova pa mi se poneshto potkralo... Ti kao subjekat objektivno sudish? Sve je stvar ukusa meni (nikako) objektivno je najbolji Kill 'em All (Mastein je genijalan muzichar (bio))... Super su te balade ali ima i bolji balada shto od poznatih bendova shto od (uslovno recheno) nepoznatih... Smatram da su vikend metalci propaliteti, ne kazhem ja da treba biti tr00 i sva ta sranja al' znam gomilu klinaca koje cje da to drzhi mesecipo dana u najboljem sluchaju... Mislio sam fenseri u negativno smislu (znash oni zakoreli fenseri)... Ma imaju oni smisla za muziku samo zavisi za koju.. biggrin.gif

Flala bogu pa smo se negde nashli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto,ako je neko gledao snimak koncerta na tv politici...kad sviraju 'Sad but true'...svi se oduseve skacu i sl...

 

...

 

Pa zato sto je realno "Sad but true" puno bolja pesma od "No remorse".I zato sto je izasla na Black albumu,jednom od najboljih albuma u istoriji rock n' roll muzike uopste.A i o ukusima ne vredi raspravljati.

U svakom slucaju pesma je kvalitetnija.

 

Nedavno sam gledao neki live,neznam odakle,i Kirk je fenomenalno svirao.Svirali su "Battery" i imao sam utisak kao da slusam studijski snima...precizno,tacno,savrseno...

 

pa sledeci je korak da je veca sutka za sad but true nego za Four horsemen...cini mi se

 

a koliko je pesama ostalo sa black albuma..vidi se i sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da Metalika zna da svira samo u studiju prilikom snimanja albuma...ma pitanje je i tada chak....ko na sta Kirk koristi sve u studiju za nasnimavanje solaza....on to u stvarnosti uopste ne na da svira kako treba,a glavu mogu da dam da sa Kill Em All albuma ne zna nijednu!

 

e znaju,ne ciitas lepo smile.gif

 

inace samo Megadeth se ne trudi da svira live(tj dave se ne trudi da peva) :mrgreen: ..ostali bandovi su manje vise ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemmy,nemoj govoriti da mislis da je neka pesma bolja od druge...i da o ukusima ne vrefi raspravljati...

 

nemoj bar u istom post-u! biggrin.gif

 

Realno je da je pesma kvalitetnija...a kome se sta vise svidja,to je vec druga prica.Mislim da sam bio jasan,a tvoj problem je sto si pogresno shvatio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sledeci je korak da je veca sutka za sad but true nego za Four horsemen...cini mi se...

 

I kakve to veze ima?Potpuno nebitno.

 

a koliko je pesama ostalo sa black albuma..vidi se i sad...

 

Enter Sandman,Sad But True,The Unforgiven,Nothing Else Matters,Wherever I May Roam,Of Wolf And Man...to su pesme koje Metallica redovno svira sa black albuma.

A razlog zbog kojeg u zadnje vreme vise sviraju stare pesme,je taj sto su se sa "St.Anger"-om "vratili korenima" (kojim korenima,to stvarno neznam),i uvlace se publici u bulju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da je Metallica bolja od Maidena. SVI albumi Metallice su odlični, uključujući i St. Anger koji je nešto lošiji, ali bože moj. Ali po 112545878963 put: O UKUSIMA NE VRIJEDI RASPRAVLJATI, jer se nikada nećete u potpunosti složiti.

 

Što se tiče fensića koji prepoznaju The Unforgiven i Nothing Ellse Matters, to može da bude dobro, jer bi onda mogli i da poslušaju i neke brže i žešće pjesma (kojih ima i na St. Angeru-u :mrgreen: ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da kazhu bu sotono... :roll:

Kad' sam spomen'o fensicje mislio sam na one vulgaris koji ne slushaju ovu "narkomansku muziku"...

Koja brzha i zeshcja stvar sa sent engera?

Sve je to foliranje... biggrin.gifa:

Oni su bash onako gnevni sa chetresikusur godina i miliJonima po bankama...

Doveshe onog indijanca sa dredovima (bruka) samo da bi se svideli nu i slichnoj publici (ptrvenstveno glupim mtvamerima)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno zasto se ljudi bune sto je Metallica sad na Mtv-u....Kao "sad" su se prodali...Oni su na Mtv-u od kad su napravili prvi spot. Metallica-ine pesme su klasici i normalno je da se vrte na najpoznatijoj i najvecoj muzickoj televiziji kao predstavnici gitarskog zvuka...Metallica je prerasla stadijum "garaznog benda"...Neko ko proda 15 miliona ploca(Black),postao je novi Led Zeppelin i on mora da "unapredjuje" muziku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Doveshe onog indijanca sa dredovima (bruka) samo da bi se svideli nu i slichnoj publici (ptrvenstveno glupim mtvamerima)...

 

Kao prvo covek nema dredove,kao drugo pre Metallice je svirao u Suicidal Tendencies i Ozzy Osbourne bandu (koji inace nemaju veze sa nu),i kao trece jebeno je dobar bassista.

Bas sam danas gledao divx "Live at Budokan" od Ozzy-a,i stvarno sam odusevljen njegovom svirkom.Fenomenalno.Drzi ritam samo tako.U tandemu sa Zakk Wylde-om zvuci jebeno dobro.Mislim da je pogresio sto je dosao u Metallicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno zasto se ljudi bune sto je Metallica sad na Mtv-u....Kao "sad" su se prodali...Oni su na Mtv-u od kad su napravili prvi spot. Metallica-ine pesme su klasici i normalno je da se vrte na najpoznatijoj i najvecoj muzickoj televiziji kao predstavnici gitarskog zvuka...Metallica je prerasla stadijum "garaznog benda"...Neko ko proda 15 miliona ploca(Black),postao je novi Led Zeppelin i on mora da "unapredjuje" muziku...

 

Amen to that!!! biggrin.gifa:

Ali bih dodao da i svaki bend prolazi kroz krizu...a Metallica trenutno zasce krizira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A publika sve debil do debila. Gledao sam na MTV-ju neko njihovo 'druženje' sa publikom pore ili posle nekog koncerta sa Linkin Park. Trebali ste da vidite te likove! Utroba da vam se prevrne.

 

o tome i pricam...

 

a ono za four horsemen ima smisla...Posto pojedinci sa (odgledanog) koncerta nemaju (ceo) kill em all..mozda na nekoj komplaciji neku pesmu....

 

Btw u zivotu sam naucio 2 stvari

 

1) o ukusima ne treba raspravljati

2) i to posebno sa osobama kojima je metallica na prvom mestu.

 

meni odavno nije....

 

tako da ne bih da se raspravljam dalje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci Bosko,ja sam debil,je li?Ja sam takodjer njihova publika...a inace,meni se isto tako utroba prevrne kada vidim one napirlitane blekere.Isti kurac,drugo pakovanje.

 

nije to covek mislio....zamisli recimo publiku koja ide na koncert Korna,Linkin parka i Metallice...Mislim sve isti ljudi ..pa dodaj tu i Slipknot a mozda i 50 cent....eto pa ti vidi tu (americku) publiku...a bogami i ovdasnja omladina.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...