Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Да је то она Металика кад смо сви били мали, ја се не бих размишљао ни секунде, али ово сада... Мораћу ипак да вам пошаљем једну колумну поводом овог концерта.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebali bi svi da odemo i verovatno bi bilo i vise zainteresovanih da je karta npr. 1500 dinkica! Ovako neka svako proceni da li treba ili ne treba da ide! Ja znam da idem a ostali kako hoce, vise nema svrhe ubedjivati ljude!!

Ma shta te briga choveche za njih,vishe mesta za nas na stadionu icon_wink.gificon_wink.gificon_smile.gificon_smile.gificon_razz.gificon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да је то она Металика кад смо сви били мали, ја се не бих размишљао ни секунде, али ово сада... Мораћу ипак да вам пошаљем једну колумну поводом овог концерта.

Pa dobro nije ta Metallica ali sta sad zbog toga treba zaboraviti ono sto su nekad bili.

NE!!!

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

SETLIST:

The Ecstasy of Gold (Intro)

Blackened

Fuel

For Whom The Bell Tolls

Kirk's Solo

Welcome Home (Sanitarium)

Frantic

King Nothing

No Leaf Clover

St. Anger

Sad But True

Creeping Death

Battery

 

 

 

First Encore:

I, Disappear

Nothing Else Matters

Master of Puppets

One

Enter Sandman

 

 

Second Encore:

Last Caress

Jump In The Fire

 

review koncerta

 

Ako bude bio ovakav odnos starih i novih stvari... icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ово је за сада најгора сет листа коју сам видео. Ваљда неће то свирати, могао бих и да се предомислим у вези одласка на концерт.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево и колумнице. Извињавам се због латинице.

 

Kada je pre nekih 6 meseci, ili nešto malo više, Maksa Ćatović, glavni čovek kuće 'Komuna', najavio mogućnost gostovanja jednog od najvećih heavy metal bendova svih vremena u Beogradu, bila sam skeptična. Ponajpre zbog raznih političkih dešavanja koja su uvek i obavezno negativno uticala na kulturna dešavanja u našoj zemlji, a Bog zna šta se sve može desiti u periodu od 6 meseci, što situaciju može okrenuti naglavce. Odlazeći ministar Đelić je, želeći valjda da ostane upamćen po nečemu, makar to bilo i loše, doneo katastrofalnu uredbu o duplom oporezivanju, čime je i faktički onemogućio organizovanje velikih koncerata u našoj zemlji zbog prevelikih troškova koje bi organizatori morali da plate. U dogovoru sa tada budućim ministrom finansija, Mlađanom Dinkićem, ta uredba je stavljena van snage, pa je priča o dovođenju Metallice ponovo postala aktuelna.

Na sva zvona se počelo oglašavati kako nas očekuje spektakl kakav su svi sanjali da vide celog života, bar ljubitelji žestokog zvuka. Ostali će se, kako god, hvatati za glavu jer će tamo neki čupavci zagađivati mozgove naše omladine. Počelo se sa iznošenjem zadivljujućih podataka o tome koliko se ljudi očekuje, koliko će karata biti pušteno, koje će jačine biti ozvučenje i osvetljenje, pa se došlo i do toga da je kao finalno mesto odabran stadion FK 'Partizan'. Konačno je, nakon raznih špekulacija u javnosti, objavljena i cena karte. Naravno, kada takav jedan spektakl, kod koga samo plaćanje bendu 'na ruke' košta 1 milion američkih dolara, dolazi u vaš grad, ne možete očekivati da će karta koštati 100 dinara, kao da gledate demo sastav čiji muzičari nisu ni uvežbani kako treba. Međutim, niko nije očekivao brojku koja je izašla iz glava organizatora, nakon svih preračunavanja: 2500 dinara. »Cijena? Prava sitnica!« Svi kojima je ta svota basnoslovno velika (Deep Purple je svirao za 'svega' 1000 dinara), a i mnogi koji sebi mogu da je priušte bez nekih većih problema, su stavili prst na čelo i zapitali se: »Vredi li TO toliko? Šta mi zapravo dobijamo za tolike pare?«

Da je dotični bend, tj. Metallica, kojim slučajem rešio da dođe negde sredinom osamdesetih, u doba kada se mnogo lagodnije živelo, ali i još bitnije, kada su bili na vrhuncu popularnosti i stvaralaštva, sigurno je da niko, ali NIKO ne bi postavljao takvo pitanje. Zadnjih 10 godina njihovog rada se slobodno može okarakterisati kao bedno, bedno u poređenju sa onim šta su ostavili za sobom u prethodnoj deceniji svog funkcionisanja. Nakon petog albuma koji im je doneo slavu planetarnih razmera, odjednom je postalo moderno slušati Metallicu, pa su oni na Zapadu postali 'narodski' bend, čije su balade znali svi, od domaćica do prljavih pumpadžija. Kao posledica dobre prodaje, usledila je i ogromna količina zarađenog novca, što je svakako uticalo na promenu načina razmišljanja. Prvi naredni album doneo je finiji izgled ošišanih momaka, ni nalik onim agresivnim čupavcima koji su dizali reč protiv svih nepravdi ovoga sveta, i do debilnosti obesmišljene tekstove i 'MTV friendly' rok muziku (ne metal), čak na granici sa kantrijem na momente. Posle personalne promene, u zadnjih godinu dana Metallica je napravila gomilu spotova u želji da što bolje promoviše očajni novi album, svaki gluplji od prethodnog, sa nikad gorom muzikom. Sve ovo sam rekla da bih iznela činjenicu kako nam Metallica dolazi kao grupa sastavljena od trulih bogataša na najnižoj tački u svojoj karijeri. Jedina pozitivna stvar koja se može izneti je da nikada pre ovakav i ovoliki bend nije dolazio kod nas, i vrlo je verovatno da nikada ponovo i neće, te je ovo jedinstvena prilika da ih ljudi vide, dok su oni još živi.

U ovakvoj situaciji, pogotovo ako ste njihov obožavalac, teško je doneti ispravnu odluku, a da se posle ne kajete zbog jedne ili druge stvari. U toj atmosferi iščekivanja i preispitivanja svih razloga za i protiv, vrlo se lako može desiti da ovaj koncert svima postane 'tamni vilajet': »Ako ne odete, kajaćete se, a ako odete, još ćete se više kajati.«

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto naravno ne znaci da ne treba da ides na njihov koncert.

Sigurno si o tome godinama mastao kad si bio klinac,

ovo je jedinstvena prilika ne samo ta se vidi jedan bend

te velicine nego i za mnogo dobar provod stoga ako si

u mogucnosti mislim da bih trebao da odes na koncert.

POZ  icon_rockdevil.gif

1) mnogo si dosadan

2) rekao sam da 99 % ne idem

3) mnogo je vode proteklo od vremena kada je metallica bila prašeci metal...sada se samo trude da to budu,sa promenljivim uspehom

4) lepo procitaj sta je RNA rekao.....na vrhu ove strane

 

ps nisam lud da bacam 2500 dinara kad sto sta pametnije mogu da kupim za te pare...ionako ih veoma retko slusam

 

nadam se da sam sad jasan!

 

da vidis cuda,kad true metallica ljubitelji ne budu imali para,a oni sto idu samo zato sto je to veliki bend...napune stadion!

 

ko je pisao kolumnu ? pozlatilo joj se dabogda!

Edited by diamond73

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

da vidis cuda,kad true metallica ljubitelji ne budu imali para...

Imace druze para, jer ce se pravi fanovi odreci i nekog putovanja zbog njih! Ceo teren i 3/4 tribina ce biti ljudi koji cene i postuju Metallicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) mnogo si dosadan

2) rekao sam da 99 % ne idem

3) mnogo je vode proteklo od vremena kada je metallica bila prašeci metal...sada se samo trude da to budu,sa promenljivim uspehom

4) lepo procitaj sta je RNA rekao.....na vrhu ove strane

Dobro bre tvoja odluka sta da ti radim.Neznam samo sto se

drkas.

 

A vi koji neprekidno plujete Metallicu sa jednim istim argumentima

idite na neki drugi forum jer je ovaj za ljude koji je vole.

POZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vi koji neprekidno plujete Metallicu sa jednim istim argumentima

idite na neki drugi forum jer je ovaj za ljude koji je vole.

Ко те је то слагао? Ево, ја сам модератор форума, па их не волим, више.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vi koji neprekidno plujete Metallicu sa jednim istim argumentima

idite na neki drugi forum jer je ovaj za ljude koji je vole.

POZ

1) mnogo si dosadan.razmisli o tome...

 

2) gde si video da ja vredjam metallicu ? govorim samo cinjenice...

 

3)procitaj ovu recenziju jos jednom...

 

ps.. ja sam malkec duze od tebe na ovom forumu...

 

i gde ti vide da ja ne volim metallicu ?

 

prva 3 albuma su zakon...ne volim to kako se ponasaju danas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) mnogo si dosadan.razmisli o tome...

 

2) gde si video da ja vredjam metallicu ? govorim samo cinjenice...

 

3)procitaj ovu recenziju jos jednom...

 

ps.. ja sam malkec duze od tebe na ovom forumu...

 

i gde ti vide da ja ne volim metallicu ?

 

prva 3 albuma su zakon...ne volim to kako se ponasaju danas...

Dobro,ok.

Nisam na tebe mislio kad sam rekao da vredjaju

Metallicu.

Kraj rasprave.

POZ

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice posta koji je ostavio kolega,apsolutno me ne interesuje.I glupo je ostavljati takve postove.Kolega,jeste.Kao da si hteo reci:"Vidite,jos neko misli kao ja".Bezveze.

Ja sam svestan jedne cinjenice:idem na koncert jednog od omiljenih mi bendova,benda koji je oduvek radio ono sto je mislio da treba uraditi,benda koji je u zadnjih 10-15 godina najveci bend na planeti,i sto je najvaznje,benda cija je muzika fenomenalna.I boli me kurac za komentare tipa:"Vise nisu cupavci ko i pre,ne sviraju thrash metal i imaju glupu country pesmu".Jebu mamu u i picku i jedva cekam da cujem "Fuel".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i Justice je dobar, kada skinesh dve pesme kao da si ishao pola godine na chasove gitare, ima toliko dobrih fora, pogotovo bas, samo shto se ne chuje.

Justice je vise nego fenomenalan album.

 

Muzicki najsnazniji od svih prethodnih, a ujedno je na njemu Metalika kulminirala u stvaralackom pogledu.

 

Mada, meni je jako drag i Crni Album (bez obzira sto se na njemu nalazi shugava baladica kao Nothing Else Matters).

 

Sto se tice LoaD I Reload, najvise bih voleo da su od ta dva albuma napravili jedan.

Jedan koji bi sadrzao na sebi neke pesme koje se ipak koliko toliko izdvajaju od ostatka.

 

Jedino bih tako i mogao da tumachim, njihovo uplitanje u tu vrstu muzike kao odredjeni stepen zrelosti.

 

Ovako, dva slicna albumcica u kratkom vremenskom rastojanju mnozemo jedino tumaciti kao - potrebu za tezgarenjem, i maznjavanjem love true fanova.

 

Sa druge strane, Sveti Bes im nikada necu zaboraviti!

Album, koji im je i definitivno skenjao ugled medju metal populacijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice posta koji je ostavio kolega,apsolutno me ne interesuje.I glupo je ostavljati takve postove.Kolega,jeste.Kao da si hteo reci:"Vidite,jos neko misli kao ja".Bezveze.

Ja sam svestan jedne cinjenice:idem na koncert jednog od omiljenih mi bendova,benda koji je oduvek radio ono sto je mislio da treba uraditi,benda koji je u zadnjih 10-15 godina najveci bend na planeti,i sto je najvaznje,benda cija je muzika fenomenalna.I boli me kurac za komentare tipa:"Vise nisu cupavci ko i pre,ne sviraju thrash metal i imaju glupu country pesmu".Jebu mamu u i picku i jedva cekam da cujem "Fuel".

Благо теби колега. Ја сам коначно одлучио да нема шансе да јебеним будалама дам 2500 динара за два сата музике. Значи, мене нећете видети тамо. Радије ћу ићи да гледам Pokolgep у Сенти.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i Justice je dobar, kada skinesh dve pesme kao da si ishao pola godine na chasove gitare, ima toliko dobrih fora, pogotovo bas, samo shto se ne chuje.

na ostalim albumima ima dobrih pesama,ali prva tri su kao celine zakon...

Edited by diamond73

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...