Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Slava Shonetu.

 

A Dudi, slobodno ti postujes sta oces - navikao sam da svi imaju suprotno misljenje od mene o The Bandu pa naked slike - pih : )

Ja ih slušam odavno i slušam ih i danas,to jeste da nisam ih počeo slušati od svoje 8 godine ..Jer šta bi i razumeo od muzike klinac u tim godinama?..Nego otprilike sa svojih 14 godina beše to 1984 kada je lik koji je ziveo u Nemačkoj doneo ploče..

Koji je bio veliki Venom fan.... presnimio mi na kasetu Kill em All,Doneo nam je i drugi album što me je uhvatilo za dušu iako sam mislio da je Iron Maiden najbolji bend .Nije bilo lako u to vreme nabavljati ploče ili kasete od takvih grupa u Yugoslaviji ,uglavnom je stizalo sve iz inostranstva i preprodavali su za paprene cene.

Kasnije je počelo da radi i Explosive katalog koji je sastajao od tri lista iskucano na staroj pisaćoj mašini i bledo fotokopirano, pokrenut je i Fanzin pod tim imenom sve to radi Novosađanin Konstantin Polzović.

Zašivači ,posteri ili majice su dolazili kasnije.Najbolji poklon od svog ortaka sam dobio Master of puppets ploču original dupli specijalno izdanje sa posterom u sredini ,Naručeno iz Nemačkog kataloga .

Bilo je reč da 86 dolazi Metallica u BG tako smo bar pročitali u časopisu Rock

Ali stigla je zalosna vest sa Radija 202 da je Cliff poginuo.

Već sa svojih 18 godina sam imao pravo da izvadim svoj pasoš i da grupno smo išli po prvi put u inostranstvo na koncert Metallica u Budimpešti 11.Septembar.1988

Zahvaljujem se starijim rockerima za to.Neverovatan koncert na Mtk stadionu preko 40.000 ljudi... svaka im čast prava svirka.

Od tada sam ih gledao još nekoliko puta i stvarno uzivo znaju napraviti atmosferu kao niko drugi.S tim kazem da muzika je u redu i stvarno je dobro

Nego članovi benda danas su Teški Pozeri i prebogati su ,,Mozda su i zasluzili to.

Najviše me nervira skretanje sa puta u drugom pravcu na svakom albumu.

Njihov imidz ne krivim jer sigurno da ljudi sa 40 god ne mogu da izgledaju više kao sa 20.Nervira me šminke sa Load albuma kad su furali Alternativnu scenu jer je to bilo u modi nije bilo više Monsters of rock festivala nego pišljivi LOLLAPALOZA.Ali i tome kraj ..sada su u Nu Metal fazonu jer jer je to u modi

Neverovatnom brzinom stari Metal se vratio na scenu svaki klinac sluša metal

I tako je širom sveta zato je Metallica brzo zaboravlja sve i sviraju stare hitove.

Ne spomenivši albume Load ili reload kao da to nisu ni njihovi albumi.

Metallica je ime koji puno zasluzuje i vredi nečemu i danas jer je to jedna mašina za pravljenje novca u medijskom pogledu .

Pozdrav ...Stari MEt fan.

 

A to za slike su foto montaze obična zajebancija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hello majstore,uvek me obraduju tvoji postovi...

 

secas se bezistana ? tamo se u moje vreme kupovale majice,tj ono vreme kada su bile samo sa jednostranom stampom...

 

secam se "master of pupets" prve majice...

 

hm metallica,ne znaci mi vise kao nekad... Ajde malo da krenemo sa necim drugim na ovoj temi... Sta je "metallica with michael kamen" ?

 

naleteo sam na to.. jel to "s&m" ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michael .K. je bio dirigent Sinfonijskog orkestra San Francisco..Na zalost nije više među zivima.

Sa tim orkestrom je Metallica snimio Dupli audio i video zapis tog koncerta u S.Francisku nazvan S&M što znači Sinfony and Metallica.

 

Svi su govorili da je to prvi put da Rock ili metal bend snimio album sa orkestrom...... samo su zaboravili da je to Deep Purple uradio još davno.

Dosta dobro zvuči i neverovatno je dobro uvezbano sve..Najbolja stvar je No cover leaf ...što je i nova pesma na tom albumu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A STA STE SE SVI VI RASKOKODAKALI STO SE METALLICA PRODALA STA ZA TO VAMA PUCA KURAC ???

 

LJUDI SU JEDINI USPELI DA SE ODBOGATE OD METAL DA POSTANU MULTI MILIONERI I KAPA IM DOLE ZA TO!!!!

 

 

ZATO STO SU LEEKOVI IZ METALIKE NAJINTELIGENTNIJI METAL MUZICARI NA PLANETI ZEMLJI HTELI VI TO DA PRIZNATE ILI NE !!!!!!!!!

???????????????????????????????????

 

au,a ja mislio da sam sve video...

 

A sto tebi puca ^&%&% sto se mi ovde raspravljamo ?

 

obogatili su se i drugi bendovi pa nikom nista.

 

 

ps jesi ikad cuo za chucka schuldinera ?

 

pps ti ocigledno imas 16 godina

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michael .K. je bio dirigent Sinfonijskog orkestra San Francisco..Na zalost nije više među zivima.

Sa tim orkestrom je Metallica snimio Dupli audio i video zapis tog koncerta u S.Francisku nazvan S&M što znači Sinfony and Metallica.

 

Svi su govorili da je to prvi put da Rock ili metal bend snimio album sa orkestrom...... samo su zaboravili da je to Deep Purple uradio još davno.

Dosta dobro zvuči i neverovatno je dobro uvezbano sve..Najbolja stvar je No cover leaf ...što je i nova pesma na tom albumu.

Tako je i moje mišljenje..Apocalyptica je stvarno impresivno u svakom pogledu,A još su bolji sada po svom.... mislim bez obrada.A reflection je album koji treba uramiti.

Da se vratim na Met i S/M ..dobro je i napravljeno kao jedan cirkus samo da privuče što više paznje..Imali su vremena takođe i Bob rock da razmisle šta bi bilo dobro uraditi da nas svako primeti.I naravno dobro su prošli i sa tim,Po meni zvuči kao što već rekoh dobro ...uvezbano.Istina je da ne slušam baš taj album ..Pre ću poslušati original studijski iz lepih vremena.

 

 

A da ne skrećem skroz temu ovde ...Da dodam ovo Spomenio si ime iz Death,Pre nekoliko dana ja i moj stari prijatelj uz pivo smo slušali ploče Scream bloody gore i Leprosy.

Prisećamo se i njih nekad.Naravno uz RESPECT.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da napomenem,scream i leprosy su nista naspram ostalih chuckovih albuma...

 

a reflections je jako los,sto se mene tice,ogromno razocarenje posle cult-a...

 

a na s&m naleti poneka dobra pesma,steta sto je zapostavljen 1 i 2 album....

Kako misliš ta dva spomenuta albuma su ništa nasparam ostalih DEATH radova?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricu verovatno znate ali vredi je ispricati!

 

1991. godina, MetallicA kontaktira Michaela Kamena i salje mu "Nothing Else Matterz". Covek se napravi, simfonijske deonice i vrati im snimak (kasnije poznat kao "NEM elevator version"). TallicA se odusevi i odmah zovne coveka i kazu "Hej, hajde da napravimo ceo album". Kamen se jos vise odusevi idejom i pristane i biva zatrpan Met albumima...

 

1992. MetallicA se ne javlja.

1993. Turneja i dalje

4,5,6,7,8 pocetak godine... Zovu Kamena i kazu "Hej, ono o cemu smo pricali, sad treba to da uradimo". Covek se slogirao jer 7 godina nije bilo ni traga ni glasa od njih : ))) I tako su odradili ta tri koncerta i na zalost mnoge pesme su otpale ne zbog toga sto ih TallicA nije htela vec Kamen nije mogao da ukomponuje simf. orkestar...

 

-----------------------

 

Sad, koliko se ja secam Hetfield je 1991. odmah po objavljivanju MetallicA albuma rekao da ima samo 2 heavy pesme na albumu. Crni omot ploce je zapravo poruka koja simbolizuje njihov odlazak sa metal scene... Naravno o tome mozemo da razglabamo koliko ocete...

 

I po hiljaditi put ponavljam, MetallicA je uz Beatlese najbolji bend koji se pojavio na ovom svetu BAS ZBOG TOGA sto se nisu drzalo jednog pravca i svirali jedno te isto do iznemoglosti.

 

Ko je ocekivao S&M posle Load blizanaca???

Ko je ocekivao HC/NU St. Anger posle S&Ma???

 

Sta je sledece? E, bas da cujem sta mislite sta je sledece!!!

 

-------------------------

 

Slazem se da je 8 godina malo da se skapira taj zvuk. Sa 8 sam poceo da ih slusam i zvidjala mi se ta buka (bas kao i Slayer, AnthraX etc.) ali od svih bendova koje sam slusao jedino mi MetallicA NIKAD nije dosadila.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da skrenem malo sa teme (ili ne) nije to ali ja Justice album bi mogo da slusam do kraja zivota sto cu i da radim inace u slobodno vreme (iako mi se radovi posle '88 skoro uopste ne svidjaju). Trebalo bi taj album ponovo snimiti kad vec metalka nece da uradi remix i pojaca bass! icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Али басови сами на том албуму толико пробијају да то није нормално. Мене од тога заболи глава после 4 песме.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato i kazem samo da poslusas neke malo bolje uzivo snimke sa justice turneje gde se jason dobro cuje pa bas linije ubijaju to je prava thrash umetnost ako nista drugo ja cu ponovo da snimim taj album!!!

Imam neki Poljski botleg kasetu DAMAGED JUSTICE 1.2 ,koncertni snimak je dosta dobar i čist.

Bass se dobro čuje mozda čak bolje nego na studijskom albumu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej dudi izvini ali ja moram da imam kopiju tog koncerta to trazim ceo zivot (dobar live snimak sa justice turneje). Aj budi drug jebiga pa da i ja cujem taj raritet inace imam i ja neke snimke uglavnom sakupljam live metalku do '90. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim prichate o butlezima...

 

Ja imam ravno 35 metallica butlega(od kojih je jedan ZADNJI CLIFFOV SHOW, jedan je prvi JASONov show, a opet ovaj jos jedan DAVEov zadnji show!) iz raznih perioda od 1982 do 2004, plus demoe sa svih albuma, i 5-6 tributa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...