Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

E vidis Karlo,ja sam jedan od onih koji bi se nahvatao na \"Load\" da im je prvi album.Album je fantastican!!!Nema los momenat,sve je perfektno od pocetka do kraja.

 

E Lemmy sine, ponavljas se... Ok, album je perfektan, ali ovo je thrash forum, mi zalimo za thrash vremenima, pricamo kako je Metallica zajebala najvjernije fanove... Metallica je jedan od najvecih potencijala, to svi znamo. Steta sto je taj potencijal protracila na Load i Reload. Da se razumijemo, ja mnogo volim Low`s Man Lyric, Unforgiven II, ali bas bi bilo dobro da je to uradio neki drugi bend. Metallica moze da napravi jos deset odlicnih thrash albuma, ali nece. Trendovi se mijenjaju, to vise nije tako profitabilno i nije bas fensi.

I neko je rekao (mozda bas Lemmy) da je Metallica s Loadom muzicki uznapredovala... Pa napredovao je i Megadeth recimo (cisto primjer, moze bilo koji thrash bend) ali nije zajeb`o sve s baladama nego je napravio odlican World Needs A Hero, koji je takodje perfektan od pocetka do kraja.

Bas me interesuje kakav ce biti novi album Larsa i ekipe. Mozda mi i budemo zivi do tada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dobro znam da je ovo thrash forum (vidi cuda biggrin.gif ),ali zaliti za njihovim thrash danima je cisto gubljenje vremena.To je proslo (naravno,neznaci da ne bih voleo da se vrati) i trebamo se nadati da ce momci nastaviti u kreiranju dobre muzike.To im ne predstavlja problem.Sa nestrpljenjem ocekujem njihov novi album,i nadam se da ce barem upola biti dobar kao sto je "Load".Budimo iskreni,bolji album od "Load"-a je jako tesko stvoriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ono sto je najbitnije: da li bi se vi zalepili za grupu kojoj bi Load bio prvi album? Sumnjam. Volite ih zbog ranijih albuma.

 

...Pa,posto Metallicu slusam od Black albuma,mogu da kazem da sam ih tada zavolela.A to je bilo pre Load-a,razume se...Ali,sada volim sve njihovo.I mislim da bi mi se Load takodje dopao,jer je album zaista dobar...Ja nemam neko pravilo u fazonu 'Ono sto nije trash,ne sme da mi se svidi'...Sasvim opushteno prilazim muzici,i ne cimam se mnogo oko njene podele,kao sto rekoh.

 

A,iskreno,vise se i ne secam kojim sam redosledom preslusavala njihove albume.Znam samo da je Black bio prvi,i da su mi se i svi ostali kasnije dopali,a sada ih ne delim po fazonu 'ovo valja,ovo ne valja'.SVE NJIHOVO VALJA.Jer,oni imaju kvalitetan zvuk,nisu monotoni,i menjaju se.A u tome ne vidim nista lose,jer nikad ne znam sta ce sledece da urade...

 

Dakle,nemoj da mi je neko dirao Load!Niti bilo koji drugi njihov album...Mrzim izjave tipa "Taj album im je sranje".To sto se nekome ne dopada,ne mora da znaci da je to sranje.Stvar ukusa...Zato upotrebite recenicu - "Meni se to ama bas nikako ne dopada",ili kako vec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest kArLo

moon child:

>>Dakle,nemoj da mi je neko dirao Load!Niti bilo koji drugi njihov album...Mrzim izjave tipa "Taj album im je sranje".

 

I ja mrzim ali jos gore su izjave: 'Metallica svira metal'. Nemojte da se lazemo. Nisam cak rekao ni da je Load los. Ali nije pa nije metal!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stalno govorim da to nijemetal.Ko ti je to rekao Karlo?

 

Dok se Karlo javi... Imam jedno pitanje. Posto smo sad konstatovali da Metallica nije metal, zasto se onda teme vezane za Metallicu ne prebace na forum Ne-metal muzika?

Malo je bez veze, i meni u principu ne smeta... Cisto pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos se raspravlja o tim lopovima?

 

Da, raspravlja se o nekima koji su napravili par dobrih (fenomenalnih) albuma jos prije sto godina i koji se na racun stare slave zovu thrashom. Nisu metal, a pogotovo ne thrash - a ja sam na thrash forumu, koliko znam.

Mada, `ajd nek im bude. Ipak su oni Metallica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da se svaka rasprava o metaliki zavrsava na isti nacin,nekom svadjom.To ne pomaze nikome,prema tome,kome se svidjaju ride i master neka ih slusaju,kome se svidjaju load i reload neka ih slusaju,kome se svidja black neka ga slusa,a ove kojima se ne svidja nista,ne morate da pljujete po svemu sto vam se ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema sta da se daje adresa, evo vam slika:

user posted image

 

Ovo je zaista FINAL CHAPTER!

 

Kakav ste vi naloz kako niste primetili da je ovo foto montaza cista kao suza kako neuocavate cista glupost :x.A da evo mog stava o metallici:

Pa krenucu ok Kill "Em All-a"

To je po meni jedan od prvih i najboljih trash metal albuma koji je ikada snmimljen,oni us ga snimili 83 koji je otvorio novu Trash eru Metala.RECI CU SAMO JEDNU PSOLOVICU biggrin.gif :Mirror Mirror on The Wall Who's The Fastests Of Them All' MOtorhead, Venom????

ODGOVOR:Metallica biggrin.gifa:

Znaci svi znamo da je taj album od metallice najbrzi i sve cete se sloziti samnom,dakle nasli smo najbrzi album...

PS:Ako hocete da objasnjavam svaku pesmu zasto je tko posebna sa tog albuma samo recite ok.

 

Idmeo sada o Ride The Lightningu :

July-1984 izdat

Malo je sporiji od Kill Em All-a ali je po meni mnogo melodicniji ima mnogo virtuosnije solaze nije brzi ali tu je prosek vadi fight fire with fire ,tu je i njihova prva balada Fade To Black koja posle kada prodje akusticni deo ima mnogo jake riffove.Sta reci pesma Ride The lightning po meni i favorit na ovom albumu odlican intro i main-rifovi idr da ne nabrajam solazu odlicno uradjene bbass deonice ....Znaci nije bila slucajnost sto su snimili onako dobar prvi album.I ovaj album ima od mene citu 5-icu.A da ima josh pesama odlicnih ali mrzi me da pisem....

Idemo na Master Of Puppets izdatmarta-86

Album je bio izdat isto kad i Bon Joviev Slippery When Wet i tada u to vreme je Bon Jovi bio mnogo popularniji nego MetallicA i tada je master na prodajnim mestima izgledao kao neka bezveze slika odnosno cover u odnosu na bon jovijev dok niej poceo da se prodaje u velikim tirazima koji neznam tacno koliki su...Mada po meni ovaj album je jako blizu kill em alla ima isto tako jake rifove npr Disposivle Heroes ,da ne zaboravim Sanitarium,pa maste of puppets....A da to je izadnji snimljen album sa Cliffom sad.gif i od tog doba Metallica pocinje da tone sad.gif((((((

And Justice For Allseptembar 88

album uradjne sa novim Basistom Newstedom koji je svirao pre toga ubendu Flootsam^Jetsam ako se tako pise,bend je bio bash potresen cliffovom smrcu i cini mi se da bash iz tog razloga da se album razlikuje od prethodnika ne kazem ovim da album ne valja nego da su se bash izmenili.Pesmu One smatram HM himnom.Kratko reci od ovih albuma koje sam naveo ovaj je po meni najgori mada da nije bilo pesme one ne bi bilo nista,ne moj da mislite da je po meni ovo najgori album od metallice naprotiv ja sam ga samo uporedio sa ova prethodna 3albuma.

E sada Black ili kako ga neki joash zovu Metallica izdat avgusta 91

Album sasvim solidno uradjen mada prema bilbordovim izvestajima iz 1995 to je najprodavaniji HM albumsvih vremena!!!!!!!!!!!To i Apetite For Destruction od Gunsa su zakon bili za to vreme a bogami i danas.Odlican album po meni mada opet izmenjenom zvuku sada je to po meni neki mix izmedju Mastera,Lightninga,i An Justice-a toliko o tom albumu.

Slede lbumi Load,reload,Garage o kojima nebih nista govorio zbog toga sto mi se ti albumi ne svidjaju nekazem da nisu losi odlinio su u nekom Hard Rock fazonu mada nije to ta metallica kao sto je bila .

Toliko nadam se da sam razjasnio nesto ovo o prvih 5albuma sam morao da kazem duzan sam to Cliifu,Kirku,Jasnou,Larsu,Jamesu smile.gif

Sot se tice ovoga sto danas rade cistaa komercijala nemam reci ne svidja mi se to sto rade nikako one tesne majcice ovamo onam one ide to nije toto pogledajte early dfays a pogledajte danas zasto dansa ne nose texas,i dr.Njihova era je prosla a to mi je jako zao voleo bih da oni izdaju ponovo nekakav album kao npr Killema ALL garantujem evo smeo bih ruku da odsecem ako bi to izdali vratilo bi se vreme TRASH METALA :twisted: verujte sta vam kazem.

POSLE SVEGA OVOGA STA MOGU RECI ZA JEAN OD NAJVECIH METAL BENDOVA:LEGENDE KOJE ZIVE....IZUZEV CLIFF-A(rip) WE REMMEBER YOU CLIFF!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha,ha,ha,ha.... laugh.gif

Slika je ubitachno smeshna!!!! laugh.gif A da li je namestaljka,ili ne,zabole me bash...Mada,kad se samo setim sa kojim su se sve ljudima oni slikali,ovo me uopste ne pogadja :mrgreen: !!!

 

HAHAHAHA....Ali,stvarno je bolesno,moram da priznam biggrin.gif ....Ako nije namestaljka u pitanju,oni su stvarno smakli s` uma laugh.gif ...

 

...Sad nam jos samo fali da nam dodje neki Rikijev fan,i da se i on umesa u raspravu wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha,ha,ha,ha.... laugh.gif

Slika je ubitachno smeshna!!!! laugh.gif A da li je namestaljka,ili ne,zabole me bash...Mada,kad se samo setim sa kojim su se sve ljudima oni slikali,ovo me uopste ne pogadja :mrgreen: !!!

 

HAHAHAHA....Ali,stvarno je bolesno,moram da priznam biggrin.gif ....Ako nije namestaljka u pitanju,oni su stvarno smakli s` uma laugh.gif ...

 

...Sad nam jos samo fali da nam dodje neki Rikijev fan,i da se i on umesa u raspravu wink.gif

A sa kojim to ljudima su se slikali ja neznam nijednog biggrin.gif

PA kako zar neznate da sam ja RIKIJEV najveci OBOZAVALAC :mrgreen:biggrin.gif (KAKO BI GA BIO)

Share this post


Link to post
Share on other sites

HAHAHAHA!!!!!...Ko me ter`o da spominjem Rikijeve fanove... :mrgreen: Sad ima svi redom da me mlate sto im prozivam idola biggrin.gif:mrgreen:

 

...A sto se momaka iz Tallice tice,slikali su se oni sa raaaznim ljudima...Od nekih tamo foto-modela,pa do voditelja...ALI RIKI MARTIN!!!!!HAHAHAHAHAHAHHAHA!!!!!!!!!!!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O MOJ BOZE, OSTAVITE VISE METALLICU NA MIRU!!!!!!!!!!!!!!

zamisli slikali se sa nekim latinoamerickim pederom, u jebote, pa kako su smeli a da nas ne pitaju?!!!stvarno su bezobrazni, moracemo ozbiljno da porazgovaramo sa njima da li je u redu da se slikaju sa nekim a da se pre toga sve osobe na svetu ne sloze da je to Ok!!!

:evil::evil::evil: :x :x :roll: :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manson se slikao sa Britney???Sta seres bre? :x Bas bi volela to da vidim!

Citala sam nesto ,gde je on nju zesce ispljuvao???

Sto se tice Metallice,oni su odavno propali!Prvi albumi i nisu tako losi,ali

sad su se prodali i to vise nije to!Cliff je bio jedino sto je valjalo u tom bendu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da, samo da objavim da ne slusam metallcu vec par meseci tako da me zato nema ovde i necu vise da pricam o njima jer mi je toga dosta za ceo zivot. Sad slusam black. Mada, i dalje cu ih branti kad cujem neku nepravdu. Novi album ce svima koji obozavaju prva 4 albuma biti sranje i to je moaj prognoza i zadnje sto cu reci ovde o njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

double fire,razocarala si me strasno

za nekog ko je bio toliko(pa i previse)napaljen na metallicu,da kazes da vise nemas sta da pricas o njima jer ih ne slusas??? :oops: :oops:

 

 

znaci da i nisi pravi fan,....dosta za ceo zivot.....bez obzira metallica se postuje, i voli ceo zivot(a imas samo 1!)

 

 

nego ajd' kad vec ne slusas,prodaj mi onaj DVD(cliff em' all)..ozbljno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...