Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Phantome, ti treba da shvatis da meni Metallica nikad nije bila nesto posebno! Moje misljenje! Ne mogu da kazem (objektivno) da su njihova prva cetiri albuma losa, ali za mene su prosjecna, a poslije toga su postali sranje (ovo je objektivno  icon_da.gif )!!! Drugo, volim Metallicu cesce da "cacnem" da vidim kako se ti "koprcas"!  icon_mrgreen.gif  icon_da.gif  icon_mrgreen.gif

 

I, btw, kad kazes "argumenti" oni mogu samo biti tacni (bar se tako danas ta rijec definise)! Znaci negdje u podsvijesti ih prihvatas, ali suvise volis Metallicu da bi primjetio da su zaglibili do guse!  icon_da.gif  icon_da.gif  icon_da.gif

 

Cackaj ti Metallicu koliko hoces,meni nije problem da pobijam tvoje argumente.Videces,ti ces se umoriti mnogo pre mene. icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

Argumenti uopste ne moraju biti tacni.Tacni su za onog koji veruje da su tacni,a ne za svakog.Cinjenice moraju uvek biti tacne,a CINJENICA JE da je Metallica mnogo veci i bolji bend nego sto ti mislis.

 

Lorde, gdje si ti vidio da neko kaze: "Daj mi tacne argumente!" - NIGDJE!!! Kaze se: "Daj mi argumente!" U danasnjem recniku cinjenic ai argument su ti sinonimi! icon_da.gif

 

A to koliko ti pobijas moje argumente - hahaha! Pa Metallica ti je sad sinonim za sranje!!! To su tipovi kojima je novac udario u glavu i ne znaju kud udaraju.

 

Filmski ekvivalent Metallici je George Lucas! Zalosno... :

 

-------

 

Lemmy, otrgni se od Metallice - vuce te u neukus!!! icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Willy druze,kako ne mozes shvatiti da ja nove Metallicine radove obozavam!Druga stvar je kada se mi svadjamo oko toga da li su se prodali ili slicno,a potpuno je druga kada mi pametujes da se manem toga.

Covece,ja se vise ne palim na Manowar fraze"Hail and kill",Maiden fraze"666 the number of the beast"...ja sam to prerastao.Ne kazem da to nije dobro,naprotiv,ali to mene vise ne pali!Kako ne mozes shvatiti da se meni svidja western sound "Load"-a!!!Ako ne mozes shvatiti,skini mi se!Sta tebe briga sta ja slusam!!!Ja opet ne mogu shvatiti sta ti vidis u tim Maidenima,ali ja tebi nikada nisam rekao da je to sranje niti da te zaglupljuje.Iskreno,zabole me sta ti slusas ali shvati:nisu Maideni jedini bend koji postoji na ovome svetu!Nisi ti cuo mnogo dobre muzike.Poslusaj malo neke blues-ere pa ce ti Maideni naspram njih delovati smesno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Willy druze,kako ne mozes shvatiti da ja nove Metallicine radove obozavam!Druga stvar je kada se mi svadjamo oko toga da li su se prodali ili slicno,a potpuno je druga kada mi pametujes da se manem toga.

Covece,ja se vise ne palim na Manowar fraze"Hail and kill",Maiden fraze"666 the number of the beast"...ja sam to prerastao.Ne kazem da to nije dobro,naprotiv,ali to mene vise ne pali!Kako ne mozes shvatiti da se meni svidja western sound "Load"-a!!!Ako ne mozes shvatiti,skini mi se!Sta tebe briga sta ja slusam!!!Ja opet ne mogu shvatiti sta ti vidis u tim Maidenima,ali ja tebi nikada nisam rekao da je to sranje niti da te zaglupljuje.Iskreno,zabole me sta ti slusas ali shvati:nisu Maideni jedini bend koji postoji na ovome svetu!Nisi ti cuo mnogo dobre muzike.Poslusaj malo neke blues-ere pa ce ti Maideni naspram njih delovati smesno!!!

 

Ja se nisam cuo dobre muzike! Hehehe, to prvi ti kazes! Jednostavno Metallica je vise nego smijesna kad cujes npr. Dream Theater! Metallica jeste zaglibila pa vi to htjeli da vidite ili ne... Ja nikad nisam ni rekao da su Maideni jedini bend na planeti i ti to dobro znas...

 

I jos nesto: nisam znao da je vrlo lako iznervirat! Hehehehe... icon_da.gificon_mrgreen.gificon_smile.gificon_twisted.gificon_razz.gificon_twisted.gificon_smile.gificon_mrgreen.gificon_da.gif

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se nisam cuo dobre muzike! Hehehe, to prvi ti kazes! Jednostavno Metallica je vise nego smijesna kad cujes npr. Dream Theater! Metallica jeste zaglibila pa vi to htjeli da vidite ili ne... Ja nikad nisam ni rekao da su Maideni jedini bend na planeti i ti to dobro znas...

 

E sad vec stvarno lupas!!!Ako je Metallica smesna naspram DT-a,zasto onda Dream Theater obradjuje njihove pesme(ako ne znas u Barseloni 2002 su odsvirali ceo Master of Puppets-i to veoma dobro!)???I zasto govore da im je Metallica jedan od muzickih uzora???Ajd sad da te cujem sta ces pametno da smislis.Ima mnogo vise iza Metallicine muzike nego sto ti mozes da shvatis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se nisam cuo dobre muzike! Hehehe, to prvi ti kazes! Jednostavno Metallica je vise nego smijesna kad cujes npr. Dream Theater! Metallica jeste zaglibila pa vi to htjeli da vidite ili ne... Ja nikad nisam ni rekao da su Maideni jedini bend na planeti i ti to dobro znas...

 

E sad vec stvarno lupas!!!Ako je Metallica smesna naspram DT-a,zasto onda Dream Theater obradjuje njihove pesme(ako ne znas u Barseloni 2002 su odsvirali ceo Master of Puppets-i to veoma dobro!)???I zasto govore da im je Metallica jedan od muzickih uzora???Ajd sad da te cujem sta ces pametno da smislis.Ima mnogo vise iza Metallicine muzike nego sto ti mozes da shvatis.

 

Znam ja da je Dream Theater obradio pjesme od Metallice (to sam prvo od tebe cuo jos odavno). Drugo, koliki je uzor Metallica njima to mozemo da primjetimo iz njihove muzike - vidi, baki, Dream Theater fura thrash 100 na sat! Hahahaha! Metallica moze da im bude jedan od omiljenih bendova, ali uzor nikako! Sam znas sta znaci rijec uzor (makar da na jedan momenat osjetic Metallica-filing u djelima Dream Theatera)...

 

Phantome, da nisu mozda odsvirali "Load"? Nisu, nego "Puppet Master"!

 

Daaa, da nije bilo Metallice ne bi bilo Dream Theatera. Njihova muzika je toliko slicna da ja nemam sta da kazem... icon_smile.gif

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Moon Child: Hocu i hvala unapred.

Za Willya: Mnogo dobro poznajes muziku za svoje godine. Lepo je to kad si ""najpametniji"" (sa duplim navodnicima). Prosto me je sramota koliko ne znam.

 

A da li iko od vas zna da su Dream Theater svirali uzivo ZAJEDNO sa Metallicom?

 

I nije mi jasno sto ste toliko zapeli za Load!? LOAD JE ZAKON, METALLICA JE ZAKON!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga willy hoces da kazes da su ima ride i master shit albumi....

 

pa ti pricas kako su dream t. odlicni zakon za njih

 

 

sto bi se molim te spustali na njihov nivo????

 

istina je podizali na njihov nivo

to nije moj zakljucak to je istina

 

neki tamo bend iz gruzije nece skidati maidene ako ih ne obozavaju

 

naravno,nikako dt nije bend iz gruzije,ljudi su skolovani muzicaru(jazz akademija),i jos jednom te pitam"sto bi svirali jebenu bedallicu ako su toliko losi koliko ti pricas"???

 

 

na taj nacin sustinski sam sebi upadas u usta....dt jedan od naj,naj metallica najveci shit...kontrast je prevelik!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ne vrijedi vam da se ubjedjujete s Willyijem jer on ce uvijek pronaci bajagi neke "argumente" ma sta diskutovali. Metallica je zakon, bar s prvim albumima ali to nekim ljudima nece biti jasno nikada.

Ne pokusavajte covjeka ubjediti da je Metallica uticala na Dream Theatre jer covjek bukvalno pokusava otkrije thrash u Theatre muzici. Kao sto je svojevremeno pokusavao da u muzici Megadetha pronadje uticaje starih albuma Aerosmitha... :ne: icon_da.gif

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metallica je najbolji i najpopularniji bend u istoriji Heavy Metala.A sto se

tice njihove "prodaje" to su ih bili optuzivali i 86' ka da je izdat Master

i Cliff(RIP) je jednostavno rekao "Jebe mi se za to sto nas optuzuju da smo se prodali radicemo ono sto mi volimo "

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ma,ja bih i oca i majku prodala,samo da znam kome...I gde :roll:

 

A sto se same teme tiche,mislim da ce se ovde prichati o svemu i svachemu,i da ne treba bukvalno shvatiti ono 'final chapter'...

 

Usput,bas sam htela da vas pitam,jel` neko video onaj video snimak sa metallica.com,u delu 'Jump in the Studio'???prvo mi odgovorite,na ovo pitanjce,pa ce da usledi ostatak 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh...Pa znas kako,ja sam pokusala da ga odgledam,ali mi je delimichno poslo za rukom.(chitaj dalje da bi ti bilo jasno... biggrin.gifa: )...Dakle,pokusala sam da odgledam uz pomoc real player-a,ali se slika mnoogooo lose krece,i,uopste,slabo se vidi.Sve je mutno.A ni zvuk nije Bog-zna-kakav kvalitet...Ali uz pomoc windows media player-a,zvuk je FENOMENALAN,ali slike nigde nema!Ne kontam u chemu je fazon...Samo sam na pocetku umirala od smeha - Scena: Larz i Jaymz u kadru,Jaymz drzi danjir,i jede neke kobasice(hot dog,shta ja znam),i komentarise kako su od prekjuce,i da su pozelenele.A Larz ga tu nesto zajebava sto jede to djubre,pa Jaymz kaze nesto u stilu:"Pa nema veze,i to je prirodno..." smile.gif Ludak :mrgreen:.

Sve u svemu,ima zajebancije,super je fazon,i josh samo kad bih mogla da odgledam video poshteno,i da vidim neshto...

 

Ko hoce da vidi o cemu se radi,neka skokne na www.metallica.com ,pa onda "Enter metallica.com" pa onda u dnu imate baner Jump in the Studio...I na to kliknete,i samo ce vam se kasti od tada pa nadalje...Misim da sam bila nikad-jasnija. biggrin.gifa:

 

...Tamo ima forum,chat(gde ponekad momci svrate(uglavnom Larz)),fotografije,dnevnik(beleske o toku rada u studiu),i....MA DODJAVOLA!!!!!!!IDITE I VIDITE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno ne znam sta je sa pojedincima na ovom forumu - il' su slijepi, il' ne umiju da citaju, il' im noge smrde! Uopste mi niste jasni!

 

Znate li vi sta znaci pojam "uzor"??? (Ocigledno ne...) Clanovi jedne grupe mogu da obozavaju muziku druge, ali da ne nemaju ni jedan elemenat (muzike) doticnog bend i prema tome oni njima ne mogu biti uzori! Malo to da rascivijate... Pogledajte Helloween: njima su jedan od glavnih uzora Maideni i mozete da osjetite Maiden-filing na svakom koraku...

 

Wlado, ja sam rekao da meni prva cetiri albuma nisu nista posebno, a isto sam rekao i Phantom Lord-u da necu da kazem da oni nisu dobri (jer istina je da jesu, al' jebes subjektivnost! :mrgreen: ). Evo cak sam i kupio "...And Justice For All" i "Master Of Puppets". Bili su po 1 euro i rekoh sebi: "Zasto da ne - da prosirim kolekciju!"

 

 

P.S. Za Blondie: Da je Aerosmith bio uzor Megadethu - Megadeth ne bi bio odlicna grupa (vec shit)! biggrin.gifa: :mrgreen:biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

P.S. Za Blondie: Da je Aerosmith bio uzor Megadethu - Megadeth ne bi bio odlicna grupa (vec shit)! biggrin.gifa: :mrgreen:biggrin.gifa:

 

 

Mustain je izjavio da je slusao mnogo, uzasno mnogo bendova medju kojima su bili Aerosmith, a nije rekao da je slusao SAMO Aerosmith. Za sve one koje je nabrojao (a koje mene mrzi da nabrajam) je rekao da su mu bili uzori, idoli. Ne samo u momentima stvaranja pjesama vec uopste... Svidjala mu se njihova muzika ali i njihov stav, nacin razmisljanja, nacin ophodjenja medijima, publikom, nastupi, bla bla bla... Isto to vazi i za Alice Coopera, Guns `n` Roses...

Jesi stariji ali jos nisi pametniji. I dalje stvari shvatas prilicno usko i bukvalno.

I Megadeth jeste odlicna grupa koja je i pored svih tih uzora, velikih bendova ipak izgradila svoj stav, svoju muziku. A to je ono sto svaki bend cini velikim - originalnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

P.S. Za Blondie: Da je Aerosmith bio uzor Megadethu - Megadeth ne bi bio odlicna grupa (vec shit)!  :da:  :mrgreen:  :da:

 

 

Mustain je izjavio da je slusao mnogo, uzasno mnogo bendova medju kojima su bili Aerosmith, a nije rekao da je slusao SAMO Aerosmith. Za sve one koje je nabrojao (a koje mene mrzi da nabrajam) je rekao da su mu bili uzori, idoli. Ne samo u momentima stvaranja pjesama vec uopste... Svidjala mu se njihova muzika ali i njihov stav, nacin razmisljanja, nacin ophodjenja medijima, publikom, nastupi, bla bla bla... Isto to vazi i za Alice Coopera, Guns `n` Roses...

Jesi stariji ali jos nisi pametniji. I dalje stvari shvatas prilicno usko i bukvalno.

I Megadeth jeste odlicna grupa koja je i pored svih tih uzora, velikih bendova ipak izgradila svoj stav, svoju muziku. A to je ono sto svaki bend cini velikim - originalnost.

 

Pa, Blondie, ti upravo dolazis na moju pricu. Mustain znaci da voli mnogo bendova ali da mu svi nisu uzori. Moras da znas sta znaci rijec uzor. Il ne znas il' si samo tvrdoglava pa se pravis da to ne znas.

 

Ja shvatam usko i bukvalno? Blah! Ja samo znam znacenje rijeci uzor. Ovdje pricamo o muzickim uzorima. Ti treba da kazes da je ih je on volio. Kad kazes da je neko nekom uzor to se sasvim drugacije tumaci! biggrin.gifa:

 

 

P.S. Naravno da se cijeni originalnost, ali bend treba da posjeduje i elemente "zaostavstine". biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec spomenuste uzore onda ispada da su Larzu uzori Oasis!?

Zamislite Tallicu za Oasis zvukom :mrgreen:

 

A uzgred Jason je napustio EchoBrain. Da li to znaci... ?

Ne znaci, rekao je da bi samo svirao ponovo sa "njima" kad bi ga Jaymz nazvao i zamolio... A to ce biti nikad :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi bilo najbolje da se otvore zasebni forumi Metallica i Iron Maiden,to su dva najpopularnija i najveca metal benda,tako da oni koji ne vole Metallicu ne bi dolazili na taj forum i obrnuto,time bi sprecili pojavljivanje Metallice na drugim forumima.

 

Slazem se apsolutno i potpno, zato sto su to stvarno pravi giganti (mogu svo da se dure koliko hoce). Kada kazete nekom da skusate metal, on ce vas prvo pitati da li slusate Metallicu i Maidene, a ne CoF, Emperor ili Saxon (sve odlicni bendovi!!!!)

 

Imam ortaka koji slusa techno, i koji suplja mp3, a kad sam ga pitao sta ima od metala rekao je Met i Maiden!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...