Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

@AGGRESSOR55 - Druze, ajde mi daj JAKE argumente zasto mislis da je St Anger dobar album da se ne ganjamo vise ovako! Ja sam gore objasnila zasto mislim da je los + dodaj tome sve komentare kolega vezane za zvuk, solaze itd. Nemoj mi samo reci da je to stvar ukusa jer svi mi hvala bogu imamo usi i ovde pre svega raspravljamo o kvalitetu albuma... icon_da.gif

Cale...cale...posle cu te ja bijem cale..... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bah, jednostavno album mi se svidja. Ima jake pesme i znam da je neka druga grupa snimila taj album, ne bi vi pljuvali po njemu. OK, nije perfektan ali i nije losh koliko vi ''muzicki potkovani'' pricate. Album ima cak i thrash momenata i to je + zar ne? A i svidja mi se sto je razlicit jer je fora menjati stil, mislim dosadno je 20 godina svirati isto. U odnosu na ono sta su mogli da urade, album je izvanredan. Kao sto Gera vec rece, album je veoma agresivan. Sad ne znam sta vi hocete. Oni nikad vise nece moci da snime RTL ili KEA. Samim pokusajem da to urade bi se sjebali i pokazali da nisu vise za thrash metal. Dakle, onaj Load, Re/Load stil im lezi a ni St.Anger im nije los. Verovatno ce snimiti jos jedan ovakav album i tada ce ljudi da se naviknu na taj stil i nece pljuvati po njima

 

 

 

@srnde: jebem ti majku

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa poslusaj i videces da oni i u st.angeru imaju tih load momenata, ali znas koji je problem sa tim albumom? on je napravljen na silu! bukvalno je ispljunut! znam da ce sad mladja da kaze da su ga dugo radili, ali poenta je da oni nisu mnogo marili o koncepciji pesama! svaka pesma pocninje na jedan a zavrsava se na drugi nacin, a u medjuvremnu promeni jos 50 nebitnih i po mom ukusu, a i po tome sto su ranije radili, bednih riffova, kojima tu uopste nije mesto! sto se tice one agresije na albumu, meni se ona realno ne svidja jer je prikazana preko lupanja u kante gosn larsa, a sve je to moglo na neki drugi nacin da se upakuje! album je skroz sirov, i realno, uradili su ono sto su hteli, napavili su sirov, garazni album, iako se sure od milijardi koje imaju! samo kad ti sa extra opremom hoces da napravis garazu, to bas i ne funkcionise najbolje! poente svega je da im ideja polako ponestaje, sto je i normalno posle dvadeset i nesto godina sviranja, zato bi im savetovao da se povuku sada, dok je jos vreme, i dok mogu, a ne k'o predrag mijatovic sa 70 godina, kad svi vec zaborave sve pozitivno sto su uradili, i pamte samo one pehove iz sadasnjosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

i jos nesto, ne kazem da su na st.angeru sve lose pesme, i svi losi riffovi! kao kompletne pesme bih izdvojio UNNAMED FEELING, SWEAT AMBER, ST.ANGER i FRANTIC, a dobre riffove bi izdvojio u INVISIBLE KID, jedan u PURIFY, SOME KIND OF MONSTER verzija sa spota je extra (znaci kad se izbaci onaj smor deo), i tako... sve u svemu prosek na svetskoj sceni, a ispod proseka za metallicu, definitivno! pivopije.gif

Edited by Jaymz Doofy Neegroothin

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se ispravim, nije prosek za svetsku metal scenu, nego onu MTV scenu, na kojoj se oni pojavljuju, uz bendove kao LIMP BIZKIT, KORN, BLINK xxx (ne znam koja su tri broja), SYSTEM OF A DOWN, AVRIL LAVIGNE, i slicne spodobe...

Edited by Jaymz Doofy Neegroothin

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se ispravim, nije prosek za svetsku metal scenu, nego onu MTV scenu, na kojoj se oni pojavljuju, uz bendove kao LIMP BIZKIT, KORN, BLINK xxx (ne znam koja su tri broja), SYSTEM OF A DOWN, AVRIL LAVIGNE, i slicne spodobe...

blink 182..e to je thrash metal. icon_cool.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i jos nesto, ne kazem da su na st.angeru sve lose pesme, i svi losi riffovi! kao kompletne pesme bih izdvojio UNNAMED FEELING, SWEAT AMBER, ST.ANGER i FRANTIC, a dobre riffove bi izdvojio u INVISIBLE KID, jedan u PURIFY, SOME KIND OF MONSTER verzija sa spota je extra (znaci kad se izbaci onaj smor deo), i tako... sve u svemu prosek na svetskoj sceni, a ispod proseka za metallicu, definitivno! pivopije.gif

Eh, ukusi su bas razliciti... po meni jedine dve pesme koja bi mi recimo usle u 50 Metallica best of jesu All Within My Hands, Dirty Window i eventualno Invisible Kid zbog pomenutih rifova! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...