Jump to content

2010.03.20. *Beogradska arena,Beograd* Rammstein


LazaGNR

Recommended Posts

Bio sam malopre ispred Arene, iako ne idem na koncert, da bih obavio neku transakciju. I mogu reći da sam se prilično iznenadio odzivom metal publike za ovaj koncert. Mislio sam, ono, Rammstein je bend koji privlači sve i svakoga, na njemu će najmanje metalaca biti, međutim povlačim reč nakon onoga što sam video. Zapravo, malo koga sam video, a da ne izgleda kao metalac i zapitao se - gde su ti ljudi na drugim koncertima? Neki značajni metal bendovi skupe po 200-300 ljudi, drugi se i ne održe zbog slabog interesovanja, što natera čoveka na pomisao da kod nas i nema dovoljno metal publike. Međutim, večeras sam video da ih definitivno ima, ali se ponašaju kao i sva ostala publika - idu tamo gde je u najavi spektakl, dok za neka manje-više underground dešavanja uglavnom nisu zainteresovani.

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da, bilo je jako puno ljudi iz tih zemalja. No, ima sasvim dovoljno i naših, mnogo više nego što obično dolaze na koncerte. I to poklonici raznih metal žanrova, zaprepastio sam se kad sam video i neke matorce što sam išao s njima na Saxon, mislio sam da oni samo oldschool bendove slušaju. Imao sam utisak da sam jedini beogradski metalac koji ne ide na Rammstein.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam, ono, Rammstein je bend koji privlači sve i svakoga, na njemu će najmanje metalaca biti, međutim povlačim reč nakon onoga što sam video. Zapravo, malo koga sam video, a da ne izgleda kao metalac i zapitao se - gde su ti ljudi na drugim koncertima?

 

Pa, izgleda da je pravo vreme da počneš da praviš razliku između metalaca i ljudi koji slušaju metal.

  • Upvote 5
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ulozis milion u hidrauliku, vatre, dimove, munje i gromove, zasto ne ulozis 500 evra u video bim?

 

Rammstein naravno nije naci bend. Organizator koncerta se zove Marcel Avram, ocigledno jevrejin, pa ne znam sta se cigani i crnchuge bune oko stvari koje ne razumeju.

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ulozis milion u hidrauliku, vatre, dimove, munje i gromove, zasto ne ulozis 500 evra u video bim?

 

Rammstein naravno nije naci bend. Organizator koncerta se zove Marcel Avram, ocigledno jevrejin, pa ne znam sta se cigani i crnchuge bune oko stvari koje ne razumeju.

Ma zahebavam se bre,nisam nista mislio ozbiljno kao 99% stvari na ovom forumu sto pisem,opustneo kompa.

 

Nisam bio prosto mi nije bilo sudjeno usled lose finansijske situacije.

 

Znaci rasturili sto se tice scenskog nastupa,a sto se tice muzike kakvi su utisci i koja je bila setlista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da pravim, nego ne kapiram kakve to veze ima s ovim slučajem? Da ima, stvari bi bile upravo suprotne od onoga što sam konstatovao.

 

Ti misliš na činjenicu da ne izgledaju svi ljudi koji slušaju metal kao metalci, i to je tačno. Ali ja sam konkretno sad hteo da kažem da ne slušaju metal svi ljudi koji izgledaju kao metalci ;)

 

Uh, koja lingvistička poslastica od rečenice.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti misliš na činjenicu da ne izgledaju svi ljudi koji slušaju metal kao metalci, i to je tačno. Ali ja sam konkretno sad hteo da kažem da ne slušaju metal svi ljudi koji izgledaju kao metalci ;)

 

Uh, koja lingvistička poslastica od rečenice.

 

Pa dobro, onda ćemo tom logikom doći do zaključka da je na Rammstein-u bilo puno cura koje inače nisu gotičarke, ali su se specijalno za ovu priliku obukle i našminkale tako da ispadnu veće gotičarke od samih gotičarki. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu kakav koncert, chak je i satnica isposhtovana shto je retkost kod nas, combicrist onako nisu loshi za predgrupu pogotovo shto je bubnjar podelio jedno sto palica :smile:, ali zato je rammstein napravio ludnicu u areni, najzivlje je bilo na du hast i tokom moje omiljene ich will :rockdevil:.

 

Pohvale za gsp i 74-ku kojoj je posle jedne stanice pukla guma zbog gomile koja je nekako stala u nju, lepo su mi ulepshali povratak i uchinili veche josh zanimljivijim. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

odličan konert, na stranu izbora pesama.

ne znam da li je penjanje na binu tokom "benzin" bilo iscenirano ili ne, ali kapa dole lindemann-u što je uljeza malo pripalio :haha:

savršenstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odličan konert, na stranu izbora pesama.

ne znam da li je penjanje na binu tokom "benzin" bilo iscenirano ili ne, ali kapa dole lindemann-u što je uljeza malo pripalio :haha:

savršenstvo.

 

Ma da to je deo nastupa, ima snimci i sa drugih koncerata. Pena je bila najbolja. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, onda ćemo tom logikom doći do zaključka da je na Rammstein-u bilo puno cura koje inače nisu gotičarke, ali su se specijalno za ovu priliku obukle i našminkale tako da ispadnu veće gotičarke od samih gotičarki. :bigblue:

 

To zapravo jeste tacno. Sam ih znam nekoliko koje su samo zbog Ramstajna kupile sasvim novu odecu i sminku. Strasno...

 

Nisam bio, nisam neki fan, jedino mi zao sto samo mogu da pretpostavim kakva je ludnica bila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon onog filinga "bilo nas 50 ali smo pevali kao da nas je 60" (©Progressiver) sa Circle II Circle, AC/DC mi je bio ono, tjah... s obzirom da ma sličan filing još drži sa Stratovariusa, Paradise Losta i Gamma Raya, neću mnogo žaliti za propuštanjem ovog spektakla, doduše jedva čekam da vidim snimak. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fan sam Rammstein-a, od malena, bas malena.

Lozio sam se, snimao koncerte, spotove,

drkao na live aus berlin.....

ovo je jeb..o najbolja stvar koja mi se desila u zivotu.

Nemam reci. ni nadao se nisam da su tOOOliko dobri uzivo.

ta scenografija, te emocije, taj nastup.

stigao sam kuci i ne znam sta da radim sa sobom.

ne mogu da verujem........to je sve jednostavno veliko.

Svaki plamen da osetis na licu, pa cak i ona jebena pena glupa.....

bio sam kod prvog reda...i to je to....najbolji koncert ikada....

Jebo te, sada mi Slipknot na kome sam takodje bio u prvom redu deluje kao:" Uzela deca da se igraju metala i cirkusa".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...