Jump to content

2010.03.20. *Beogradska arena,Beograd* Rammstein


LazaGNR

Recommended Posts

Ljudi, ja se izvinjavam ako je već bilo priče o tome, ali, da li je neko izvalio koja je priča sa navodnim after-partijem?

 

Nekoliko ljudi mi reče da će te deliti karte po fan pitu te da će ramštajnovci birati iz fan pita te... jel neko to ispratio i jel se to odigralo?

 

Drugarice mog druga su bile izabrane za after. O daljem info-u nemam pojma :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došao sam tačno kad je Combichrist počeo svoj nastup, ovo mi je bio drugi put da ih slusam pošto sam ih slusao prosle godine u Domu Omladine i opet nisam bio nesto ultra odusevljen mada su mi mozda bili sad malo bolji. Set lista je bila onako ne bas pesme koje volim ali dobar opet izbor za nastup pred Rammstein. Mislim da je najbolje zvučala Scarred sa novog albuma stvarno odlicna stvar. Cini mi se da im zvuk postaje sve vise metaliziran a sve manje elektronike ali dobro to je izgleda smer u kom ce se kretati u buducnosti. Posle je usledilo pola sata pauze i tacno u minut do 9 pocinje nastup Rammsteina na stvarno spektakularan nacin sa razbijanjem veštackog zida odakle oni izlaze i kreće pesma sa novog albuma Rammlied, stavrno odlican izbor za pocetak koncerta po meni mozda i najbolja stvar na novom albumu prava Rammsteinovska. Sledeće dve pesme su opet bile sa novog albuma Buckstabil i Weidmanns heil, to je po meni možda i najveći minus čertu dosta pesama sa novog albuma čini mi se da su svirali cak 9 od 11 pesama sto je stvarno mnogo, razumem da je promocija novog albuma ali pošto su po prvi put kod nas mogli su da ubace malo više starih stvari. Zatim je usledila Keine Lust koja je stvarno super zvučala a i masa je super na nju reagovala, a zatim je usledio za mene highlight koncerta Weisses Fleisch znaci totalno sam odlepio, i dalje i uvek ću tvrditi da je prvi album Herzleid najbolji, iskreno iznenadio sam se da će uopste nešto sa njega svirati i to jos meni mozda omiljenu pesmu, onda je došao na red i Feuer Frei koji mi je delovao nekako smesno naspram Weisses Fleischa nikad nisam nesto gotivio tu pesmu. Posle su opet došle na red pesme sa novog albuma i onda opet za mene veliko odusevljenje Du Riechst So Gut stvarno su je fenomenalno odsvirali, zatim je usledila Benzin koju su nekako zbrzali ali najace mi je bilo kad je Till zapalio onog lika statistu bogami goreo je jedno 20 sekundi stvarno je sve to do detalja izvežbano. Onda je usledila meni mozda omiljena stvar sa Muttera Links 234 stvar puna energije i odlično je zvučala a onda je usledila i mozda najpoznatija stvar Du Hast mislim da su ljudi najviše na nju odreagovali sto se dalo i očekivati. Zvanični deo nastupa završavaju sa po meni mnogo glupom pesmom Pussy ali primetio sam da ju je publika odlično primila, jedino je bio zanimljiv scenski nastup kada se Till popeo na top koji je pucao penu a posle i neke papirice cini mi se. Usledilo je jedno 10 minuta pauze i onda je usledio prvi bis Sonne, Haifisch sa novog albuma koja mi se uopšte ne dopada i Ich Will. Haifisch i Ich Will su odsvirane sa članovima Combichrista a pevac Combichrista Andy La Plegua je uskočio u gumeni camac koji je nosila masa i negde na sredini arene je pokazao Srpsku zastavu, mislim da su likovi iz Combichrista bas uzivali na koncertu. Rammstein je izašao i na drugi poslednji bis i izveli su Engel koja je po meni pravi izbor za zavrsetak koncerta, Engel je stvarno odlično zvucala i bas je probudila neke emocije u meni.

 

Što se tiče stvari koje su mi smetale i zbog kojih nisam 100% zadovoljan to su: previše pesama sa novog albuma koje jesu dobro zvučale ali opet hteo sam da čujem neke pesme uz koje sam odrastao recimo Sehnsucht, Spiel mit Mir, Rammstein, Mein Herz Brennt, Bestrafe Mich a i recimo i neke novije stvari kao sto su Mein Teil, Moskau, Reise Reise, Ohne Dich ali sta da se radi.

Veliki plus za efekte i binu koji su stvarno bili fenomenalni ali iskren da budem Rammstein sto su stariji sve vise značaja daju tim efektima a manje muzici a meni je muzika na prvom mestu, recimo nervirale su me one stvari kad se Till i Lorenz biju i kad ga baci u onu staru kadu pa posle tu ubaci eksploziv stvarno ko neka cirkuska predstava.

Treća stvar koju sam primetio je da je Tillu u par navrata malo pukao glas ali dobro to je i razumljivo posto im je ovo bio poslednji koncert na turneji, svaka njima cast sto sa skoro 50 godina uspevaju da pruze onoliko energije na sceni.

Ozvučenje je stvarno bilo ok, jedno od boljih sto se tice Arene, posto na poslednjih par dogadjanja koje sam posetio u Areni ozvučenje je bilo lose.

I da imam osecaj da se uopšte nisam prevario što sam uzeo tribine, dole je baš bila guzva i osećam da ljudi dosta toga nisu uspeli da vide.

 

Sve u svemu drago mi je što sam konačno video i cuo bend koji slusam jos od 7 razreda osnovne škole ali iskren da budem mnogo bi bio srecniji da se to desilo još pre 5-6 godina.

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je samo rammstein pesma falila, ostalo je bilo do jaja, scenski nikada nisam video veci spektakl, ono je bruka

bilo je pakleno na parteru, noge, bubrezi sve je otislo, samo je glava ostala citava...tako je kad te drug baci u sutke sa nacistima :)

 

 

inace ovo svrsavanje od gore je brutalno perverzno, posle tog nastupa su uhapsili obojicu (ledemana i doctora) i strpali u zatvor zbog explicitnih scena na javnom mestu(samo na jednu noc)...ludaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvarno fenomenalan koncert,najjace je bilo kad su poceli weisses fleisch,kako sam ja tu odlijepio,a onda posle du hast,kako su je odsvirali svi u transu! jedino mi je zao sto nisu mutter svirali ali zato na kraj engel i ona njegova krila,sto se tice efekata i ostalih stvari tu nema dileme ,ili onaj gumeni camac i srpska zastava :pivopije:

e da nisam mogao bas sve da vidim pa sam morao da se malo pomucim da vidim dosta toga,ali mnogo likova bilo koji su bili visoki :mad:

 

koncert vrijedi svaku paru i da je 100 eura platio bih i toliko jer vrijedi,jos jedanom svaka njima cast na svemu i na organizaciji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sledeci put nikad u parter, tribine ftw.

 

ja sam se prvo ziva pojela sto nisam nabavial blagovremeno kartu za fan pit, nego za sektor 204 (pored krause-ta), ali mi je tokom koncerta bilo drago da ne moram da se bavim time da mlatim i gazim ljude oko sebe, tako da se tu moram sloziti.

dobar je stos i to sto se sa tribina gde sam bila videlo koliko ljudi je angazovano u celom procesu. imaju verovatno firmu "rammstein koncerti" doo sa 100 zaposlenih :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

preterase sa novim albumom, al to se znalo odavno... rammstein stvar mi je bas falila, sto se takodje znalo da nece biti. ta stvar je prva koju sam cuo od njih u lost highway, ne moze nikako da mi dosadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde batalite više priče o koncertu. želimo da čujemo nekog sa aftera partija...i eventualno da nam kaže jel bilo orgijanja :haha:

 

lindemann in 47 godina... prostata, trcanje u klonju svakih 8 sekundi i to... :haha:

lupetam, sve bih mu zelje ispunila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjača fora je što su ljudi zabranili fotografima da slike objavljuju na internetu. Pointless.

Edited by Sha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...