Jump to content

Vampiri, čentavri


Recommended Posts

Ja sam vec otvorio temu o Savi ali ako moderatori misle da je nepotrebna neka prebace moj post ovde.

 

btw.ima jos mnogo tih cudnih stvorenja kao sto je Jeti na primer,neka krilata stvorenja,kao i cudoviste iz Loh Nesa pa je mozda bolje da vampiri dobiju posebnu temu:haha:

Edited by Old School Bastard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to crno dete nikakvo misterizono stvorenje

Mislim da ste tu malo pobrkali-to dete u pripoveci Milovana Glisica prestavlja personifikaciju,da tako kazem krajnji zbir losih stvari koje se Radanu desavaju-secate se one scene kada mu kaze dete "Ja sam David Uzlovic" dakle naziva sebe po liku koji je najvise nesrece naneo Radanu u prici etc etc :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo zivuljka je pronadjena u okolini zenice u BiH..veterinari su analizom utvrdili da se kao radi o oguljenoj lisici??

Ali gde joj je njuska?Lisice imaju izduzenu njusku a lobanja ovde podseca na neku macku pre nego na lisicu,cini mi se da je i vrat malo deblji nego kod lisice?

 

ZENICA_CHUPACAB-2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je!

Nedostatak hemoglobina u krvi je uzrok vampirske bolesi. Inace ta bolest se javlja nep[osredno posle rodjenja i izleciva je tek po pubertetu. Dotle mogu samo da se tretiraju simptomi naravno terapijom.

Postoje i frikovi koji su umislili da su vampiri. Naravno oni svi na kraju zaglave ludnicu jer u odredjenom periodu njihovo uverenje ih navede da ubiju.

Inace, Srpska rec za vampira je UPIR. Po nekim Srpskim verovanjima, upir je covek koji nije okajao grehe pre svoje smrti, pa nema mira, vec progoni ljude ne samo koji su mu nesto zgresili, vec sve ljude koje su za zivota poznavali. Takodje imaju i obicaj da se vracaju na njima poznata mesta pa da nastavljaju da rade sta su za zivota radili, kako bi zavrsili zapoceto.

Takodje se veruje da su upiri napravljevi iskljucivo od koze i krvi, pa se zato veruje da se plase glogovog koca. Tacnije nije bitno jeli to kolac, noz ili parce stakla, veruje se da ako se upir posece barem malo, da ce sva krv da istece iz njega.

Tako se verovalo da je i Vlad Tepes III, tacnije grof Drakula bio vampir, jer je pio ljudsku krv.

Tacna prica je da jeste pio ljudsku krv, ali Tursku, i to pred samim Turcima da bi ih zaplasio. Nikakve misterije tu nema. Inace su ga jos zvali Vlad nabijac, jer je Turke nabijao na kolac da bi im vracao milo za drago. Vlad se inace u vise navrata borio rame uz rame sa crnim Djordjem protiv Turaka. Ubio ga je rodjeni brat inace poturica tako sto mu je zabio noz u ledja i to sve zbog prestola.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis na ono iz "Glave secera"?

 

http://www.youtube.com/watch?v=P2ModvPim5c

 

Uuuuu... sećam se ovoga. :bigblue:

Zapravo, jedina scena koju sam zapamtio iz filma. Gledao sam ga negde početkom 90-ih... 4-5 razred sam bio. Jezivo... crno dete... kakva boleštija jbt.

 

Nastavite samo sa temom, meni isto ekstra da čitam o ovakvim stvarima. :da:

 

Ona živuljka u prvom postu super izgleda za neki RPG gde ideš mačem i kolješ te male nakaze. Ne deluje mi kao da je umontirano, a opet mi neverovatno da poverujem da onako nešto postoji.

Mada... jednom sam gledao na discovery (valjda) kad su išli podmornicama kilometrima pod vodom... kakve boleštine tamo mogu da se nađu... ova slika sa početka teme je ništa naspram tih riba.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam bio klinac deda mi je citao "Vukove zapise" i od svih tekstova meni je ovaj bio omiljeni:

 

Vukodlak se zove čovjek u koga (po pripovijetkama narodnijem) poslije smrti 40 dana uđe nekakav đavolski duh i oživi ga (povampiri se). Po tom vukodlak izlazi noću iz groba i davi ljude po kućama i pije krv njihovu. Pošten se čovjek ne može povampiriti, već ako da preko njega mrtva preleti kakva tica, ili drugo kakvo živinče prijeđe; za to svagda čuvaju mrca da preko njega što ne prijeđe. Vukodlaci se najviše pojavljuju zimi (od Božića pa tamo dao Spasova dne). Kako počnu ljudi mnogo umirati po selu, onda počnu govoriti da je vukodlak u groblju ( gdjekoji počnu kazivati da su ga gdje noću vidjeli s pokrovom na ramenu), i stanu pogađati ko se povampirio. Kašto uzmu vrana ždrijepca bez biljege, pa ga odvedu na groblje i prevode preko grobova u kojima se boje da nije vukodlak.; jer kažu da takovi ždrijebac ne će, niti smije, prijeći preko vukodlaka. Ako se o kom uvjere i dogodi se da ga iskopavaju, onda se skupe svi seljaci s glogovijem koljem (jer se on samo glogova koca boji): za to govore kad ga spomenu u kući: „na put mu broć i glogovo trnje“ – jer su i brotnjaci pokriveni glogovim trnjem ), pa raskopaju grob, i ako u njemu nađu čovjeka da se nije raspao, a oni ga izbodu onijem koljem, pa ga bace na vatru te izgori. Kažu da takovoga vukodlaka nađu u grobu i on se ugojio, naduo i pocrvenjeo od ljudske krvi („crven kao vampir“). Vukodlak dolazi kašto i svojoj ženi (a osobito ako mu je lijepa i mlada) te spava s njome, i kažu da ono dijete nema kostiju koje se rodi s vukodlakom. A u vrijeme gladi često ga priviđaju oko vodenica, oko ambara žitnijeh i oko čardaka i koševa kukuruznijeh. Kažu da sve ide sa svojijem pokrovom preko ramena. On se može provući i kroz najmanju rupicu, za to ne pomaže od njega vrata zatvorati kao ni od vještica.

 

Blacker od malih nogu. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam cula price o nekom vampiru iz nekog sela oko 40etak km od mog mesta. Ali ne u fazonu da proganja ljude, vec da prosto zivi posle smrti, Bog te pita sto. Ali, mislim da njie nemoguce da su se ljudi samo tesko istripovali i da covek uopste nije bio mrtav vec u nekom stanju kao i oni silni ljudi sa Haitija(ili tako neceg, zaborarila sam odakle su...) za koje se mislilo da su zivi mrtvaci-zombiji. Usled nekih droga ljudi zapadnu u neko stanje, pa deluju mrtvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi samo da ne bude ko u filmovima.. svi ismevate babu, a ispostavi se da je govorila istinu. :D

 

Ja duboko verujem da je Boris Tadić vampir.

Nikada ga nisam video na suncu. Beo je. Govori linearno, bez emocija, kao robot (ko Švarci u Terminatoru), dakle - nema dušu.

Onaj ruski predsednik Jelcinj je isto bio vampir. Mora da ga je Putin dokrajčio glogovim kocem.

 

P.S. Pre nego što neko prikenja... ne... ne želim da govorim o politici... samo o vampirima. :da:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad si me podsetio na tekst iz CKM-a: "Kako upokojiti vampira", i na kraju kaze:

 

Malo ćemo ti pomoći u lovu na vampire. Sumnjamo da je vođa svih vampira sa ex-YU prostora Zvonko Bogdan. Razmisli malo. On se samo kasno noću pojavljuje na TV-u, ima kočije i crne konje, živi u malom zamku sa imanjem na selu, nosi marame oko vrata i košulje sa velikim i podignutim kragnama a često i plašt... Oprez!

 

:haha: :haha: :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam cula price o nekom vampiru iz nekog sela oko 40etak km od mog mesta. Ali ne u fazonu da proganja ljude, vec da prosto zivi posle smrti, Bog te pita sto. Ali, mislim da njie nemoguce da su se ljudi samo tesko istripovali i da covek uopste nije bio mrtav vec u nekom stanju kao i oni silni ljudi sa Haitija(ili tako neceg, zaborarila sam odakle su...) za koje se mislilo da su zivi mrtvaci-zombiji. Usled nekih droga ljudi zapadnu u neko stanje, pa deluju mrtvi.

 

A iz kog si mesta posto se stalno pozivas na njega? Juzna ili Istocna, posto su tamo najbogatiji tim pricama, pretpostavljam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj film Bathory, više volim tu verziju priče.

Gledala sam samo trailer... ne svidja mi se kako su "ulepsali" citavu pricu u filmu... doduse nisam odgledala film, pa i ne mogu potpuno da ocenim, ali...

 

 

Ona je bila luda i okrutna... cak i kada je bila bolesna zelela je da muci, pa su joj dovodili devojke da im grize grudi i vrat dok je lezala, a kad je bicevala nije im bicevala ledja, vec prednji deo, da bi mogla da im gleda lica u bolu... polivala je hladnom vodom nage devojke i ostavljala ih na snegu i ledu da se smrznu, da ne spomijem njene krvave kupke... prvo je pila krv iz zlatnh casa, pa je presla direktno na telo ... odgovorna je za smrt izmedju 600 i 2000 devojaka... uzrok svemu tome je bilo njeno detinjstvo, a i njen zivot u potpunosti... kao mala gledala je kako zivog coveka usivaju u stomak magarca (inace porodice Batori Drakula su povezane) ... udala se sa 15 godina, i otisla da zivi u zamak muza koji se nalazio duboko u planinama,  a znate kako su ti zamci bili depresivni... itd.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A iz kog si mesta posto se stalno pozivas na njega? Juzna ili Istocna, posto su tamo najbogatiji tim pricama, pretpostavljam icon_wink.gif

 

Iz Kuceva, to ti je izmedju Majdanpeka i Pozarevca. Sever Istocne Srbije, poznat po vlaskoj magiji i tako tim stvarima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Cupakabra

 

Radi se o legendarnom stvorenju koje ispija krv kokoskama iz kokosinjaca obliznjih indijanskih sela.2002 je senator Cilea zatrazio zvanicni izvestaj vladinih tajnih sluzbi od guvernera jedne meksicke pokrajine o ovom slucaju.

Stanovnici mesta Sedate 29 kokoski bez kapi krvi u sebi i sa dve rupe na vratu.postoje neke slike cupakabri ili onoga sto se pretpostavlja da je cupakabra ali ako jeste cemu onda toliko tajne oko toga zasto se jednostavno ne prizna njeno postojanje?

 

Juan Acuña Perira je jedini covek koji je preziveo napad cupakabri i on ih nazvao "krilati psi"

 

copy paste izvestaj sa galaksija.info..

 

 

 

 

Evo i jedne slike uz temu..ko moze da objasni cija je ovo glava..svaka mu cast :)

 

SAmericancreature.jpg

 

 

Ja sam ćuo da ćupakabra postoji i u srbiji.imaju dva zajebata primerka,zovu se Mitar Mirić i Mile Kitić.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...