Jump to content

Vampiri, čentavri


Recommended Posts

Ja sam o Sumskoj Majci prvo cula u osnovnoj skoli, devojcice su pricale o tome, njima su pricale mame i babe, mada i dosta ima muskaraca koji kazu da su je videli, ili nesto sto je bilo neobicno(svetlost ili pomeranje drveca...), pa bi pripisali njoj.

A od te mnjige sam imala bas istripovane nocne more.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Izgleda da sam ja kurate srece, ljudi nalaze dobre i sisate ribe u shumama i stalama, a ja azdaje u krevetu. Domorotkinje iz mog sela su sve sisate, ali ako je navatas i izvatas racunaj da ce sutra celo selo da te vitla motikama i vilama, tamo nema jebanja a da se ne ozenis, ode glava za cas. I kako god da okrenes bolje su ove azdaje, akrepi i aveti iz grada nego zdrave, rumene i sisate domorotkinje!

 

A sto se tice sumske majke, jebo joj ja sve po spisku, kad god zalutam u neku shumu sutra dobijem picajzle, sramota za takve majke koje ne sredjuju svoju shumu nego izgledaju kao cetnikova brada. UZAS! Slazem se da je shuma u sumske majke demonska rabota i sramota!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pradeda od mog ortaka je bio mlinar, a oni su rodom valjda iz Sjenice (tog kraja) nisam siguran, i kad je jednom otisao da melje zito (valjda rano ujutru, a bilo zimsko vreme pa se jos nije razdanilo) i nadjen je mrtav u ovom polozaju Jbg, nisam mogao da nadjem adekvatnu sliku, ali svi razumete u kakvom polozaju kao da se branio od necega...

Ili se jednostavno uplasio neceg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Pre par godina navodno je jednog decka i devojku koji su trcali jurio psoglav .. navodno postoje i svedoci tog dogadjaja a i policijski izvestaj... mada ja trcim tuda 6 puta nedeljno i nikad me nista nije pojurilo :D  Ja kad sam se raspitivao o tome svi mi kazu da se okanem te teme...A da ovde je pre par godina harao i zmijski Car ljudi koji su leti znjeli Psenicu pricaju da su ga vidjali .. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ume neko da mi objasni trip sa zmijama kuce-paziteljkama? Proslo leto smo bili kod ortaka na selo da pecemo rakiju. Elem, njegova baba koja zivi tamo nam je u startu rekla da pazimo jer ima neka sarka-zmija. Bakuta nam je rekla da je ne diramo jer je to kuce-paziteljka.

Sve je to lepo, ali u tri PM. Pet dana sam ziveo u paranoji od jebene zmije. Tako da ako neko ume da mi objasni ovaj poremeceni trip?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe, pametni su bili nashi stari. kakav pas, kakvi bakrachi, dovoljno je okachiti znak "chuvaj se zmija ujeda" i ne razmishljati o trespasserima. ne trebaju ni sigurnosne kamere. eto odakle. :lol:

Sve je to lepo, ali u tri PM. Pet dana sam ziveo u paranoji od jebene zmije. Tako da ako neko ume da mi objasni ovaj poremeceni trip?

o tome govorim. zmija-kucepaziteljka. :mrgreen::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Jel ume neko da mi objasni trip sa zmijama kuce-paziteljkama? Proslo leto smo bili kod ortaka na selo da pecemo rakiju. Elem, njegova baba koja zivi tamo nam je u startu rekla da pazimo jer ima neka sarka-zmija. Bakuta nam je rekla da je ne diramo jer je to kuce-paziteljka.

Sve je to lepo, ali u tri PM. Pet dana sam ziveo u paranoji od jebene zmije. Tako da ako neko ume da mi objasni ovaj poremeceni trip?

 

Pa, u nekim krajevima, veruje se da svaka kuca ima zmiju cuvarkucu. Veruje se da ona ne napada ukucane, niti im, pak, cuva kucu kao sto bi pas radio, vec samo "donosi" zdravlje, srecu, plodnu godinu...

U osnovnoj sam imala nekoliko ljudi u odeljenju koji su znali koja je njihova zmija cuvarkuca, i govorili su da ih zaista nikada nije napala.

Mada, nije mi poznato kakav je slucaj bio sa gostima...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...