Jump to content

Sunshine


Ајлин

Recommended Posts

Cuj nema nigde, mozes ga naci po ovim antikvarnim cd shop-ovima po Beogradu, ili na berzi (koja je sada u kuglashu i izgleda nece zadugo biti tamo) mozda cak i na buvljaku.

Secam se tog intervjua u kojem se ogradio od pesme, steta, mozda i ponajbolja pesma koju je Bane napisao, a ne Ramirez.

U pravu si u vezi tekstova, vidi se da fali Ramirez.

Meni je samo intrigantno da se Ramirez pojavljuje na novom albumu Van Gogh-a na jednoj ljubavnoj pesmi gde u duetu sa Djuletom peva...

 

 

Meni je bilo bljuvotno kad je uradio tekst za pesmu Alekse Jelića ''Jablan''...koji mu je to trebalo.

 

A to za Kokane...nisam znao, ali pitanje je koliko će mladeži da digne dupe da to potraži.

Šteta što ne izdaju DVD sa spotovima, ima ih dovoljno.

 

Čudi me da se spot za ''Mamino Zlato'' vrteo svega par puta na tv-u, u odnosu na ostale...kraj je najjači, kad se Ramirez šatro budi na nekoj klupi u tripu da ga je neka riba htela da rokne. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome treba disk pronaci ce ga, kako god ume i zna.

Predlozio sam im na facebook tu ideju, ali oni su odmah poceli sa kukanjem ko ce to ovde da izda, pa rekoh mozete vi sami da izdate ako vec ne mozete da nadjete izdavaca, posle se to prosirilo na zaljenje za studio koji kosta i koncerte i da ne daljim dalje sa tom pricom. Meni je zaista tuzno kada oni ne mogu kao 90tih da sakupe toliko ljudi, ali sta da se radi ili grcas i mucis se i nastavis dalje ili dignes ruke od svega...

Nisam znao za taj spot, znam da je ta pesma bila radio singl za Necu da se predam onomad, dok je Iza Horizonta bio prvi video singl, hah, ako je takav zavrsetak onda me i ne cudi pored onakvih lirika koje je pisao za Kurve, ne bi me zacudilo da je neka htela zaista da ga usmrti. :bigblue:

 

Elem evo i moje kolekcije benda sve na diskovima naravno, jedino mi fali Fight the devil, ali mi se nesto ne zuri da ga pazarim...

Sunshinediskografijanekompletira-1.jpg

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VuduNeleSnele, morate onda oktriti nasim Beogradskim toncima tu tajnu oko kvalitetnog zvuka. :mhihi:

 

Хех, ''Fight The Devil'' мене неодољиво подсећа на ову Biohazard стварчицу:

http://video.google.com/videoplay?docid=-5419580495052487994#

 

 

Meni je bilo bljuvotno kad je uradio tekst za pesmu Alekse Jelića ''Jablan''...koji mu je to trebalo.

 

A to za Kokane...nisam znao, ali pitanje je koliko će mladeži da digne dupe da to potraži.

Šteta što ne izdaju DVD sa spotovima, ima ih dovoljno.

 

Čudi me da se spot za ''Mamino Zlato'' vrteo svega par puta na tv-u, u odnosu na ostale...kraj je najjači, kad se Ramirez šatro budi na nekoj klupi u tripu da ga je neka riba htela da rokne. :haha:

 

То беше оно са Аном Штајдохар? Сјајан текст, генерално, веома добра поп песма.

Слажем се по питању ДВД-а, то би био пун погодак. А Саншајн никада није оскудевао са квалитетним спотовима, штавише, Иван Шијак је био права авангарда по питању израде истих. За ове наше просторе, наравно.

 

едит: Војвод, свака част на колекцији! :rockdevil:

Edited by Вуду ПопаЯa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lozi se Bane na Biohazard i dalje, ipak su oni uticali dosta na bend, a i Sunshine su im bili predgrupa.

Fight the devil je obrada od Iskaza (Pancevacki reper) u kojoj je gostovao Bane, samo sto je na Iskazovom albumu pesma u drugacijem aranzmanu.

Hvala, brale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome treba disk pronaci ce ga, kako god ume i zna.

Predlozio sam im na facebook tu ideju, ali oni su odmah poceli sa kukanjem ko ce to ovde da izda, pa rekoh mozete vi sami da izdate ako vec ne mozete da nadjete izdavaca, posle se to prosirilo na zaljenje za studio koji kosta i koncerte i da ne daljim dalje sa tom pricom. Meni je zaista tuzno kada oni ne mogu kao 90tih da sakupe toliko ljudi, ali sta da se radi ili grcas i mucis se i nastavis dalje ili dignes ruke od svega...

Nisam znao za taj spot, znam da je ta pesma bila radio singl za Necu da se predam onomad, dok je Iza Horizonta bio prvi video singl, hah, ako je takav zavrsetak onda me i ne cudi pored onakvih lirika koje je pisao za Kurve, ne bi me zacudilo da je neka htela zaista da ga usmrti. :bigblue:

 

Elem evo i moje kolekcije benda sve na diskovima naravno, jedino mi fali Fight the devil, ali mi se nesto ne zuri da ga pazarim...

Sunshinediskografijanekompletira-1.jpg

 

Fina kolekcija. :)

ja imam i fight the devil, a i izdanja na kasetama, stim što na kaseti sh.g.t.m, gde kao bonus ima i kokane, ima i neki instrumental koji nema na originalnom cd-izdanju.

 

Pre par godina, kad sam razgovarao sa Staćom, pitao sam ga da li ima nekih šansi da se okupi stara ekipa, lik mi je rekao da je bila neka priča 2003-2004-e u vezi toga, ali po njemu Bane je delovao neozbiljno, i ništa od toga nije ni bilo.

Ali čudi me da su oni tako pukli nakon ''...neću da se predam''. I onaj live album, toliko je ispoliran da u pojedinim trenucima stvarno izostaje onaj live šmek sunshine-a koji je imao na bini. A i publika, toliko je zvučala tiho, da je ono...zašto?

Komotno su mogli u nekoj većoj hali da snime ekstra snimak i da sve bude vrhunski. Proputovali su sito i rešeto gradovi, svirali od vukojebina do hale sportova, bili praktično broj 1 koncertni bend, i onda dobiješ totalno mlak live album.

 

I ono što Bane fura utrovački, koji će to čoveku od skoro 40 godina...?

 

Ne znam šta je sa spotom za ''Shabana'' je l' to privedeno kraju?

 

Evo jednog starijeg intervjua sa Banetom.

 

Najjače je u naslovu: sunchine :haha:

 

dscan0011.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vlladimir, vidis nisam znao da sh.g.t.m. kaseta sadzri bonus nepoznatu numeru, hm, mozda je i pazarim samo zbog toga. Super je sto to imas tako na tim formatima, najteze je pronaci njihova izdanja na plocama, ja sam jedino skoro imao prilike da vidim Sha Bilo i bila je papreno skupa.

Koliko je meni poznato iz price, Bane jeste postao neozbiljan jos tokom turneje Necu da se predam albuma, zato su 2001 uzeli da iskuliraju situaciju, i da vide sta ce dalje biti, mislim da je Bogi otputovao u London tada, Ramirez se posvetio porodici, Staca krenuo da se cima oko X-Centra i multimedia records-a, a Andrej je radio kao dj, ne znam cime se danas bavi, za Kojota je opste poznato da mu je Eyesburn postao prioritet.

Mhm, previse je upeglan album, i bas mi je zao sto je publika utisana. Prostor je verujem mogao da bude veci ali sta sad oni su ga dva dana zaredom punili ko iz sale.

Jbg, meni je to simpaticno kod njega, mada ne verujem da neko fura taj fazon sem njega. :haha:

Snimljen je Shaban, tacnije koriscen je snimak sa proslogodisnjeg Beer Fest-a, prikazivan je na Metropolisu pred Bg koncert ove godine.

Heh, imam onaj intervju iz XZ gde je najavljivao taj politika ep, znaci ipak je lagao oko toga, ccc.

Ne znam da li posedujes knjigu Sha bilo koja sasvim dobro sumira karijeru benda od pocetaka pa do doticnog albuma, ima cak i biografije svih clanova, popis cele diskografije, odabrani tekstovi, dosta slika i intervjua, super stivo zaista, ovo je jos jedan dokaz da su bili veliki mislim da cak ni Partibrejkers nemaju svoju biografsku knjigu...

 

Nego da pridodam i ja nesto skenirana strana iz XZ u vezi koncerta Sunshine iz Hale Sportova, ima tu jos recenzija Urgh! i Neocekivane Sile...

 

XZ11.jpg

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji put sam je video u IPS-u, ali posto je on zatvoren pogledaj u Mamutu, ako je ni tamo nemaju onda idi do Doma Omladine i sidji u onaj podzemni prolaz odmah pored stanice 16, postoji jedna mala zabacena prodavnica diskova pod imenom Music Shop Evergreen, pa pitaj prodavca da li ima knjige na lageru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VoivodBG

gde ima da se nađe knjiga?

 

razlika između kasete i diska je što na kaseti nema onog outra, gde Bane Pominje ''puštanje bale'' dok spava.:)

 

Za Andreja sam od Staće, tad kad smo pričali čuo da je nešto krenuo da se cima kao stilista ili dizajner.

 

Što se tiče spotova, neka me neko ispravi ako grešim ali ovo bi trebalo da postoji do sad:

 

1. Žaklina traži sponzora

2. Amerika preview

3. Miss J

4. Ombre

5. Misli mene Gone

6. Preview '91

7. Kokane

8. Zig Zigi

9. Iza Horizonta

10. Slika i Prilika

11. Mamino Zlato

12. Troops of Sunshine ( originalu ''troops of tommorow''- exploited)

13. Marginalan Type

14. Sabrina

15. 1 na 1

16. Again gettin' wicked

17. Zavidan

18. Fight the Devil

19. Shaban

 

Glupo je što je ''fight the devil'' prepevan na srpski, ono '' 'ajde marš bre!'' glupost. :haha:

Mada, meni je najjača ona izvala na ''Kaluđerici'', kad Bane na lošem engleskom odvali: ''you wanna hear what's comin' up next my brother?'' i kad se ubaci Ramirez sa onim: ''da brate, šta je bilo?'' :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vlladimir u vezi knjige

 

Poslednji put sam je video u IPS-u, ali posto je on zatvoren pogledaj u Mamutu, ako je ni tamo nemaju onda idi do Doma Omladine i sidji u onaj podzemni prolaz odmah pored stanice 16, postoji jedna mala zabacena prodavnica diskova pod imenom Music Shop Evergreen, pa pitaj prodavca da li ima knjige na lageru.

 

Upravo tako, s tim sto 91 preview ima dve verzije. ;)

Meni su to i dalje simpaticni fazoni, mora malo i mesano meso da im bude u pesmama.

 

@Tepic, imam negde na kompu bolju sliku, to sam slikao sa mobilnim iz Sha Bilo knjige pa izgledaju poprilicno mentolski ko da ih je neko izdzuzio...

Eve je:

SUNSHINEIZAHORIZONTAPROMO.jpg

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na disku ima, koliko znam, ne ovim redom:

 

1. Again gettin' wicked

2. Kokane

3. Ombre

4. Priđi mi ti

5. Zig Zigi

6. Iza Horizonta

7. Bane freestyle

8. Gudra

 

 

Mozda ima još nešto, ali ne mogu sa setim sad, dok ne nađem.

 

Pošto ima wicked, verujem da je nešto novije, 2005 ili svežije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako:

 

Sunshine - Live Shit: You Know What I'm Sayin' Motherfuckers?!

 

Od stvari, ovde se nalaze:

 

1. Gymbrowsky Freestyle

2. Kremenko Jam (Intro)

3. Zig Zigi

4. Pridji mi ti

5. Ombre

6. Again Gettin' Wicked

7. Kokane

8. Gudra

9. Iza Horizonta

10, Gymbrowsky Spoken Word (Outro)

 

Trajanje: 27 min.

Kvalitet snimaka: 4/5

Bitrate: 320kbps (CD-R -> MP3)

Veličina: 53mb

Megaupload link: Sunshine - Live Shit

 

Kad i sam saznam izvore snimaka okačiću datume, i omot bi trebalo da sredim. Ako neko odavde možda prepoznaje snimke odakle potiču, neko ostavi info.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

uuuuu SUNSHINE!!!

 

Na mali tik na mali znak,reće mala da sam manijak

Budi tu,budi tu,jezik samo sklizne...

Tek tada ona meni tuki ćevu,izgleda pali se jebo sam joj keeevu

Udarala jako,ko da nije ćista,ko jako,ko masohista,a srce joj prestalo da kuca,

mislim da sam je ubio od kur-ca,ca,ca,uh ah!

 

Jaoooo kako su bili dobri!

Ajlin,u guzu te ljubim što si otvorila ovu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.youtube.com/watch?v=E9W8Kn8DZ-0http://www.youtube.com/watch?v=E9W8Kn8DZ-0

 

Nisam skoro video losiji duet, ujedno spot i pesma su tesko djubre, i sta je ovo trebalo Ramirezu da radi, verovatno je novac bio u pitanju. I kao na kraju iskopirase Sunshine porukom stop nasilju, a u spotu neke ribe razbijaju stvari, dok se ova dvojica nadpevavaju, tuga.

 

P.S. Da li se meni cini ili Ramirez namerno par puta izgovori rh kao Djule? :mhihi:

 

Edit: moram ovako da postavim, nema mogucnost embedovanja.

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuuuu SUNSHINE!!!

 

Na mali tik na mali znak,reće mala da sam manijak

Budi tu,budi tu,jezik samo sklizne...

Tek tada ona meni tuki ćevu,izgleda pali se jebo sam joj keeevu

Udarala jako,ko da nije ćista,ko jako,ko masohista,a srce joj prestalo da kuca,

mislim da sam je ubio od kur-ca,ca,ca,uh ah!

 

Jaoooo kako su bili dobri!

Ajlin,u guzu te ljubim što si otvorila ovu temu.

 

To, to, kremenko ftw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...