Jump to content

Sunshine


Ајлин

Recommended Posts

Na svom osmom studijskom albumu „Lavirint“, beogradska rok trojka „Van Gog“ ima pesmu „Meni nije ni do čega“, u kojoj je Zvonimir Đukić

Đule prvi put u karijeri podelio prostor ispred mikrofona i to sa Đoletom Ramirezom, nekadašnjim glavnim tekstopiscem i pevačem grupe „Sanšajn“. Na pitanje kako je došlo do ove saradnje, Đule za naš list kaže:

- Potpuno slučajno. Znamo se milion godina i njegova energija kao umetnika me fascinira. Čovek i van mikrofona opčinjava svaki put. Sreli smo se na jednoj izložbi i zajednički prijatelj Marko predložio je da uradimo nešto zajedno. U filmu o „Van Gogu“ koji će na jesen biti prikazan na televiziji, zabeležen je momenat kako je nastala ova pesma. Bili smo u studiju, a nisu svi dani bogom dani. Ništa nam nije polazilo od ruke i ja sam bez trunke energije, u jednom trenutku rekao: „E, ljudi, stvarno mi nije ni do čega, hajde da se raziđemo pa se vidimo sutra“. „A, nije ti ni do čega“, pitali su ostali. „Nije, stvarno“, odgovorio sam. „Ako me niste razumeli, mogu i da vam otpevam.“ I otpevao sam refren. Onda je Ramirez u studio doneo tekst, ja sam ga dopisao, Srba je dao svoj deo i napravili smo tu nesvakidašnju pesmu u stilu „Van Goga“, što nas posebno raduje.

 

:no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Nemam reci koliko je ovo sada ocajno, gledao do malopre ovaj zivi nastup ispred skupstine, ocekivao sam da ce da porokaju, mis'im Zeljko Joksimovic sa onim pratecim muzicarima je zvucao zesce...

Klavijature guse gitare i bas, tj. kao da su usporili tempo na svim pesmama.

Najvece skrnavljenje je bilo na Misli mene gone, onaj drugi celavi pevac, ne da nema glas, nego mu treba oduzeti mikrofon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@delay, super je sto su izvodili matore stvari, jer realno po tome ih najvise i poznaju, a i vecina fanova ne voli pesme sa Sha Bilo (a ima tu itekako dobrih pesama) i Again Gettin' Wicked Maxi singla i one dve sa kompilacije...

Ne znam ovo je meni toliko ravno i bezdusno zvucalo da je to neopisivio, Zigi Zigi i Pridji mi ti, usrali tesko...

Jedino mi je kul bilo da vidim ortakovog burazera sto ponovo svira sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam reci koliko je ovo sada ocajno, gledao do malopre ovaj zivi nastup ispred skupstine, ocekivao sam da ce da porokaju, mis'im Zeljko Joksimovic sa onim pratecim muzicarima je zvucao zesce...

Klavijature guse gitare i bas, tj. kao da su usporili tempo na svim pesmama.

Najvece skrnavljenje je bilo na Misli mene gone, onaj drugi celavi pevac, ne da nema glas, nego mu treba oduzeti mikrofon...

Prvi put gledao Sansajn za novu...

Stvarno smor...

Ne volim rep jebiga, a prizvuci hardkora se ne osjete (samo grupni vokali)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...