Jump to content

Bored To Death


fiction

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Jason Schwartzman glumi Jonathan Ames-a pisca/novinara kojeg ostavlja devojka Suzanne, zbog njegovog previse hedonistickog stila zivota, Ames voli da pije, i da smota i popusi ekstremnu kolicinu marihuane (ne znam odakle mu toliko, konstantno je ima kod sebe i bez bojazni da ce ga policija uhapsiti) sto je verovatno i privuklo sirok spektar gledalaca, jer da se ne lazemo vole ljudi da gledaju serije o zabranjenom vocu...

Elem, Ames posle raskida sa devojkom ubrzo se nadje u depresiji, drugu knjigu koju treba da napise nije ni poceo jer nema nikakve inspiracije, za kintu se izbori tako sto radi kao novinar kod svojeg sefa George Cristopher-a (Ted Danson, poznat nasim gledaocima kao dr. Becker) koji u svojim 60 prozivljava krizu srednjih godina (zamislite to kao jedan vulkan, koji iz epizode u epizodu vam donosi salve smeha) sa svojim ispadima briljira. Da ne bi sve tako bilo prazno Ames ima ortaka, takodje umetnika strip crtaca Ray Hueston-a (Zach Galifianakis, The Hangover, onaj bradati ludak) koji takodje deli poroke sa svojim drugom i probleme sa zenom.

Elem Ames-u inspirisan jednom pulp detektivskom novelom odluci se na cudan korak na jednom internet sajtu postavlja oglas za detektiva, neovlascenog i jako jeftinog i odatle krece prica da se razvija. Ono sto sini ovu seriju zanimljivom, su sami slucajevi, posto znate kako Schwartzman izgleda (kikirez od metar 60) i mrsav, sigurno bi bilo suludo staviti ga kao lika koji resava ozbiljne krimi slucajeve, hvala svevisnjem da nije tako vec sami scenaristi nam pruzaju uverljive i dojmljive slucajeve, koji znaju da budu poprilicno smesni. (slucaj sa skejtom je bio neprocenjiv)

Serija se moze podeliti na dva aspekta, onaj prvi kada Ames sljaka za novine i tuguje za svojom devojkom koja vise lici na neku dramedi komediju, a drugi je detektivski aspekt, koji poprima solidne noir oblike.

Nadam se da ce ovo biti dovoljno nekome da se zainteresuje za seriju, ima tu jos dosta stvari koje sam namerno izostavio jer jednostavno ne bi bilo zanimljivo da se sve isprica, treba to i pogledati. Serija je dogurala do 8 epizode, i dalje se ne zna koliko ce prva sezona imati epizoda ali ja tipujem na 13 komada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 9 months later...
  • 1 year later...

bas mi je pre neko vece na jednoj slavi jedan poznanik hvalio treme. bacio sam pogled na ove kratke inserte na imdb-u i deluje mi zanimljivo, pogledace se. :da:

a bored je biser u trenutnoj pustari u tv serijskoj ponudi, mozda im samo treba dati vremena da se prilagode na blesavi humor kojim serija obiluje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...