Jump to content

Klavijature u metalu


Recommended Posts

Ok su klavijature, ali samo ako nisu postavljene u prvi plan i ako sluzi u cilju postizanja neke psihodelichne ili okultne ili neke druge atmosfere u pojedinim delovima pesama...

A Najtvish i ovi medvedici dobrici :no:

Isto kao sto ne volim da se dupla pedala provlachi kroz chitavu pesmu, tako ne volim ni klavijature... Ne treba ih forsirati, sto se mene tiche, makar u pravcu koji ja slusham, a progressive ne mogu da zamislim bez klavijatura, npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

The Arcane Order je bend koji baš dobro koristi klavijature, diskretne su, ali i te kako obogaćuju muziku. Ne volim previše izdrkavanja tipa CoB, podsećaju me k'o da je neki harmonikaš sa Rudnika čuo Satriania pa hoće da ga oponaša na Dalapeu.

 

Dakle, ovo (klavijature su prisutne tokom refrena):

 

http://www.youtube.com/watch?v=7T0AyjXVG_8

 

Posebno je dobar album In the Wake of Collisions na kojem su kombinovali death i thrash metal sa tim simfoničnim tripovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Arcane Order je bend koji baš dobro koristi klavijature, diskretne su, ali i te kako obogaćuju muziku. Ne volim previše izdrkavanja tipa CoB, podsećaju me k'o da je neki harmonikaš sa Rudnika čuo Satriania pa hoće da ga oponaša na Dalapeu.

 

Dakle, ovo (klavijature su prisutne tokom refrena):

 

 

Posebno je dobar album In the Wake of Collisions na kojem su kombinovali death i thrash metal sa tim simfoničnim tripovima.

 

Ma CoB je vrh :twisted:, a ni taj The Arcane Order nije loš :bigblue: ... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Uh sto volim one koji kako cju solo koji je previse brz da bi ga culi, kazu kako je isprazan i kako nema dusu...

Licno sam pobornik jako osmisljenih deonica klavijatura i orkestracija...ali moram da kazem da komplikovanost nekad ume da da pikanteriju zvuku. Ne kazem da bi stalno trebalo, ali isto tako ne kazem da svako brzanje treba da se nazove proseravanjem....

I kakve su to baljezgarije "pravi metal treba da ima gitare u prvom planu"...?

bullshit!

Ne kazem da treba da ih ima u MESHUGGAH ali ono, od takvog tipa globalizacija mi se povraca...

Edited by Leshina
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Shto vishe instrumenata u bendu, vishe ideja, vishe otvorenosti, shiri vidici...Samo treba znati to iskoristiti! :)

 

Klavijature u metalu uopshte nisu gej niti bilo shta slichno, pravi muzichar zna da ti sredi klavijature i u thrashu da se useresh, ja sam imao priliku lichno da to vidim svojim ochima od jednog dzezera...

 

 

I od tada me niko i nishta nece nabediti shta je za chega, sve je za sve, to je muzika, samo treba znati...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Za thrash je nezamislivo i bilo bi glupo, naravno, ali recimo atmosfericni black metal, po meni, ne moze bez klavijatura. Dakle, sve zavisi od zanra.

 

jebeš thrash, Metallica i Slayer su jedini bendovi koji su dobri u thrash metalu, ovo ostalo je sranje. Po meni je najbolja neka fuzija zanrova tu kljave dobro idu, kao npr. CoB gdje imas svega po malo i metala i uticaja iz skroz razliciti pravaca. U najgorem je slucaju onaj bend koji se jako drzi toga da je black ili power i tu biva na isti fazon kao i ostali i samim ti nema kvaliteta.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...