Jump to content

Overkill


yustargazer

Recommended Posts

ево да се огласим за The Cursed. веома је добро. има доста ложачких Хард Рок рифова, мало класичног Дум спуштања, и пристојне количине Хевија. препоручујем у сваком случају. само, немојте очекивати нешто на фору Оверкила, или уопштено Треша. разочараћете се.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednje vreme, i vise, se malo odvikoh od slovnih ejakulacija usred izlaska nekog izvanrednog albuma (ili ih actually ima sve manje ili me mrzi), ali ovo novo Overkillovo chedo je tako u meni ubolo onu paljevinsku thrash crtu da ja moram da odradim ovde jedan keyboard unleash, song-by-song style.

 

The Zeleno i Crno - Daklem stvarno nista nisam novo niti preterano dobro ocekivao od novog albuma, a odma' na startu jedna leeepa promena. Naime, doomy otvaranje, bas onako horrorskopski, pesma kasnije nesto ubrzava no i pored toga rekao bih da je medj' "sporijim" na albumu (ako ne i najsporija?), ali da je freakin' heavy, it fuckin' is! Solaza bas lepa, powerasta, i vec ovde se cuje da ekipa zvuci prokleto bolje nego od ko zna kad. A potvrde slede...

 

Ironbound - Samo zameram sto se ova ludara ne nastavlja direktno na TG&B nego ima mala "pauza" od par sekundi izmedj' pesama. Bio bi bolji efekat :] Osim toga, ovo je jedna prava thrash krljacina, kojom je Overkill nastavio tradiciju monstrumno dobrih naslovnica, a u cemu je bilo bogme 10ogodisnje pauze.

Ukratko, voleo bih ovu pesmu da opisem kao "Bonded By Blood" na steroidima :D A kada se setite da su je napravili thrash starci, malo se i uplasite, zar ne?

 

Bring Me The Night - Kul brza pesmica, lep NWOBHMasti "Feel The Fire" vibe uz bas heavy riff iza strofa.

 

The Goal Is Your Soul - Najvrednije kod ove pesme je onaj glavni/refrenski riff, koji TAKO dobro 'vozi' pesmu da je to jezivo. Thrash puritanci ce mi zameriti, ali lecka me kanda podseca na Death Magnetic xD Ne znam zasto, but it does.

No kako bilo, obozavam kako pesma jednostavno EKSPLODIRA! na negde 5:30. Definitivno favourite n#2.

 

Endless War - Pravi '80s thrashing Overfuckingkill! :rockdevil: Novi tzv. "thrash" bendovi, take notes. Jedna od nemilosrdnijih na albumu, predrefren odlican, refren maalo bolji mogao biti. No i pored toga, lekcija. Blitz mozda nema nekih impozantnih raspona, ali damn it ostaje mi jedan od najjacih thrash pevaca. BTW lep Iron Maiden salute na sredini ;)

 

Give A Little - Volim ovakve "zajeb" pesme, koje su kao sporije u odnosu na par sporijih, ali taman tako heavy da mora da se banguje :rockdevil: Refren definitivno "najzabavniji" na albumu, pa s tim i najzarazniji jel'te. Funky good stuff.

 

The Glava I Srce - Nije ovo losa stvar, al' ipak mi je low point albuma. Ima ok symphony-of-destruction glavni riff koji je bas tako zarazan da ti vec na 4.-5. slusanje dosadi. Tak' da je ova pesma vise odmor za glavu pred poslednji trio.

 

In Vain - Vaistinu, uzaludno je biti miran na ovom riff festivalu zvanom "In Vain". Break na sredini krece tako dobro, samo sto onda krecu neki malo nerazumni vokali, malo kvari taj deo, al' blah, da je bolesan thrash jeste :rockdevil:

"Killin' For A Livin'" je moj definitivni favourite n#3, sa pesmom pre i posle cini stvarno ubistveni trio za zatvaranje, s tim sto K4AL ima uz besno thrashanje i kul vajb kanda sas usporavanjima i fakin dobrim refrenom... Ma Ovahkill. "The SRC" jedino moze da mu se zameri sto ima malo previse "bratski" riff sa naslovnom.

 

 

Moja presuda je da je ovo najbolji Overkill jos od "W.F.O."a, razmisljah se da l' mi jace i od "Killin' Kind"a, i bogame jeste, sav respect Joe Comeau i tadasnjoj ekipi, ali Ajrnbaund je jednostavno all killer very little filler, sto je bio i glavni problem albuma u poslednjih 10 godina. Blitz, Verni i tim ponovo jashu :rockdevil: Bre :rockdevil:

 

Give a little dominance

Take little soul

Try a new experience

Doing what you're told

 

:rockdevil:

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ааааааа! Провалите песму:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=v6KTWKVGZco

 

 

Проверено лечи болове у врату и проблеме са реумом. :mrgreen:

 

 

Буквално нисам знао где да је турим па реко' ајде нека буде овде.

 

 

А провалите тек поставу:

 

Scott Ian (Anthrax) - гитара

Tim Mallare (Overkill) - бубњеви

Jon Oliva (Savatage) - вокали

Kenny Hickey (Type O Negative) - гитара

Gary Meskil (Pro Pain) - бас

 

 

Значи, то је та комбинација. :mrgreen:

 

 

Иначе, ова песма је искоришћена за интро једне старе игрице (WWF in your house):

 

http://www.youtube.com/results?search_query=wwf+in+your+house+intro&search_type=&aq=0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće i da je bio poneki album u međuvremenu koji mi se nije dopao, ali od pre nekoliko godina Overkill ponovo imaju odlične albume. Dobijem pre neki dan sms od jednog mog drugara, kaže da je novi album "kao nekad", što i jeste ali opet i potrebno je da zvuči i kao nikad, jer nije lako u okviru limitiranih sredstava za izražavanje ostati zanimljiv i uvek svež. Mislim, svaka je muzika pomalo žanrovska i pomalo limitirana. Kao i sve drugo u životu. Overkill su definitivno uspeli da ostanu zanimljivi fanovima koji su već čuli hiljade takvih albuma, definitivno imaju pravi kolektivni duh, koji neki zovu i "hemija" , a novi album je sav kompaktan, prava mera agresivnog zvuka i prava mera "hemije" koja nam treba.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...