Jump to content

Overkill


yustargazer

Recommended Posts

Meni ovaj album za sad jedno od prijatnijih iznenađenja godine. Ono, nije za više od jakih 7-7.5/10, ali koliko su me nešto ohladila poslednja 2-3 albuma, baš ništa nisam očekivao, pa mi i ovo krtine jako prija za creva. Tek sam danas skontao da im je bila pauza od preko 4 godine između albuma, što im je ubedljivo najveća pauzu karijeri, a plus i sasvim uredno trajanje albuma od 50 minuta. Zna Overkill za razliku od nekih da nije 97a i da ne mora disk da se popuni do poslednje sekunde (doduše oni ni tad to nisu radili).

Iz ovog milenijuma što se tiče albuma ovo mi čak možda u top 3 Okilla ulazi, uz Ironbound i Electric Age.

Inače, mislim da i nije neki unpopular opinion za Blicov vokal, nije kao da je ta AC/DC škola nešto puno popularna u thrashu. Naravno, ja ga ne bih menjao ni za šta drugo.

Kad smo kod nemenjanja ni za šta, Blic (jok Danas) me liričnom bravurom na "Know Her Name" sa "One, two, three, four, liberty is out the door", podsetio na ovaj vanvremenski klasik:

 

IF YOU ARE LOOKING FOR WAR
OPEN THE ONE TWO THREE DOOR

kako da ga ne voli čovek

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Послушао двапут, ништа не осјећам (ни руке, ни ноге...).

Све је то сложено лијепо али без икакве стварне инспирације, бар ми тако дјелује... Један од тањих, по мени, срећом није нивоа Лаксат... Реликсива и оног послије заборава.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i meni je bolje od onog što sam očekivao, tačno se vidi da su imali malo više vremena za rad nego inače. Ubacili su malo više nekih melodija koje su osvežile muziku, naravno nije bomba tipa Ironbound pa ni Electric age ali činjenica da je bolje izdanje od prethodnih par. Tu mi je otprilike negde sa Armory.

Malo su citirali Holy Diver na početku Won't be comin' back, ili se to meni samo dojmi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...