Jump to content

Overkill


yustargazer

Recommended Posts

xexexe

Odem na zvaničnu Portnoy stranicu, forum, i čitam temu (link), i jedan lik spominje da je Portnoy toliko dobar da bi mogao svirati sa svima, možda ne sa AC/DC, jer su pjesme teške...

laugh.gif

A onda na kraju teme nađem spisak pjesama koje su odsvirali te večeri:

Hammerhead

Wrecking Crew

Overkill (Motorhead)

Powersurge

In Union We Stand

Hymn 43 (Jethro Tull)

Symptom Of The Universe (Black Sabbath)

Elimination (with Mike Piazza & Eddie Trunk)

Rotten To The Core

Dirty Deeds Done Dirt Cheap (AC/DC)

laugh.giflaugh.gif

Mike je te večeri bio u ulozi Sida Falka.

Ako se ovaj koncert pojavi negdje za download, da se prijavi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

MOzda sam YoD najvise zavoleo jer sam ga prvo cuo i preslusao vise miliona puta. Svaka pesme je remek delo, od Time to Kill do Evil Never Dies. Naslovna numera je verovatno jedna od najboljih metal balada ikada napravljenih. Pesma ima toliko jak feeling da je to stvarno neverovatno. Elimination je strava hitic pogodan za Overkill pocetnike, Playing With The Spider ima mnogo zanimljive rifove ... sve u svemu savrsenstvo, dok je za mene Horrorsope posle toga bio nekako razocaravajuci. Znam da je to mnogima najomiljeniji album Overkilla, ali meni nikada nije u potpunosti legao. Inace dobro je da bend jos uvek radi i drzi se standarda. Ostali albumi su ujednacenog kvaliteta i drze Overkill pri samom vrhu aktivnih thrash bendova.

Solicitore - Traktore...

Reci mi samo koji su to "zanimljivi" rifovi na Playing With The Spider???

To je obichno Didijevo tandrljanje po bas od nekih minut/minut i po... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

А да се прво чује бих препоручио "Taking Over". "Feel The Fire" може мало да збуни онога ко очекује прави треш метал, јер има доста ЊВОБХМ (њу вејв оф бритиш хеви метал) елемената.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Novi album "RELIXIV" izlazi 2005.godine,ali za sada nema zvanicne informacije kada ce se naci u prodaji, mada postoje indicije da to moze biti vec u februaru. Evo naslova pjesama:

 

Within Your Eyes

Love

Loaded Rack

Bats In the Belfry

A Pound Of Flesh

Keeper

Wheelz

The Mark

Play The Ace

Old School

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Skinuh ga jutros.

 

Odlichan je! Mnogo bolji od zadnjeg. Produkcija je dosta "prljavija", gitare zvuche dooosta teshko, Bobby peva bre samo tako dobro!

 

Posle Kreatora..dobili smo josh jedan ODLICHAN Thrash album ove godine!

 

Za sada su mi favoriti Keepers, A Pound Of Flesh, Old School(mlogo zanimljiva pesma)

 

 

 

icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA nisam odusevljen uopste ovim izdanjem. Ovakav zvuk gitare mi ne lezi bas previse .... da ne budem pogresno shvacen, ali shtim gitare mi lici na zadnju Metallicu ili Slipknot, ne ulazeci u tehniku svirke, to je ipak malo melodicnije icon_smile.gif

 

Suvise mi zvuci retro ili kao demo, sto je i moguce s obzirom da se radi o promo verziji, samo ne znam hoce li biti nekog kvalitetnijeg mixa. Pesme mozda i nisu toliko lose, ali me mrzi da slusam ovakav zvuk.

 

Old school je pesma uradjena u punk fazonu skroz, sto je OK icon_smile.gif ... al s Overkillom veze nema ... cini mi se da je Scot Ian tu umesao prste icon_smile.gif

 

Ovo su utisci posle samo jednog slusanja, pa je moguce da cu promeniti misljenje. Uostalom ja i nisam neki HC fan Overkilla i osim Years Of Decay ni jedno izdanje mi se ne svidja bas preterano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...