Jump to content

Overkill


yustargazer

Recommended Posts

Par vijesti:

Bobby Gustafson - povratak na povrsinu: bend Response Negative - http://www.responsenegative.com/ - a nude dve stvarcice za download, a po napisanom u biografiji to bi moralo biti mocno...

Intervju sa Blitzom na www.metal-rules.com

Prije dva dana nas omiljeni basista je zakoracio u petu deceniju zivota... Long live Drop Dead Verni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično! Hvala na informaciji. Taman da javim Džonu Toresu da je Bobi Gustafson ponovo aktivan.

 

Nema na cemu, i drugi put. Pozdravi Dzona i od mene smile.gifsmile.gifsmile.gif

Nego da ne lupam, ovaj Response Negative je ipak vise death nego thrash, dobro, bio bi to technical death, ali sam htio da napomenem da su ove mp3 na sajtu demo snimci pa da ne bude da downloadujete pa se razocarate u kvalitet, ali nije lose... pjevac nije pretjeran death-roronja pa se moze slusati (ja ne varim bas death vokale pa to napominjem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

konacno! pre dva dana sam kupio Wrecking Everything, live dvd...

 

hehe imam Megadeth - RA dvd, Queensryche - Operation Livecrime dvd, i sad Overkill, a nemam dvd player smile.gif

 

 

 

njihovi koncerti su puni energije; to je neverovatno...nadam se da ce da zakazu koncert u vankuveru na sledecoj turi.... biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yustargazer stvarno si car!

Ja se sjecam kad se pojavila piratska verzija 'Bonfire' (AC/DC) na CDu da sam kupio iako nisam imao CD player, ali ovo je vec teza varijanta...

RNA, ja nisam bas imao prilike da naidjem na demo mp3 ukoliko bend ima zvanican album ili singl (Response Negative su jos uvijek demo bend), a obisao sam vise od pola linkova na www.yougotrocked.com, mada ne znam kakve si ti sve slucajeve sretao...

Kakav ti je Response Negative?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

user posted image

YES MOTHERFUCKER YES

Napokon sam kompletirao "The Years Of Decay" (posredstvom Kazaa), i sad ispustam cudne zvukove uz 'Elimination'...

Borba za pronalazenjem ovog albuma je trajala nepunih 5 mjeseci, jer sam svojevremeno bio nasao preko Kazae citav album kompresovan sa varijabilnim high bitrateom (sto ce reci maksimalan kvalitet zvuka). Tad sam skinuo 6 stvari za jednu noc, ali nakon tog vise nikako nisam sreo tog korisnika i ostatak tako kompresovanog albuma... I do prije par dana od muke nisam mogao slusati taj 'krnji' album, a onda sam se natjerao da to poslusam, i... jebiga, kad sam to cuo skontao sam da moram naci ostatak na bilo koji nacin. I uspio sam napokon... LEGENDARY STUFF!!!

Btw. RNA, sta mislis da ovu temu preimenujes u "OVERKILL"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yustargazer stvarno si car!

Ja se sjecam kad se pojavila piratska verzija 'Bonfire' (AC/DC) na CDu da sam kupio iako nisam imao CD player, ali ovo je vec teza varijanta...

RNA, ja nisam bas imao prilike da naidjem na demo mp3 ukoliko bend ima zvanican album ili singl (Response Negative su jos uvijek demo bend), a obisao sam vise od pola linkova na www.yougotrocked.com, mada ne znam kakve si ti sve slucajeve sretao...

Kakav ti je Response Negative?

Nisam ga čuo. Prvo, nisam kući gde mi se inače nalazi kompjuter. Drugo, vrlo malo muzike ja skidam sa neta. Uglavnom me mrzi, a treba baš puno vremena da se to uradi. Mada, njih ću morati da skinem pod obavezno. Ej, čoveče, to je ipak Bobi Gustafson!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Samo da kazem da su svakim danom oni sve vece legende... Slusam 'From The Underground & Below' (zbavio sam mp3 nakon sto sam tri godine slusao ga na prokletoj kaseti) i napokon hvatam komadice tekstova i evo najjaceg momenta (liricki gledano): 'you say it's raining as you piss in my ear' (Rip n' Tear), a skontao sam onaj sempl sa kojim pocinje 'Save Me', da ono ustvari glasi 'miracle man, you're a miracle man'... Nema dalje. Kakav zvuk, kakva produkcija, kakve ideje... HAIL!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I taj deo sa "Miracle man" peva baš Džo Komo pošto je on radio gotov sve prateće vokale, iako je dovoljno dobar da peva glavni vokal. Videlo se to i Liege Lord i u Annihilator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je meni odlican, cova je bas svestran...

Zna li se sta se desava sa njim? Ja sam na vijestima na Hard Radio vidio samo da se javio da je ziv i zdrav i da su se on i Waters popickali oko 'non-musical matter'...

I da, sta su svirali/sviraju Liege Lord? Imas li sta od njih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liege Lord su svirali onaj pravi američki power metal, kao recimo Metal Church. Džo je pevao na albumu "Master Control", a njega sam skoro uyeo od ortaka. To je trenutno kod mene, a mogu da nabavim i ostala dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, da... www.liegelord.com - prezentacija postavljena zbog reizdanja tih albuma, a na njoj se navodi da su se bili re-oformili za nastup na Wacken-u (samo ne znam koje godine, sajt se ne dopunjava)...

Inace u jednoj od recenzija na www.amazon.com za drugi album neki lik toliko hvali prvog pjevaca (koji je bio prije Joe-a) i kaze da su nakon tog albuma promijenili pjevaca i tu/to im je bio kraj (?!!!)... Onako, biografija im je impresivna, svirali su sa skoro svim mojim herojima, a na sajtu nude mp3 'Kill The King' i moram priznati da nije losa stvar, a taj zadnji album im je producirao Terry Date (rokam se sa 'Horrorscope' ovih dana, covjek je odlicno odradio posao)...

I da, nisam htio linkovati od sramote, ali na sajtu ima par Joe-tovih slika iz mladjih dana, kad nisam spao sa stolice od smijeha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, imao je smešnu stršavu kosu. Tako je isto izgledao i Huan Garsija iz Agent Steel dok je imao kosu, čak dosta i liče. Nije mi ta obrada od Rainbow nešto. Ne sviđa mi se onaj Džoov smešni vibrato u zadnjem refrenu, ali su je skroz ubrzali i pojačali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kosu??? smile.gifsmile.gifsmile.gif Nisam mislio na kosu... smile.gifsmile.gifsmile.gif

Hm, vidis ti to, nisam znao da je to obrada Rainbow, valjda cu se sad napokon natjerati da ozbiljnije poslusam taj bend... A i mp3 je kompresovan na 56 kpbs, i da sam slusao tu stvar ranije ne bih je prepoznao smile.gifsmile.gifsmile.gif.

Jesi saznao/znas mozda koje se godine desio onaj njihov re-union nastup na Wacken-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, imam to u onom intervjuu u mom fanzinu, ali ne mogu da se setim napamet. Ja mislim da je bilo negde 1999. Proveriću u svakom slučaju, da ne bude kako RNA ovde širi neistine. 8O

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...