Jump to content

Overkill


yustargazer

Recommended Posts

Mislio sam da iskuliram ove yt singliće i da sačekam disk da mi stigne, no onda videh da izašao EP sa pesmama u decembru pa poslušao ipak :haha:

Last Man sa uvodom pokušava neki Necroshine da kanališe, ali onda pređe u neku standard Overkill kidalicu što su već izbacivali na poslednjih par albuma, još malo pa Armorist 2, samo mi ovde bolja produkcija i simpa refren.

Druga okayish, podsetila me fino da ne treba previše da očekujem od albuma :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Па само се надам да албум није као оне 2 песме које су избацили, јер ако јесте онда не знам по којим мерилима си га окарактерисао као најбољи албум од 2010. Али ај прво да га чујем. Пар пута су те рецензије биле чиста супротност ономе што је на траци. Надам се да сад неће бити тај случај.

Edited by Сале

Share this post


Link to post
Share on other sites

Овај албум је мени раме уз раме са последња 2. Нит смрди нит мирише, што би се рекло. Можда мало свежији са мелодијама и бубњевима али мислим да су они одавно ушли у зачарани круг албума-на-исти-фазон да ме све више подсећају на дистракшн. Електрик ејџ је по мени њихов најдосаднији албум па од њега реално и јесте бољи али је опет с друге стране и њему врло сличан по стилу и причи коју гурају 15 година уназад. Једине 2 песме које се издвајају су where few dare to walk и out on the road kill. Ове остале све на сличан калуп. И она distortion има неке добре моменте али врло брзо се стапа са целином. Оно што ми се код њих не свиђа је што задњих 3-4 албума више гурају на брзину у песмама него на неке смислене мелодије по којима ће песма бити препознатљива. Обрнућу га још неколико пута али мислим да је ово јако далеко од оцене 11/10 коју је Дрогарито дао. Ја би му једва дао 5/10 због истог срања које врте 100 год уназад.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno bih za PES uvek pre Ironbound pustio i ne bih se osvrtao.

Meni ovo baš samo još jedan by the numbers Okill album, što ne bi bio problem da ima hitičnijih i/ili pesama koje me rade, ali sve je nekako...mlohavo. Overkill generator API pisao album a ne DD Verni mi je primarni utisak.

@Drogarito može neki AMA ovde da pojasniš malo 11/10 situaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Хвала богу па макар неко у овој кући зна шта је права машина." - Предраг Поповић, мото тркач

(Морадох подијелити срцета, па то је.)

Killing Kind, From the Underground and Below и Necroshine... врло добри до одлични. Bloodletting јако близу, само трагично сјебан бубањ који ни Колин Ричардсон није успио ишчупати миксом. Онај послије мало бољи по том питању али лошије пјесме, а онда RelixIV којим су дотакли дно у сваком погледу па креће мало узбрдо гдје је Ironbound врх шако трокадеро па онда опет ово неко одрађивање.

Мајку му, шта треба да се деси па да се ови оверкилови мало тргну... Ови албуми у '90-им, индастријал и грув примјесе, реакција на њу метал или шта већ? На Necroshine чак и мало пауер метал ("Black Line"), можда се може рећи и стонер ("Stone Cold Jesus"), занимљиви додаци стандардној причи. Реално, може све то и без примјеса било чега, само да су добре пјесме, али је то најмања вјероватноћа од свих.

Нови је, као што кажу сви сем дрогарита, баш шаролико одрађивање, можда чак мало по узору на Hardwired (све што знамо само мало више овога што нам лакше иде), с тим да је занимљиво да опет имају јако чудан микс бас гитаре, није баш W.F.O. али је у поприлично у небесима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...