Jump to content

Dragon Age


Sinstrel

Recommended Posts

Is it just me, ili moj lik u igri uopste nema voice acting? Zasto se onda pri pravljenju karaktera bira tip glasa???

Inace, na prvu ruku, dobra igra. Grafika cista desetka, dobra optimizacija, Martinolika prica...toliko za prvih sat igranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije DJ Ragon vec Đragon Age... uostalom pogledaj logo. :haha:

 

Lik kojeg vodis ima glas dok stenje, urla dok se bije, kuka dok ga biju itd. :D

 

Sto se tiche slicnosti sa NN kao sto rekoh nisam igrao tu igru pa ne znam da li su slicne. Ono sto znam je to da Đragon Age moze da se igra sa tastaturom i misem ili samo sa misem. Pogled moze biti iz pticije perspektive ili iz treceg lica ili nesto izmedju sve u zavisnosti koliko ste kameru priblizili liku kojeg vodite.

Vezano za kritiku da moras vise likova da vodis nije istina. Celu igru mozes da igras sam samo sto je mnogo teze. Pred svaku zapocetu misiju mozes da formiras tim od cetiri ljudi kako hoces. Ja vise preferiram rpgove gde vodis vise likova. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kul mi je sto je u igri warrior u sustini najveca bulja. Rogue na papiru radi manje damage-a ali posto je njegova cela poenta kvarnjak (pesak u ochi, sut u muda, backstab itd) na kraju je dosta ubitacniji i korisniji, a o magovima da i ne pricam.. kad se malo razrade pocnu da kidaju vise od rogue-a i fajtera zajedno. Malcice razocaravaju ipak ortaci (i ortakinje) iz druzine, negde su na nivou mass-effecta u vrh glave.. fali tu nesto i dalje.. jebem li ga (jedan je Edwin). Ali ono, igra je nesumnjivo (za ovaj tip igara, tj party rpg-ove sto znaci ne vredi porediti sa witcherom) nesto najbolje u poslednjih 10 godina - NW kec koji je bio 10x bolji od dvojke je lame u poredjenju sa ovim. A nema sumnje da ce ako vec sami ne shvate ovi i Bioware-a EA pogurati da se napravi i neka triologija ili sta vec, pa jos kad se dodaju kapaciteti za modovanje na nivou neverwintera, nema zime..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Elem, ovo je 'nod' svima koji su kukali da 'oce jos jedan Baldur's Gate, jer je nacin igranja dosta slican, i nije mu bila ideja da se poredi sa Kotorom ili Mass Effectom. No posto ga je pravio Bioware, pokupio je dobre stvari odatle - grupni exp, promena party-ja po potrebi, dijalozi, i slicno.

 

Znaci da bi vam se dopala igra, treba da vam se dopadaju igre na taj fazon - Baldur's, NWN, i slicno. Ja licno nisam preterano vario Baldura i NWN upravo zbog toga sto su JEBENI AD & D, ali ova igra ne pati od toga, jer srecom NIJE ADnD, nego ima bolji, zanimljiviji sistem koji prosto vise lezi kompjuterskoj igri (ADnd v3.5 my ass).

 

Posto sam probao da igram NWN 2, i nakon jednog dana igranja sutnuo ga u djubre... Igra je toliko neigriva da nemam reci - kad osetim da je user interface smotan, a kontrola kamere ki da sam pijan + lud, zajebi me takve igre. Witcher isto tako, trc' tamo, trc' ovamo, nigde igranja, samo makljanje. Svi ga nahvalise, a ono golo govno, i Diablo je kompleksniji od njega... Ne znam, mozda cu da mu dam jos 1 sansu ako se igra ne svodi na hack&slash i trckaranje s kraja na kraj, kao sto je u uvodnom delu (napad na zamak i ta sranja). Brate ocu da igram igru natenane, ako mi se izivljava, igracu Call of Duty.

 

Dakle posle svega toga, ovo je doslo kao otkrovenje. Sve ono sto je valjalo u tim malo vise strateskim RPG-ovima, ali IGRIVO, sa dobrim interfejsom, koji je funkcionalan i lepo izgleda, i da opet ponovim, nije AD&D.

Igra je teska, i zahteva dosta strategisanja, i cesto snimanje pozicije. Borbi nema toliko, ali su zato teze. Svidja mi se i sistem, koji na izgled nije preterano kompleksan, ali sasvim dovoljno da moze da se taktizira.

 

Druzina - pa, poprilicno su dosadni. Ona Morrigan bi bila zanimljiva da ne jede govna kad ne treba, golem je veoma zabavan, a ovi ostali su uglavnom smaraci, mada jos moram da ih kombinujem pa da vidim rezultate (tj dijaloge)... I bilo bi lepo da ima vishe likova koji se mogu pokupiti, umesto ovih 10-ak, pa da ne moraju svi biti u druzini. Kao da ih je mrzelo da smisljaju karaktere.

Kvestarnik, tj journal je uradjen lepo, informativan je (uglavnom), bitne lokacije i likovi su obelezeni strelicama, kvest-giveri uzvicnicima, tako da je to dosta dobro odradjeno.

 

E sad mane - prvo, ako nemate rogua u druzini, mos' se oprostite sa pola sanduka u igri, jer spella za otvaranje istih nema. Drugo, customizacija druzine je malo zajebana, jer recimo kako god okrenes prvo ces pokupiti Alistera i Morigan, i na svaku odluku koju donesete jesce govna neko od njih dvoje. S obzirom da od nivoa lojalnosti zavisi i otkljucavanje dodatnih osobina karaktera, to poprilicno smara, i moram da trosim pare na poklone, kako bih kupio lojalnost...

Trece, sve je puno jebenih hriscana - jeb'o ih Maker i Andraste, na kurac su mi se popeli. Mogli su malo da ublaze njihovo propovedanje, ubili su dijaloge s tim religioznim naklapanjima koja uopste nisu potrebna.

I cetvrto, em para nema u izobilju, em su cene takve da bi civutina postidele (mislim da je odnos kup-prodajne 1:5 otprilike), em nisam primetio da trgovci imaju neke kvalitetne opreme, uglavnom neko standard issue sranje.

 

PA toliko za sad, pokrenuo sam 2 karijere, pa bas da vidim sta ce od tog da ispadne...

 

Pa toliko za sad na brzaka, posto sam pokrenuo jos jednu karijeru, probacu da je igram drugacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witcher isto tako, trc' tamo, trc' ovamo, nigde igranja, samo makljanje.

 

Pa igra je tako koncipirana.Ti si u ulozi Geralta,witchera,ubice monstruma.Sta jedan ubica monstruma treba da radi,da se maklja ili da resava problem gladi u Africi?

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Kolko sam se cimao neki dan oko DLC-ova, bruka. Prvo poskidao one koji su bili free, i ostatak koji nije bio (Warden's keep itd), neki lik na nfohumpu okačio dekriptovane fajlove, spremne za igranje. Potom našao Return to Ostagar v1.1 (onaj ARM sa Rlsloga je 1.0 i baguje), dekriptovao i spremio sve za instalaciju. I napokon posle nekoliko sati jebavanja, pustim onaj DAupdater.exe da instaliram, i on zakuca pri pokušaju instalacije bilo kog paketa. Jebem ti život...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Данас сам прешао игрицу. Мало касним, али боље икад него никад. :D Одлично остварење! Толико сам се унео да ми је просто криво што сам прешао. Хаха! Хоћем још. Какви су узгред ваши утисци о експанзијама? Вреде ли? И каква је ова нова "Лов на вештицу"? Чуо сам да је безвезе. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Пређох све додатке па да пренесем утиске.

"Буђење" јесте добро. Свиђају ми се додатне специјализације, има и додатних вештина и талената, али о5, има толико тога да нећете стићи просто све да употребите или нећете ни морати. Тако да су мало претерали ту. Ликови нису баш "убедљиви" као у "Ориџинсу", али су ок. Огрен је најготивнији. А добро је и препуцавање са њим и Андерсом. :)

Затим, "Лелијанина песмица" је симпа додатак. Показује фино каква је она била и шта је радила пре него што је отишла у цркву. Јесте да је кратак, али добро. На почетку су зезантске мисије и музикица је весела тако да, пријало је одиграти. :)

Следи "Големс оф Амгарак". Ово је безвезно. Прича није нешто, и прекратко је. За 1 сат може да се пређе. Крај је такође безвезан. Ово можете прескочити. :/

И на крају "Лов на вештицу". Кратак ки "Лелијанина песма" и дође му као добар интро за други део. Поставља нова питања и не даје много одговора. Она Мориган је тајновита као њена кевасија. Ух, мамицу јој, надам се да ћу је сретнем у наставку. Као и остале компањоне. И тако, надам се да вам је ово помогло мало. До следећег наставка. :mrgreen:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Dragon Age je jebeni zakon. Nisam mogao 2 nedelje da se odvojim od računara, jedna od najboljih, najkompleksnijih, najduhovitijih igara ikad. Za Origins mi je do kraja ustaljena ekipa bila Zevran, Morigan i Wynne, a moj lik warrior. Šteta što samo 4 lika vodiš u družini, u dvojci hoću bar 5, ali bar!

Ne znam da li da prelazim sve ponovo ili da počinjem Awakening, u svakom slučaju sigurno još dugo ću se igrati po Fereldenu.

Jedan od najsmešnijih momenata igre:

 

broodmother1.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...